Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a szájkosár?

Kötelező a szájkosár?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves Amstaff-ról (fajtát csak azért írok mert ha egy vizsla marcangolna szét valakit az nem akkora baj mintha egy amstaff vagy bull tipusu eb..) lenne szó,békés nyugodt természetű viszont a hangos dolgokat nem kedveli (görkori,gördeszka..)

Biciklisek sem a kedvencei,ma történt hoztam hosszú sétából hazfele és jött velem szembe egy (nem vagyok rasszista de mindenki tudja mire vagy kikre gondolok..) magát nagy tekintélyűnek érző,aranyokkal teli fiatalember méghozzá egy kerékpárral..Multkor már belémkötött kutya végett így ennek eleget téve lementem a (nem hogy a járda szélére) fűre és rövidebbre is fogtam,mivel ugye nem kedveli ugrott feléje de ha volt köztük 2 méter is keveset mondtam..Ekkor megállt az úriember és kedves szavakkal illetett közbe pedig (meglepődésemre) sikerült is a lényegre térni ami a következő volt: Miér' nem tesző rá szájkosarat b+..Válaszom a következő volt:mert nem kötelező kedves uram azért semmi másért..De igen de kötelező csak jobban tudom hát elő van írva...Nos,múltkor már érdeklődtem e felől illetve utána is néztem és kérdésemre a válasz a "nem kötelező" volt..Úgy tudom hogy csak a veszélyesnek nyílvánított kutyára (nem nem fajra) kell tenni szájkosarat!

Tehát ha előre figyelmeztetek valakit hogy nem kéne közelebb jönnie mert kevesebb végtaggal tér haza akkor ha közelebb jön és megharapja onnantól nem az én hibám ugye?

Írtam hogy légynek sem tudna ártani,ez így is van de csak bizonyos kereteken belül mivel nagyon ragaszkodó és védelmező típus,tehát nem bánt senki csak ha valaki már csak azért is közelebb jön és veszélyeztetve érzi magát illetve engem is..Kérdésem tehát kötelező a szájkosár vagy nem?


2017. júl. 6. 19:04
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
66%
Tok mindegy milyen kennelbol van,minden kutyat el lehet cseszni, mint esetedben. Es nem, nem normalis hogy ok nelkuk kitamad.
2017. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!