Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszökött, eltüntt a sérült...

Elszökött, eltüntt a sérült kutyánk, mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Pár napja befogadtunk egy kutyát ( nem tudom hány éves lehet 2-3 évesnek mondták a menhelyen) nekünk is van egy kutyánk, a menhelyen azt mondták nagyon jól kijön a kutyákkal gyerekekkel, mindenkivel. 3 napig itthon voltam velük párszor az új kutya próbálta ledominálni a miénket, de rászoltunk.Ma mikor jöttem haza a munkából a szomszéd még azt sem engedte, hogy beálljak rögtön jött és mondta, hogy összeverekedtek a kutyák dobálták őket mindennel (nem tudnak bejönni az udvarra) de nem engedték el egymást, több vérfolt is van az udvaron, de a két kutya sehol, bejártam mindent a környéken de nem találtam őket sehol.

Az ideg öl meg :(

Annyira bánom, hogy befogadtam ezt a kutyát volt benne valami kis alatomosság, de elheseggettem a gondolatot, soha többet ilyet csak legyen meg a kutyám.Azt sem tudom, hogy szökhettek ki, a mi kutyánk 4 év alatt soha nem szökött el :( Most is épp a határt járom...

Facebookom nincs, de egy barátnőm kiírta és az állatorvosnak is szóltam. Képet akartam felrakni de nem találom sehol a memóriakártyát amin van kép :(



2017. jún. 12. 18:35
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kicsit ossze vissza, bocsanat, de annyira ideges vagyok.
2017. jún. 12. 18:40
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem a menhelyi kutya hibája hogy összeverekedtek hanem a tiéd, hogy egy valószínűleg szocializálatlan kutya mellé hoztál csak úgy egy másikat. A te kutyád nagyobb valószínűséggel védte a területét, ha meg az új dominálta akkor gondolhattál volna arra hogy esetleg ha már hazahozol egy vadidegen kutyát érdemes lenne velük pár napot otthon maradnod. Nem hozunk csak úgy egy kutyát egyik napról a másikra és hagyjuk összezárva őket egyből. Teljesen várható hogy ez történt.


Egyébként telefonáljatok a menhelyre és szóljatok mi történt, hátha esetleg valamelyik kutyát bevitték már oda. Járjátok az utcákat és keressétek őket.

2017. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Teljesen szocializált, heti rendszerességgel járunk futattóba és több barátunk kutyájára is vigyáztunk már 1-2 hetet amíg nyaraltak, soha nem volt semmi gond.

Amúgy csütörtökön hoztuk el a kutyát. Tehát csütörtök-vasárnapig itthon voltunk. El mentünk először csak a sarokig pár percre aztán már vásárolni is. Nem volt semmi gond. Hívtuk a közeli menhelyet, meg azt is ahonnan elhoztuk de semmi :(

2017. jún. 12. 19:11
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
A memhelyi kutyával szinte minden ismerős megszívta. Mi is. Nem szoktam őket ajánlani, csak tapasztalt gazdinak. Szerintem vidd vissza.
2017. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem tartjuk meg az biztos, inkább veszek 2-300 ezerért egy kölyköt, csak legyen meg a miénk.

Amúgy facebookon aki kitette ismerősöm is mondta, hogy tőbben írtak a poszt alá, hogy teljesen más leírást adnak a kutyáról ezen a menhelyen mint amilyen valójában... De jó lett volna ezt hamarabb tudni.

Egy komment.:

"Fruzsi mond meg a barátnődnek, hogy soha ne hozzon ki onnan kutyát!!!mi elmondtuk, hogy gyerekek mellé szeretnénk kutyát, na már első este az ügyeleten űltünk mert a fiamat meghatapta, pedig nem bántotta, ott álltam mellette. Szerintem jobban értesz te vagy én a kutyához mint ott a nagyokosok"

2017. jún. 12. 19:18
 6/20 A kérdező kommentje:
Többen
2017. jún. 12. 19:19
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha onigazolast keresel, szerintem maradj a Facebookon. Nekunk is van mentett kutyank, jartunk ki hozza 1 honapig ismerkedtunk setaltattuk, azota is vidaman elunk egyutt a vasarolt kutyankal es vele.


Mast nem tehetsz mint varsz. Nem tudom merre laksz, de elobb utobb meglesz a kutyad.

2017. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%
Nálatok nincs kerítés, kérdező??????
2017. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Milyen fajta a kutyád egyébként? Van valamerre a közelben erdős vagy parkos rész? Sérülten ösztönösen keresik a búvóhelyet.
2017. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Pedig akkoris a kérdezőnek van igaza. A menhelyi kutya nem feltétlenül hálásabb. Ez csak egy sztereópia. Nekünk is egy "gyerek barát" menhelyi kutya harapta meg egyszer tesómat. Tesóm nem bántotta. Tudom, mert én is láttam hogy történt. Egyik ismerősnek folyamatossan szökött a "hálás" menhelyi. Egy másik ismerősnek megölte a menhelyi az egyik kutyáját. És nem, nem az ismerős kutyája volt vad. Más kutyákkal érdekes mód kijött. Enyémmel is. Tavaly tenyésztőtől hoztunk kölyköt és ezentúl mindig így lesz. A kutyánk szelíd és nagyon jól kijön minden állattal, tesómmal itthon.
2017. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!