Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyről való örökbefog...

Állatmenhelyről való örökbefogadás? Ki hogy vélekedik róla?

Figyelt kérdés

Az írásom nem inkább kérdés,hanem téma lenne=)

Kinek van örökbefogadott kutyusa vagy más egyéb állata???

Mint láttam az oldalon igen sok velem egy síkon mozgó ember van és támogatja a menhelyről való örökbefogadást, és a jó cselekedetért járó szeretetet nagyra értékelik. Azon kívül észrevettem,hogy mindenki odavan a kis kedvencéért, főleg a keverék kutyusokért=)Gondoltam megoszthatnánk egymással,hogy ki milyen állatot fogadott már be, miért szereti azt az állatot,miért tartja jónak ezt a dolgot,és úgy alapból erről a menhelyes dologról.

Én nagyon szeretném,ha minél több ember gondolkodna így és nem százezreket költene kutyákra amíg több ezer kutya vár gazdira az ország menhelyein.

Olyan jó lenne ha megváltozna a világ és az emberek nem hagynák elszökni az állataikat vagy éppen nem dobnák ki őket ha már megunták,és felelősségteljesen gondoznák is őket.Tehát várom mindazok írását akik így gondolkodnak.....


2010. máj. 19. 00:49
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

de nem kéne ilyen elvakultnak és agresszívnak lenni. Az állatokon máshogy is lehet segíteni!

Én a szövegemet egyáltalán nem gondolom agresszívnak, elvakultnak lehet,habár annak se érzem magam,csak van egy konkrét véleményem és érdekel mások története és véleménye.

De azért köszi hogy leírtad a tiédet.

2010. máj. 19. 12:36
 12/39 anonim ***** válasza:
97%

Én már nagyon unom ezt a keverék,mehelyi kutya mennyivel okosabb, ügyesebb,szebb és ragaszkodóbb témát....és azt,hogy lassan már csak azt látom,hogy sokan lenéznek,haa fajtatiszta kutyáimat sétáltatom.

Akik mellett lakik a családban egy menhelyi mix is. Hogy ragaszkodóbb e? Semmivel sem.Hogy ugyan annyira ragaszkodik e?Igen.

De természetesen össze se lehet hasonlítani a másik kettővel,akit én neveltem.Szegény kutyát az előző helyén sokat bántalmazták,és nagyon nehezen teszi túl rajta magát,bár már elvétve ijed meg dolgoktól.

Egyébként a kérdésre válaszolva.A két fajkutya az enyém,én foglalkozok,versenyzek velük,de testvérem is szeretett volna egy saját kutyust. Így az én ajánlásomra keresgéltünk a különböző menhelyeken,amíg meg nem találtuk a nagy őt,egy kedves,félénk kis kutyust.Ahogy megláttuk,tudtuk,hogy ő lesz akit elviszünk,de azért még szétnéztünk. Elmondták,hogy ahonnan hozták a kutyát,rengeteg eb volt,szörnyen bántak velük,rendszeresen verve voltak. A mi kutyánknak sajnos maradandó sérülései is lettek,amiket néha-néha kezelni kell,de ezzel együtt ugyan úgy szeretjük őt a kedvességéért,mint a másik kettőt.

2010. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

keverék,mehelyi kutya mennyivel okosabb, ügyesebb,szebb és ragaszkodóbb


A választ köszi.De ilyenről én egy szót sem írtam,szóval ja.

2010. máj. 19. 13:10
 14/39 anonim ***** válasza:
97%

Nekem fajtiszta és befogadot(ucárol) kutyám is volt most fajtiszta van...


Én támogatom az örökbe fogadást azoknak akik szeretnének egy hüséges barátot hobby kutyát és nem rajong 1 fajtért sem vagy nem engeheti meg magának (attol igen is rosszul vagyok aki ingyen akar fajkutyát megveszi 100ftért és 1 év mulva menhelyre rakja ert nem olyan amit ő akart ennek nincs szíve az ilyenek ne legyen kutyálya, ha meg nem rkná be vannak fajta mentők de ingyen ne keressünk már egy tenyésztő nem fog kutyát ajándékozgatni)., mert télleg segít!!

DE nem bántani akarom a menhelyi kutyusokat de amin azok át mentek igenis meghatározza az ő és a jövendöbei gazdi életét. Ha valaki rajong egy fajtáért és meg is engetheti magának vegye meg. Csak ne kerüljön menhelyre és annak a hozzászolonak van igyazza aki azt írta, hogy az összes szaporítót kéne felszámolni és erre egy jo kis törvény kéne, börtön és nagy pénzbüntetés tuti ,visszaszorulna és nem lenne tele a menhely!!Am én nem tudok most kutyát örökbefogadni így havonta eggyel több tápot veszek vagy megunt játék rosz ruhát rongyot mindig viszek. És ezzel is segítek! Erre kéne ösztönözni az embereket ne arra hogy akinek nem valo az is vigyen haza..Mert az az utcán lesz!

