Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyről való örökbefog...

Állatmenhelyről való örökbefogadás? Ki hogy vélekedik róla?

Figyelt kérdés

Az írásom nem inkább kérdés,hanem téma lenne=)

Kinek van örökbefogadott kutyusa vagy más egyéb állata???

Mint láttam az oldalon igen sok velem egy síkon mozgó ember van és támogatja a menhelyről való örökbefogadást, és a jó cselekedetért járó szeretetet nagyra értékelik. Azon kívül észrevettem,hogy mindenki odavan a kis kedvencéért, főleg a keverék kutyusokért=)Gondoltam megoszthatnánk egymással,hogy ki milyen állatot fogadott már be, miért szereti azt az állatot,miért tartja jónak ezt a dolgot,és úgy alapból erről a menhelyes dologról.

Én nagyon szeretném,ha minél több ember gondolkodna így és nem százezreket költene kutyákra amíg több ezer kutya vár gazdira az ország menhelyein.

Olyan jó lenne ha megváltozna a világ és az emberek nem hagynák elszökni az állataikat vagy éppen nem dobnák ki őket ha már megunták,és felelősségteljesen gondoznák is őket.Tehát várom mindazok írását akik így gondolkodnak.....


2010. máj. 19. 00:49
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
És valószínű hogy ezért is javítottam ki ,hogy tenyésztőt írtam a szaporító helyett.
2010. máj. 19. 17:14
 22/39 anonim ***** válasza:
88%

15:34 a következtetésed téves. A komondor nem azért süket néha mert fajkutya! És a kicsi kutya nem azért jó mert menhelyi. Egyszerűen csak azért mert vannak makacsabb, öntudatos fajták és vannak szolgalelkűek (nekem is olyan van és azt szeretem jobban). Egyszerűen csak a komondor magabiztos kutya, a kis keverék meg olyan fajtákból lett akik szolgálatkészebbek.

Kérdező minden második szavad arról szól hogy a menhelyi kutyák mennyivel jobbak. Lehet hogy nem szó szerint de tisztán látszik. És ez már nagyon idegesítő és sértő egy olyan világban ahol lassan már az lesz a szemét aki gondosan választ kutyát pénzért! Úgy is lehet menhelyi kutyákról beszélni hogy nem állítunk mércét, és nem kiáltjuk ki jobbnak! Az is nagy butaság hogy a menhelyi kutya ragaszkodóbb, védelmezőbb. Első válaszomban is mondtam egy példát, de még sokkal többet is tudok! Az meg hogy védelmezőbb. Elég kevés kutya van aki valóban bátorságból támad, és még kevesebb ki éles helyzetben is megállja a helyét mert bizony az iskolai csibészelgetés egészen más. A menhelyi, ki tudja hogy bántott keverék kutya nem hiszem hogy bátorságból, hősiességből védelmezne, lenne agresszív, inkább félelemből, féltékenységből, nehogy elvegyék a végre került gazdáját. És a kettő nem ugyanaz. Még az igazi ösztönnel rendelkező kutyák többségét is gondosan kell nevelni hogy bátrak legyenek. Bár persze sok embert nem érdekel miért acsarog a kutya, fél-e vagy bátor... Szóval szerintem úgy beszélgess a kedvenc kutyáidról hogy közben nem osztályozod.

Amúgy meg annyiszor emlegetted az a bővös 100 ezret. Hát akkor elmondom hogy az én kedvenc fajták kb 40 ezerbe kerül. :) Ennyit szerintem a menhelyire is költesz hogy mindene meglegyen.

2010. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
88%
Ja és nehogy azt hidd hogy a nem befogadott kutyák csak a jóban úsznak. Ezernyi kínjuk lehet nekik is a gazda hibáján kívül... Pl amikor öklömnyi kövekkel dobálják az utcáról vagy amikor séta közben egy nála 4x nagyobb kutya próbálja széttépni, stb.
2010. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy látom (Bár már írtam többször is ) Hogy kérdező neked csak a menhelyi kutyák a "tökéletesek" ! Mert bújósabb , kedvesebb , stb.... ! Attól hogy egy kutya 100-150.000.- ba került UGYAN OLYAN mint egy menhelyi kutya semmivel sem jobb , és semmivel sem rosszabb !

Ahogy írtam neked is van 3 kiváló tenyészetből való kutyám és 1 menhelyi is , semmi különbség nincsen közöttük!

Csak ti hiszitek ezt ! De miért ?? !

Természetesen nem akartalak megbántani amikor írtam a Tenyésztő = Szaporítós dolgot ! És most sem szeretnék veszekedés "szítani" , csak érdeklődőm !

2010. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
91%
* nekem is ....
2010. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
58%

szerintem szép és nemes gesztus egy kutyát örökbefogadni!!!Szerencsétlenek az ember egjobb barátai amióta csak világ a világ és felelősséggel tartozunk értük!Én nemrég/3hete/ fogadtam örökbe egy kiskutyát az Illatos úti sintértelepről/mert ugyebár a köztudattal ellentétben az nem menhely!!!/és nagyon szeretjük.

