Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a szájkosár?

Kötelező a szájkosár?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves Amstaff-ról (fajtát csak azért írok mert ha egy vizsla marcangolna szét valakit az nem akkora baj mintha egy amstaff vagy bull tipusu eb..) lenne szó,békés nyugodt természetű viszont a hangos dolgokat nem kedveli (görkori,gördeszka..)

Biciklisek sem a kedvencei,ma történt hoztam hosszú sétából hazfele és jött velem szembe egy (nem vagyok rasszista de mindenki tudja mire vagy kikre gondolok..) magát nagy tekintélyűnek érző,aranyokkal teli fiatalember méghozzá egy kerékpárral..Multkor már belémkötött kutya végett így ennek eleget téve lementem a (nem hogy a járda szélére) fűre és rövidebbre is fogtam,mivel ugye nem kedveli ugrott feléje de ha volt köztük 2 méter is keveset mondtam..Ekkor megállt az úriember és kedves szavakkal illetett közbe pedig (meglepődésemre) sikerült is a lényegre térni ami a következő volt: Miér' nem tesző rá szájkosarat b+..Válaszom a következő volt:mert nem kötelező kedves uram azért semmi másért..De igen de kötelező csak jobban tudom hát elő van írva...Nos,múltkor már érdeklődtem e felől illetve utána is néztem és kérdésemre a válasz a "nem kötelező" volt..Úgy tudom hogy csak a veszélyesnek nyílvánított kutyára (nem nem fajra) kell tenni szájkosarat!

Tehát ha előre figyelmeztetek valakit hogy nem kéne közelebb jönnie mert kevesebb végtaggal tér haza akkor ha közelebb jön és megharapja onnantól nem az én hibám ugye?

Írtam hogy légynek sem tudna ártani,ez így is van de csak bizonyos kereteken belül mivel nagyon ragaszkodó és védelmező típus,tehát nem bánt senki csak ha valaki már csak azért is közelebb jön és veszélyeztetve érzi magát illetve engem is..Kérdésem tehát kötelező a szájkosár vagy nem?


2017. júl. 6. 19:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%

Értem, szóval van egy "szelíd" kutyád amelyik csak a hangos dolgokat, a gördeszkásokat, a kerékpárosokat támadja meg, és azt aki "túl közel" megy!


"Tehát ha előre figyelmeztetek valakit hogy nem kéne közelebb jönnie mert kevesebb végtaggal tér haza akkor ha közelebb jön és megharapja onnantól nem az én hibám ugye?"


Közterületen igen, a saját magánterületeden nem. Szóval tegyél rá szájkosarat. (Mellesleg ha nekem ilyent szólsz be, akkor másnap már megy a sintér és viszi a kutyát!)

2017. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, lehet, hogy veled szelíd, de ez nem normális, hogy kitámad a neki nem tetsző dolgokra. Egyáltalán tiltod erről? Vagy arrébb mész, kitámad a kutya és némán mész tovább? Már bocs, nekem is van kutyám, de ezzel veszélyes játékot űzöl... Kisgyerek lábhajtós motorral elhúz mellette, abból a szituból csak rosszul jöhetsz ki, és legjobb esetben tényleg szájkosárra fognak kötelezni...
2017. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%

Nekem úgy tűnik mindenre támad a kutyád.Szóval jobb lenne szájkosarat rakni rá.


Na meg mit takar a közelebb jön? Elmegy mellettetek vki és ráfordulna?


Lehet ez egy spániel vagy vizsla amelyik kutyát nem tudja kordában tartani a gazdája annak szájkosár kell.


Minimum az lenne,hogy közömbösíted a kutyádat,támadni pedig ne támadjon ki adott rá engedélyt? Talán te?


Tipikusan az vagy aki kemény kutyám van de nevelni nem tudom.

2017. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Az is benne van az ÁVT-ben, hogy aki tudja, hogy harapós a kutyája, ajánlatos szájkosarat tennie rá.

Ha kiugrik a bicajosra a kutyád, az neveletlenség.

