Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám?

Depressziós a kutyám?

Figyelt kérdés
Sajnos a napokban 9 kölykét vesztette el a német juhászom. Első ellése volt és nem igazán tudta hogyan kell őket gondozni. Sok halva született (valószínűleg egy régebbi balaset miatt ahol zúzódott a csípője). Viszont mikor meghalt az utolsó kölyök azt ugye elvettem és eltemettem. De ő azóta is nálam keresi. A pokróccal fekszik amin a pici volt és nem tágít mellőle. Vittem le neki egy plüss pingvint ami kicsit hasonlít a kölykére. Elfogadta és védi őt. De lehet depressziós a kutyám? Valamint a tejjel ami az anyának van mit csináljak? Az felszívódik neki vagy állatorvos tud rajta segíteni? Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat

2017. jún. 25. 21:27
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy felmerult elotte az is hogy ivartalanitotta az elozo gazdaja mert a kiskonyveben az ivartalanitashoz beutottek a chippeles datumat"

Egyik szavaddal ütöd a másikat.

Tegnap írtad, akkor vérzett be mindig, amikor pároztatva lett. Ha ivartalannak gondoltátok a kutyát, minek lett pároztatva?

Ha jelezted az dokidnak, hogy visszavérzett a kutya pároztatás után, egy orvos jelzi a gazdának, baj van a szukával, nem kellene próbálkozni, mehet az ivartalanítás.

A halott kölykökről meg csak annyit.....tudtad, hányadik napon születtek? Simán koraszülés is lehetett.

Szerencsés vagy te és a kutyád is, hogy nem lett egy ekkora létszámú alommal gondja a kutyának. A megfelelő időben tényleg legyen meg a teljes ivartalanítás, és vélhetően még sok évet együtt tölthettek gondok nélkül.

2017. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
87%
Szóval többgenerációs szaporító vagy, az mégjobb.
2017. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
94%
Azt gondoltuk, hogy elütötték, de ez még a vemhesség előtt volt ez a baleset? Mert nagyon brutálisan kusza az amit írsz az egész történetről. Mennyiért akartátok adni a kölyköket? És a kvöetkező alom mennyiért fog elmenni? Ha ennyire brutálisan nem értesz hozzá mi a francért szaporítasz? Nincs elég kóbor kutya, és nincsenek eléggé tele a menhelyek? És miért lenne egy ellésnél akadály a vasárnap? Komolyan nem értelek.
2017. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Sokkal a vemhessége előtt történt a balesete. Sosem akartam szaporitani csak errefelé sok az elkóborló kutya aki mindig megoldja hogy bejusson. Ajandékoztuk volna kizarolag. Egy forintot sem fogadtam volna el ertuk. Megvolt mar a gazdi jelolt is ahhoz ami elt. Sajnos nem tudom melyik napon kellett volna szulnie mivel nem tudtam mikor sikerult neki osszehoznia. A vasarnap pedig azert gond mert doki ilyenkor nem dolgozik es igy nem tudtam kihivni sem hozza :(
2017. jún. 27. 03:16
 35/47 A kérdező kommentje:
Es mikor felmerult hogy ivartalanitva lett a doki aztmondta hogy nincs es hogy az a chip datuma ezutan lett beparoztatva. Es elhihetitek hogy nem penzert mentek a kolykok. Eladnal egy keverek kolykot penzert? Nem? Jo en egy fajtisztat sem.
2017. jún. 27. 03:19
 36/47 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer azt írod véletlen beszökött egy kutya, aztán meg azt, hogy be lett pároztatva. Nem ugyanaz! Kérlek ezután legalább ivartalanítsd, ugyanis keverék kutyád van, aki alkalmatlan az anyaságra, és bele.is halhat a következő ellésbe.
2017. jún. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
83%
Ha már befedeztettetted legalább számolni megtanulhatnál. Ha meg megvoltak a tűnetek miért nem vitted el időben orvoshoz, néhány ultrahangból szinte napra pontosan megmondják mikor jönnek a kicsik. De gondolom az már plusz költség lett volna és nem fedezte volna a bevétel amit kaptál volna a sokadik alom után, mint írtad az előző kutyáddal rendszeresen szaporítottál.
2017. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod régen volt a balesete a kutyának. Akkor egy a fedeztetés előtt történt balesetnek mi a kapcsolata a halva szüléssel? Ezt légyszíves fejtsd ki bővebben mert az én anatómiai ismereteim kevesek ennek a felfogásához. Ha meg annyira sérült a csipője, hogy veszélyes neki a vemhesség és az ellés (mert azért született halva a kiskutya mert sérült a csipője) akkor miért nem lett a baleset után ivartalanítva? És ne meséld be, hogy egy állatorvos kb. 10mp alatt, vagy ha kétséges ultrahanggal kb. 2 perc alatt nem mondja meg 100%-os biztonsággal, hogy egy kutya ivaros vagy ivartalan. És ma egy állatorvosi rendelő alapfelszerelése (ahol kutyákat kezelnek) egy ultrahang készülék, oda nem is viszem a kutyánkat ahol nincs egy működő ultrahang készülék, mert az egyik legalapabb képalkotó diagnosztikai eszköz. Nagyjából egy UH olyan egy állatorvosnak mint egy kórházi orvosnak a fonendoszkóp (ami állandóan a nyakában lóg). Ha meg az orvosod ezt az alapvizsgálatot sem végezte el, akkor honnan tudod, hogy mennyire sérült a csipője? Szóval nagyon zavaros amit leírtál, és egyre méllyebbre süllyedsz a hazugságban.
2017. jún. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Gyulolkodjetek. Kepzeljetek nem szaporitok el elmondtam hogy egyszer sem kertem penzt ha szuletett kiskutya!!!! A kutyam teljesen fajtatiszta tehat ne mondjatok hogy korcs. Nem erdekel elmondtam nem kerek tobb valaszt
2017. jún. 27. 13:19
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
De szaporítasz, ha szaporítod a kutyáidat... Amúgy meg ne csodálkozz, hogy gyűlölködnek az emberek, olyanokat írsz ide, ami kiveri a biztosítékot még olyan embernek is, aki nrm kifejezetten állatvédő, de azért tudja, hogy mi az a felelős állattartó.
2017. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!