Igaz sok pénzbe kerül a kezeltetése,mert rühes volt amikor elhosztuk meg iszonyatosan férges és fülatkája is volt azon kívül nagyon kis vékonyka volt és ugyan kezelték két hétig a telepen,de mi még mindig kezeltetjük,mert gyerekek is vannak.A szőre hiányos és fénytelen...ezért külön kap tablettát meg vitaminoldatot.a férgességre is kap pasztát most még hetente,és a rühesség és az atka miatt havonta csepegtető oldatot a nyakára.Ráadásul,hogy vékony mi a legjobb tápokat vettük neki,hogy kicsit formába hozzuk,de a drága nem eszi...hát vettünk másik fajtát..azt sem eszi!A doktorbácsi szerint pedig azt kelél most neki enni,hogy erős legyen,mert a házikosztjó ugyan,de most mégse/lisztérzékeny vagyok,tehát attól amit én eszek nem fog hízni egy grammot se/

Tehát:

Ha menhelyi kutyuynáldöntesz érdemes tudni,hogy bár a kutyáért nem kérnek el pénzt,de akármilyen betegsége lehet amiről egyenlőre nem tudsz/tudom a fjtatisztának is a beltenyészet miatt/és nem szép dolog visszavinni,hisz amit egyszer vállalsz...a gyerekeinket sem agyjuk caciba,ha nem működik rendesen.

Persze még így mindig olcsóbb,mintha több tíz,vagy százezret adnál ki egy fajtatiszta kutyáért amire lehet ugyan ennyit költesz majd.

Ráadásul a keverékek okosabbak,a menhelyről befogadottak hűségesebbek...és hát a tudat majd amikor hazaviszed:Megmentetted!!!És valyon mi lett volna,ha nem így cselekszel???

Mi lenne vele most???

2010. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
68%
Azt gondolom, hogy aki teheti, fogadjon örökbe menhelyről kutyát. Körülnézni 1-2 helyen nem kerül semmibe, lehet, hogy életed kutyáját találod meg.Ha nem, te megtettél minden tőled telhetőt.
2010. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

17:33

Lehet így is értelmezni a szavaimat. Egy szóval nem mondom ,hogy a menhelyi kutya jobb mint a másik és az elöbb írtam is azt hiszem,hogy minden kutyát szeretni kell és lehet,mindegy honnan van. És egyáltalán nem vetek meg senkit aki pénzért vesz kutyát egyszerűen csak ÉN feleslegesnek tartom az ilyesmit, és ez az Én véleményem. Mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Én csak úgy érzem,hogy azoknak a kutyáknak nagyobb szükségük van ránk,arra,hogy megmentsék őket,ha már nem saját akaratukból kerültek abba szerencsétlen helyzetbe,hogy kidobták,elkergették vagy éppen soha nem voltak senkié. Erről nem ők tehetnek, valaki hibájából kerültek utcára vagy lettek betegek. Valahogy irónikusnak érzem azt hogy ennyi kutya van az országban és vár gazdára,közben meg az emberek java pénzért vesz kutyát. Tudom,hogy a tenyésztő az nem rossz,de akkor is. Nem tudom, lehet kifogásolni a felvetett témámat vagy kérdésemet, de én akkor is sajnálom azokat a kutyákat (az összes állatot) és gondoltam hátha vannak olyanok akik egy véleményemen vannak velem.

Te ezt nem így látod, nincs ezzel semmi baj,engem nem zavar.

És igen, legyen 40ezer,de az is sok pénz.és igen én is ráköltöttem ezt a pénzt a kutyámra. De valahogy rosszabbul érezném magam ha ebből a pénzből egy állatot vettem volna,így meg megmentettem egy állatot attól,hogy halálra fagyjon télen a hidegben.

Én nemesebb dolognak tartom megmenteni egy állat életét pénzért, minthogy megvegyek egy állatot.

De mint mondtam itt az én véleményem van, te nem így gondolod és én ezt elfogadom, de más aki nem ért egyet velem az meg fogadja el,hogy én így gondolom.

2010. máj. 19. 21:53
 29/39 A kérdező kommentje:

18:22

Remélem ezzel neked is kimerítő magyarázatot adtam, de ha nem akkor kérdezzetek nyugodtan,hogy mit miért és hogyan gondolok.A negatív kritika is kritika. És speciel az én kutyámat se tartom tökéletesnek, se semelyiket. De hát imádjuk egymást és ez a lényeg.szóval lehet kérdezgetni

2010. máj. 19. 21:56
 30/39 anonim ***** válasza:
88%

A kutya nem tehet róla, és én tehetek róla ha nem tetszik az a menhelyi kutya, hanem pont az akiért fizetni kell? Szerintem nem. Szerinted jót teszek ha csak a segítság miatt kiveszek egy menheléyi kutyát, de közben nem rá vágyok? Kineki lesz úgy jó?

Úgy is lehet véleményed hogy nem sértő. Jó dolog az örökbefogadás de nem minden felett! Nem jó mindenkinek! Nem illik mindenkihez. Épp ezért nem is rakhatod rá mindenkire az igazsgod.

2010. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!