Tanítsd meg a kutyádnak a közömbös viselkedést. Akkor nem kell szájkosarat tenned rá. Így viszont ne járj emberek között, mert óhatatlanul is a közeledbe kerülhet bárki pl egy járdán.

2017. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Igen szelíd,nem szereti ha valaki kezet akar velem fogni vagy közel jön és védelmezően lép fel,nemtudom melyik részét nem értettétek a kérdésemnek.!

Már kaptam választ egyébként méghozzá a rendőrségen és nem kötelező csak ha annak nyilvánítják,igen teszek azért hogy senkit ne harapjon meg,gyalogosokra nem ugrik,mindig lejjebb megyek és megfogom illetve volt rá példa hogy tájékoztattam valaki hogy nem kéne közelebb jönni,elfogadta megköszönte hogy szóltam,ennyi!

Köszi az értelmes válaszokat..! :)

2017. júl. 6. 20:52
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Tehát a kutyával semmit nem csinálsz ha kitámad, meglóbálod a pórázt a szélben és közlöd, hogy ne jöjjenek a közeledbe...


Na ebből szoktak aztán a balesetek történni.


És mi az, hogy aki közel megy hozzád, arra rámordul a kutya? Ki a falkavezér, a főnök, az irányító?? Hát biztosan nem te, ha a kutyád szerint védelemre szorulsz!


Persze, nem kötelező a szájkosár, de elég ha már többen elkezdik bejelentgetni, hogy kitámadós a kutyád te meg csak osztod az eszet, netán tényleg megharap valakit, akkor elrendelhetik, hogy kötelező a szájkosár rá.


A szájkosár meg hidd el, hogy qrvára nem jó, a kutya nem tud benne lihegni se normálisan... Inkább neveld meg a kutyát vagy menj el kutyasuliba, így is épp elég xar híre van az amstaffoknak...

2017. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

A te értelmezésedben mit jelent az, hogy szelíd ?

Talán azt, hogy téged nem támad meg ?


Nekem helyből gyanúsak azok az emberek, akiknek a több tucatnyi kutyafaj közül pont az agresszív, félelmetes kinézetű fajták kellenek.

Mert ugyebár, ha a szeretetedet szeretnéd kifejezni egy kutya felé, arra alkalmas lehet számos más békés természetű, konszolidált viselkedésű kutyafajta is.


Egyszer sok évvel ezelőtt ügyintézni voltam egy vám hivatalban. Volt ott egy nyüzüge alkatú, ideges viselkedésű vámtiszt, akinek az oldalán egy akkora stukker fityegett, hogy szó szerint félrehúzta a krapekot.

Mindenki értetlenül és utálattal nézte, a vonagló mozgását, különös tekintettel arra, hogy percenként a pisztolytáskájához kapkodott a kezével és kényszeresen azt igazgatta.

Na, amikor ilyen "félelmetes kutyás" csávót látok, mindig ez a pali jut az eszembe. Ezek a félelemkeltő külsőségek szinte mindig valami rejtett kisebbségi komplexust takarnak!

Nem árt, ha ezt tudod magadról.

2017. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%

Ja,és hogy a kérdésedre válaszoljak:

Lehet, hogy papírforma szerint nem kötelező a szájkosár, de én is azt javaslom, hogy fogadd meg a többiek tanácsát és tedd fel rá, amikor sétáltatod !

Hidd el sétálni szájkosárral is tud a kutyád, viszont így megelőzhető a baj !

2017. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%

"Igen szelíd,nem szereti ha valaki kezet akar velem fogni vagy közel jön és védelmezően lép fel"

Ez nagyon távol áll a szelídségtől.

A kutya dönti el, te kivel foghatsz kezet? Kivel állhatsz meg testközelben beszélgetni?

Nagyon téves elképzelésed van egy jól nevelt, szelíd kutyáról.

2017. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

"(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3)31 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

A kutyád a leírtak szerint kimeríti az agresszív viselkedés fogalmát.

Neveld meg, hogy te döntsd el, kivel hogyan viselkedhet a kutyád. Nem lehetetlen dolog, hidd el.

2017. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!