2010. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
80%
Barátnőmnek van 2 kutyusa. Egy hatalmas komondor és egy kis keverék. A keverék olyan mint egy róka, fogalma sincs senkinek, miből van összetevődve a kicsike.:) De tény, hogy míg a komondor néha "szelektív hallással" rendelkezik, addig a kis Dió akármikor, bárhogyan, bármilyen helyzetben engedelmeskedik. Pedig mindketten ugyanúgy lettek nevelve. A komondor fajtiszta, törzskönyves. És szerintem aki megteheti, és 2 kutyust szeretne, legyen neki egy törzskönyves, akivel akár kiállításra járhat, és egy menhelyi, akinek boldoggá teszi ezzel az életét.:)
2010. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keverék, menhelyi, fajtaszita, szaporított, mindenki kutya egyenlő, egyformán képesek a legjobbra és a legrosszabbra. Nem velük van a gond hanem az emberekkel.

Sok ember csak divatból akar fajtatisztát, vagy tudatlanságból, tévhitből, mert eszükbe sem jut hogy vannak menhelyek vagy ha igen akkor ott csak öreg korcsok vannak.

Nincs azzal gond ha valaki törzskönyveset akar. Jogában áll, és alapos utánajárás után, neves tenyésztőtől, egészséges kutyát venni nem elítélendő. Bár szerintem csak akkor van értelme ha tenyészteni (és nem szaporítani) vagy versenyezni akarnak, hobbi célra minek a törzskönyv. (De ez az én személyes véleményem)

Én is a menhelyi kutyákat pártolom, mert annyian vannak, és az emberek általában nem is tudnak róla milyen kincsek rejtőznek a rácsok mögött.


De a telt házas menhelyeknek, az agresszív állatvédőknek egy oka van: A SZAPORÍTÓK.

És amíg van kereslet olcsó kutyára addig ők gyártják a beteg, keverék szerencsétlen ebeket, és ellentétben a tenyésztővel nem érdekli ki viszi el csak fizessen, és persze az olcsón vett kutyák gyakrabban végzik utcán hisz megfontolatlanul veszik.


Én azt mondom mindegy hogy menhelyről (és értem ez alatt a különböző alapítványokat, egyesületeket, fajtamentőket, sintértelepeket) vagy igazi tenyésztőtől van a kutya, csak ne szaporítótól, ne biztassuk őket a további kutyák gyártására. Ha látják hogy nem veszik őket, csak csökken majd a számuk.


Nekem az első kutyáim törzskönyvesek volt, neves tenyésztőtől. Mert az volt a divat, mert akkor a menhelyi kutyák sorsa még nem volt ennyire nyilvános, mert nem értettem hozzá, mert a család kezdeményezte és mutogatta a hirdetéseket.

Aztán megvilágosodtam, és állatmentő lettem. Menhelyi kutyáim vannak (köztük több fajtatiszta, Meoenél bejegyzett kutya).

De én mindet egyformán szeretem. Az hogy én az állatmentéssel teljesedtem ki, és én a nyomorultból szeretek vigyorgó ebet faragni a saját választásom, ezt szeretem de a jó körülmények közé született kutya is kutya, és ugyan úgy lehet szeretni, csak én személy szerint inkább a menhelyieken segítek.

2010. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Az utolsók válaszát is köszi, én is így gondolom,hogy vissza kéne szorítani a tenyésztők munkáját,vagy legalább korlátozni kéne,hogy ne legyen annyi.

Én minden kutyát szeretek,legyen az fajta tiszta vagy keverék,vásárolt vagy örökbefogadott,nem a vásárlással van az igazi gondom,hanem mint az utolsó mondta a divat dologgal,meg az elhanyagolással.

És nem vetem meg én sem azt,aki veszi a kutyáját.De tényleg annyi szép,egészséges, (akár fajtatiszta)értelmes kutya van a menhelyeken.Én speciel még mindig úgy gondolom hogy a befogadott kutyák(akik tapasztaltak mást is nem csak jót)sokkal hálásabbak,védelmezőbbek és szeretőbbek,mint egy kölyök korában vásárolt vagy kapott kutya.(ez nem fajta kérdés)És nem ők tehetnek róla hogy oda kerültek,hiszen ők nem tudnak dönteni a sorsukról.

Én is úgy szeretnék menhelyen vagy itthon kutyákon segíteni úgy mint ideiglenes gazdi,de tőlünk sajna csak nagyon messze van menhely.De ahol tudok azért én is segítek=)

2010. máj. 19. 16:23
 18/39 A kérdező kommentje:
(tenyésztő alatt a tömeggyártásra törekvőt értem)
2010. máj. 19. 16:25
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha fele annyi tenyésztő lenne mint szaporító .... de még fele annyi sincsen ! Bocsánat de nem tudom szó nélkül hagyni hogy a tenyésztőket "szólok meg" mert nem tudsz külömbséget tenni a Tenyésztő s a Szaporító között !

A szaporítók ellen kellene összefognunk , a tenyésztőket pedig támogatnunk ! És persze a menhelyeket !

2010. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%
Igen a tenyésztő és szaporító közt nagy különbség van. Az egyik a fajtát nemesíti a másik pénzt keres....
2010. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!