Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a szájkosár?

Kötelező a szájkosár?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves Amstaff-ról (fajtát csak azért írok mert ha egy vizsla marcangolna szét valakit az nem akkora baj mintha egy amstaff vagy bull tipusu eb..) lenne szó,békés nyugodt természetű viszont a hangos dolgokat nem kedveli (görkori,gördeszka..)

Biciklisek sem a kedvencei,ma történt hoztam hosszú sétából hazfele és jött velem szembe egy (nem vagyok rasszista de mindenki tudja mire vagy kikre gondolok..) magát nagy tekintélyűnek érző,aranyokkal teli fiatalember méghozzá egy kerékpárral..Multkor már belémkötött kutya végett így ennek eleget téve lementem a (nem hogy a járda szélére) fűre és rövidebbre is fogtam,mivel ugye nem kedveli ugrott feléje de ha volt köztük 2 méter is keveset mondtam..Ekkor megállt az úriember és kedves szavakkal illetett közbe pedig (meglepődésemre) sikerült is a lényegre térni ami a következő volt: Miér' nem tesző rá szájkosarat b+..Válaszom a következő volt:mert nem kötelező kedves uram azért semmi másért..De igen de kötelező csak jobban tudom hát elő van írva...Nos,múltkor már érdeklődtem e felől illetve utána is néztem és kérdésemre a válasz a "nem kötelező" volt..Úgy tudom hogy csak a veszélyesnek nyílvánított kutyára (nem nem fajra) kell tenni szájkosarat!

Tehát ha előre figyelmeztetek valakit hogy nem kéne közelebb jönnie mert kevesebb végtaggal tér haza akkor ha közelebb jön és megharapja onnantól nem az én hibám ugye?

Írtam hogy légynek sem tudna ártani,ez így is van de csak bizonyos kereteken belül mivel nagyon ragaszkodó és védelmező típus,tehát nem bánt senki csak ha valaki már csak azért is közelebb jön és veszélyeztetve érzi magát illetve engem is..Kérdésem tehát kötelező a szájkosár vagy nem?


2017. júl. 6. 19:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%

Egy rangsorban a FALKAVEZER feladata az alattvalok bevedese. Tehat a kutyad a fonok, te meg a csicskaja. Es pont. Ja es most mondom, ha majd olyan szituba keveredsz, hogy eles helyzet lesz, mert mondjuk tenylegesen hasznalja a szajat, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fogja erdekelni ha majd te oda akaraz nyulni, atgazol rajtad is. Nem is ertem miert hagyod ezt az egeszet, mi az hogy o donti el, ki mehet el mellette, ki nem. Nem, edesem a kutyatartas nem errol szol. A kutyatartas az, amikor egy kutya mindenben koveti a gazdaja utasitasait, es gondolatait, figyel ra, rahangolodik. Olyat lehet, hogy ha egy cigo meg akarja simigatni, akkor finoman (! tehat morgas, arrebb menes, nem kezletepes) erzekelteti a kutya,hogy most o ezt nem akarja. De olyat tilos csinalnia egy kutyanak, hogy te pl akarnal beazelhetni valakivel, de nem tudsz mert kozbe atharapja a torkat a kutyad. Ez neked normalis????



Nem ertem a mai vilagban, ebben az orszagban, miert vesz mindenki amstaffot, meg egyeb nem kezdo kutyat, ha utana ez lesz. Az en kutyam se szazas, amstaff bar en gyepirol hoztam, na de egyreszt en szajkosarba viszem, foleg ha emberek vannak a kornyekemen, masreszt meg en kokemenyen ledominalom, ha helyettem mer gondolkodni. Es erdekes,nem stresszes, nem feszul be,hogy mennyi minden elol kene bevedenie. Boldogan setal, laza porazon, meg a hatalmas termetu ferfiak es kutyak tiltolistasak, de nem tamad ki, csak szimplan nem akar kontaktot, mert meg raparazik es olyankor kitamad. De 1 eve mikor elhoztam tiszta fogyatekos volt, terminatornak kepzelte magat.

2017. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
17%

Az a baj kedves kérdező, hogy nem veszed észre, hogy egy olyan típusú kutyával próbálod kivédeni azokat az incidenseket, amik pont amiatt érnek téged, mert ilyen típusú kutyával jelensz meg közterületen szájkosár nélkül.

Azért jársz pitbullal, hogy védd magad azoktól, akik beszólnak amiatt, hogy pitbullal sétálsz.

Elég egyszerű a megoldás:

Próbálj meg valamelyik közkedvelt kutyafajtából származó egyeddel sétálgatni. Senkiben nem kelt ellenérzést a jelenlétetek, nem fognak beléd kötni a kutyád miatt és így őrző-védő vérebre sem lesz szükséged.


Korábban írtad, hogy nincsenek komplexusaid, csak már régóta vágytál egy ilyen kutyára, mint amid most van.

Ez a magyarázat felveti azt a kérdést, hogy miért pont egy rémisztő, fenyegető külsejű ebre esett a választásod, ami ráadásul agresszív és mindig tiszta ideg, ha mások is a közelében vannak. Annyi szép, barátságos, játékos és jópofa kutya fajta létezik, azokkal mi volt a baj?

2017. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
77%

Ne mondd már utolsó, nekem skótjuhászom van, de aki fosik a kutyáktól az még ettől a fajtától is tart. Én is kapom néha az osztást a parásoktól, pedig példásan sétálunk.

Ekkora marhaságot, ha valaki fél a kutyáktól, fél még egy tacskótól is!!

