Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám?

Depressziós a kutyám?

Figyelt kérdés
Sajnos a napokban 9 kölykét vesztette el a német juhászom. Első ellése volt és nem igazán tudta hogyan kell őket gondozni. Sok halva született (valószínűleg egy régebbi balaset miatt ahol zúzódott a csípője). Viszont mikor meghalt az utolsó kölyök azt ugye elvettem és eltemettem. De ő azóta is nálam keresi. A pokróccal fekszik amin a pici volt és nem tágít mellőle. Vittem le neki egy plüss pingvint ami kicsit hasonlít a kölykére. Elfogadta és védi őt. De lehet depressziós a kutyám? Valamint a tejjel ami az anyának van mit csináljak? Az felszívódik neki vagy állatorvos tud rajta segíteni? Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat

2017. jún. 25. 21:27
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
89%
Igen, igen... ott volt még a tápszerrel etetés, gondolom eszedbe sem jutott sőt a lódoktorodnak sem. Ha annyi kölyök halva született akkor ott nagy baj volt. Ezen nincs mit szépíteni... állatkínzó vagy. És bár nem szép ilyet mondani én örülök hogy elpusztultak, legalább nem kell szenvedniük nálad mint az anyjuknak.
2017. jún. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan megmenthetted volna őket, tápszer ami persze nem olcsó mulatság, sőt. És akkor 2 óránként etetni éjjel is, ottmaradni velük, folyamatos felügyelet 2-3 hétig amíg kicsit önállósodnak. De nyilván ez eszedbe sem jutott, mivel azt se tudod hány kölyök született halva nagyon érdekelhetett a dolog! Ivartalanítás és kész!!!
2017. jún. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, hogy a kutyád nem alkalmas arra, hogy kölykei legyenek. Ezt a kommentjeid is megerősítik. Ráadásul hajlamos a méhgyulladásra. Doki még nem látta??? Ellés után alap, hogy lássa orvos, még akkor is, ha minden rendben van!

Tehát, azonnal vidd el állatorvoshoz, ahol kap megfelelő gyógyszereket (méhösszehúzó, tejét elapasztják), majd ivartalaníttasd, ha nem akarsz az életével játszani.

2017. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, a kölyköknek technikailag mostmár mindegy, de neked ez egy jó lecke volt. A kutya életéért te vagy a felelős, és nem játszadozhatsz kedvedre vele. Három éves a kutya, egy normális tenyésztő még csak ilyen korban pároztatná először, de nektek már sikertelen próbálkozásaitok voltak, aminek jelnek kellett volna lennie. Ha a természet ilyen egyértelműen jelzi, hogy a kutya nem alkalmas az ellésre, azt figyelembe kell venni. A csípőjének a sérülése is nehezítette a dolgot, a túlsúly sem tesz jót a kutyának. Ha szereted, akkor az a minimum, hogy elkezdesz vele foglalkozni, hogy visszanyerje az egészséges súlyát, és mivel ilyen problémái vannak az elléssel, ivartalanítani kellene. Elhiszem, hogy szereted, de a tudatlanság nagy hiba, és örülhetsz, hogy nem pusztult el, mert az lett volna a következő lépés.
2017. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Vasarnap este nem tudom melyik allateledeles van nyitva tapszerert. En mindent megtettem. Ott voltam veluk ameddig szoptak aztan infralampa ala kerultek. Es nem tudom miert vagyok allatkinzo. Nem en oltem meg oket!!! En megtettem mindent a picikert ott volram veluk orankent mentem szoptak es utana egybol lampaztam oket. Sajnalom igazatok van az en k***a anyamat mert az anya nem gondoskodik rola. Orvos pedig rendszeresen latta!!
2017. jún. 26. 15:01
 26/47 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem tulsulyos. Sot most meg vekony is szegeny!
2017. jún. 26. 15:02
 27/47 A kérdező kommentje:
Mar meg lett oldva a problema. Latta a doki aztmondta nincs semmi gond. Adott neki amit kellett es jol van a kutya. A kiskutyak nyilvan betegek voltak azert dobta el oket magatol. Nem kerek tobb okoskodo kommentet!! Majd ha allatorvosi diplomaval rendelkeznek azok az emberek akik lehurrogtak hallgatok rajuk de amig nem addig az orvosra fogok!! Minden kutyankat o kezelte eddig es kifogastalan doktor!! Tehat nekem ne mondjatok hogy loorvos stb. Nyilvan ahhoz is ert ha mar allatorvos. Es nem hiaba van ott ahol van!! Ha nem ertene hozza nem lenne orvos! Nem kerek tobb kommentet mert mindenki offol es en egy allatkinzo vagyok igazatok van!! Mert en kinzom az allataimat amikor szerintem koztetek van olyan ember akinel jobban banok veluk.
2017. jún. 26. 15:09
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
És a tuti jó doktorodnak nem jutott eszébe ezek után ivartalanítani a kutyát? Eleve régebb óta csipőbeteg a kutya (bár nem teljesen értem, hogy egy régebbi, csipőzuzódással járó balesetnek és a halva szülésnek mi az ok-okozati kapcsolata), és korábban is voltak termékenyülési problémák, hogyan lehet még ivaros a szuka? Nekem a történet itt sántít de nagyon. A dolog másik fele, az ok, hogy vasárnap ellett a kutya, de ha rendszeresen volt állatorvoshoz hordva elég jól becsülhető, hogy hány kölyök lesz, és még az ellés időpontja is, előre veszel tápszert legalább annyit amivel a következő nyitásig kihúzod és akkor jobb mindenkinek. Ha meg mégse használtad fel akkor jófogáson tovább lehet adni...
2017. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
83%
Akkor most kövér, vagy sovány? Döntsd már el... Vagy a vemhességre hitted azt, hogy kövér?!
2017. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
A vemhessege miatt hittem azt mert megnott az etvagya. A csipoje ugy serult hogy valaki elutotte szegenyt. Es en azert nem vettem tapszert mert eddig minden kutyank kondozta a kolykeit. Nem gondoltam hogy o vasarnao este megszul es nem tudja mit kell veluk kezdeni. En probaltam neki segiteni de sajnos nem sikerult. A kicsik amik tuleltek ok nagyon gyengek voltak. Talan nagyobb eselyuk lett volna ha kevesebben vannak hiszen akkor erosebbek lehettek volna. Sajnos ez igy alakult. A kutya pedig ki lesz ivartalanitva. Amugy felmerult elotte az is hogy ivartalanitotta az elozo gazdaja mert a kiskonyveben az ivartalanitashoz beutottek a chippeles datumat
2017. jún. 26. 22:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!