2017. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
12%

23-as

Ha olyan nagy marhaságnak tartod végezz közvélemény kutatást az ismerőseid körében. Nem kétlem, hogy vannak kutyafóbiások, akik minden fajtától iszonyodnak.

Most nem róluk beszéltem, hanem az átlag járókelőkről.

Te sem gondolhatod komolyan, hogy ugyanúgy tekint valaki egy farkát csóváló barátságos vizslára, vagy labradorra, mint egy vicsorgó pitbullra. Ne kötekedjünk már, tudod te is, hogy hogy értettem a dolgot ! :)

2017. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%
De, baromságnak tartom amit írsz. A családi körömben is van aki fél még egy farokcsóváló csivavától is. Neki mindegy, bull típusú vagy padlócirkáló, neki kutya, kutya. Mit nem lehet ezen felfogni??? Ő legalább nem skatulyázza be a fajtákat mint te!
2017. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Nemértem amit írtok..Látatlanba hogy lehet megmondani egy kutyáról hogy vicsorgó meg pitbull meg hogy én azért járok ilyen kutyával hogy kivédjem a támadásokat..Ez eléggé nem így van,az amstaff és a pitbull 2 külön fajta nem értem miért keveritek a kettőt..Nagyon régóta vágytam már egy ilyen kutyára (egyébként semmi közöd hozzá hogy miért)..Mi ez a megbélyegzés hogy vicsorító idegbeteg? Jelezném hogy egy törzskönyves nyugott idegrendzserű kutyáról van szó,vannak dolgok amiket nem szeret bármennyire is hihetetlen..Ő egy élőlény és nem fogom azért megbüntetni mert meg akar védeni,ha szólok neki hogy elég elnyugszik,1 szó bármi féle tiltás és abba hagyja,látatlanba ne ítéljétek már meg hogy nekem milyen idegrendszerű kutyám van...Sajnos nem írhatom le azt amit szívem szerint ide írnák de a fantáziátokra bízom...Persze te nagy hős vagy te mindenkit leversz ugye mert te akkor menő csávó vagy hogy megtudod magad védeni egy medvével is szembe...ugyan már nevetségesek vagytok...Köszönöm az értelmes válaszokat amiből sajnos kevés van dehát mit is várhattam volna tőletek el..
2017. júl. 8. 12:26
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Személyvédelemre képzett kutya használható, amelyik csak parancsra támad, addig viszont higgadt, és téged figyel.


Ha tiltható, akkor figyeld a kutyádat, és már mielőtt ugrana, fegyelmezd, hogy magától ilyesmi eszébe se jusson.

2017. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

De, baromságnak tartom amit írsz. A családi körömben is van aki fél még egy farokcsóváló csivavától is. Neki mindegy, bull típusú vagy padlócirkáló, neki kutya, kutya. Mit nem lehet ezen felfogni??? Ő legalább nem skatulyázza be a fajtákat mint te!


23/25-ös

Ha így akarod, hát legyen így....

Én meg a te reagálásodat tartom baromságnak. Azért mert az ismeretségi körödben van egy-két ilyen kutyafóbiás ember balgaság arra következtetni, hogy mindenki más is ilyen.

Egy-két ismeret alapján általánosítani legtöbbször hibás végkövetkeztetést eredményez.


"Ő legalább nem skatulyázza be a fajtákat mint te!"

Dehogy nem, csak nála egyetlen egy skatulya létezik, amibe az összes kutyát beleteszi.

Mit nem lehet ezen felfogni???


Egyébként kíváncsi lennék (de tényleg), hogy konkrétan milyen beszólásokat kapsz, amikor a skót juhászoddal példásan sétálsz valahol.

Amennyire én ismerem, a skót juhász egy kimondottan jó kinézetű, esztétikus és elegáns kutyafajta, amit még azok is megbámulnak, akik nem kifejezetten kutyabarátok. Ha ehhez még egy gondozott külső és jól nevelt viselkedés is párosul, akkor elég nehéz elképzelni, hogy valakik nekiállnak fikázni a kutyádat. Illetve, ha valakik ilyen kutyát is lefikáznak, akkor valószínűleg nem is a kutyával van bajuk, hanem valami mással.

2017. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

"Látatlanba hogy lehet megmondani egy kutyáról hogy vicsorgó meg pitbull meg hogy én azért járok ilyen kutyával hogy kivédjem a támadásokat."


Kérdező


Igazad van.

Látatlanban tényleg nehéz megítélni bármit.

Viszont a leírásod alapján nagyjából ez a negatív kép jött le a kutyádról a legtöbb hozzászólónak. Erről ki tehet ?

2017. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

" Ő egy élőlény és nem fogom azért megbüntetni mert meg akar védeni,ha szólok neki hogy elég elnyugszik,1 szó bármi féle tiltás és abba hagyja, "

Egy német juhásztól, egy dobermanntól, egy rotitól, stb is tartani fognak az emberek, ha a kutya reakciója elsőre az egy közeledbe kerülő embertől, hogy vicsorog, ugat, ki akar támadni.

A személyvédő kutya sem magától indul be, hanem a gazdája vezényszavára.

Tanítsd meg a kutyádnak, hogy majd te fogod jelezni, mikor akarjon megvédeni. Akkor kellemesebb lesz az élet neked is, a közeledbe került embereknek is.

Mindemellett vannak olyan emberek, akik szerint a békésen pórázon sétáló "vad" fajtákra is szájkosár kellene. Az ilyen véleményre pedig nem kell adni.

2017. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!