Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a szájkosár?

Kötelező a szájkosár?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves Amstaff-ról (fajtát csak azért írok mert ha egy vizsla marcangolna szét valakit az nem akkora baj mintha egy amstaff vagy bull tipusu eb..) lenne szó,békés nyugodt természetű viszont a hangos dolgokat nem kedveli (görkori,gördeszka..)

Biciklisek sem a kedvencei,ma történt hoztam hosszú sétából hazfele és jött velem szembe egy (nem vagyok rasszista de mindenki tudja mire vagy kikre gondolok..) magát nagy tekintélyűnek érző,aranyokkal teli fiatalember méghozzá egy kerékpárral..Multkor már belémkötött kutya végett így ennek eleget téve lementem a (nem hogy a járda szélére) fűre és rövidebbre is fogtam,mivel ugye nem kedveli ugrott feléje de ha volt köztük 2 méter is keveset mondtam..Ekkor megállt az úriember és kedves szavakkal illetett közbe pedig (meglepődésemre) sikerült is a lényegre térni ami a következő volt: Miér' nem tesző rá szájkosarat b+..Válaszom a következő volt:mert nem kötelező kedves uram azért semmi másért..De igen de kötelező csak jobban tudom hát elő van írva...Nos,múltkor már érdeklődtem e felől illetve utána is néztem és kérdésemre a válasz a "nem kötelező" volt..Úgy tudom hogy csak a veszélyesnek nyílvánított kutyára (nem nem fajra) kell tenni szájkosarat!

Tehát ha előre figyelmeztetek valakit hogy nem kéne közelebb jönnie mert kevesebb végtaggal tér haza akkor ha közelebb jön és megharapja onnantól nem az én hibám ugye?

Írtam hogy légynek sem tudna ártani,ez így is van de csak bizonyos kereteken belül mivel nagyon ragaszkodó és védelmező típus,tehát nem bánt senki csak ha valaki már csak azért is közelebb jön és veszélyeztetve érzi magát illetve engem is..Kérdésem tehát kötelező a szájkosár vagy nem?


2017. júl. 6. 19:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%
Hidd el, ha az állatkád bánt valakit, te leszel a felelős. És akkor majd szívesen rátennéd a szájkosarat, csak maradjon meg a kutyád. Előobb kéne gondolkodni. Mert rengeteg hülyeséget írtál.
2017. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nem értelek benneteket..Baj hogy meg akar védeni a kutyám? Mint leírtam teszek azért hogy ne haraphasson meg senkit,lejjebb viszem illetve rövidebbre fogom de ezt is leírtam,meghaladta ez a képességeteket?

Nincs kisebbségi komplexusom pajtás hanem már évek óta akartam egy amstaffot,és nem azért hogy tekintélyt parancsoljak vele meg ez a menő,hanem mert ez a fajta tetszett meg a legjobban,ha elengedem csak egy szó hogy gyere ide itt is van az összes alap parancsot tudja,ha elvan engedve nem támad senki felé,ha megvan kötve pórázra akkor pedig én gondoskodom hogy ne ugráljon más felé,nemtudom melyik része volt nem érthető de leírom mégegyszer!

Ha sétáltatom mindig lejjebb megyek és nagyon rövidre fogom,sose volt bajom ebből csak különösen pár hete kezdte el hogy rakjak rá szájkosarat mert ott van mellettem és menni akar felé (de megfogom és 2 centit nem bir mozdulni)

Remélem sikerült megérteni amit írtam,ha nem meg alvás,pihi aztán holnap újra hátha kipihenten megértitek! :)

Örültem,sziasztok <3

2017. júl. 6. 22:12
 13/31 anonim ***** válasza:
54%

Pajtás, te ugye nem vagy rasszista, de azt azért fontosnak tartottad kihangsúlyozni, hogy egy cigó biciklista volt, aki rád szólt.

Ne érts félre én sem vagyok nagy rajongóluk egyéb okok miatt, de ez esetben tök mindegy lett volna, hogy milyen nációhoz tartozik, aki rendre intett.

2017. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%

A kutyád nem véd, hanem kisajátít. Dominál. És az semmi, ha kitámadáskor rövidre fogod a pórázt és csá.


Egyszer majd valaki felrúgja vagy tényleg megharap valakit, akkor meg majd jössz ide sírni...


Gondolkozz már el egy kicsit... ha egy bernáthegyi akarna neked menni, mert nem szereti az XY embereket, akiknek olyan tulajdonságuk van mint neked, te mit szólnál hozzá... Vagy valakinek a gyereke odamenne, jól a lábad közé rúgna, mert nem tetszettél neki, anyuka meg annyit mondana "szelíd gyerek ő, de amúgy ha bajod van megveretlek az apjával is".

2017. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
De miért nem kerülöd ki ezt a beszólós "úriembert"? Ez lenne a legegyszerűbb. Nem baj ha véd a kutyád - sőt(!!!) -, de figyelj oda, gyerekeket, bicikliseket, pattogó ürgéket, inkább kerüljétek el, nem kell a cirkusz. Ja, s jól tudod, nem kell szájkosár, csak miután már megharapott valakit. Inkább vigyázz a kutyádra, s kerüljétek a bajt.
2017. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Egész nyugodtan belerúghat valaki a kutyába,csak akkor ne lepődjön meg ha leveszem a pórázt utána meg még énis megrugdalom :)

Nem kisajátít,megvéd..

Akiket ismerek és a kutya is ismer azokra nem megy,akiket nem ismer azokra sem egyből mindenkire,van aki mellett csak elsétál és ennyi..Érzi a kutya ha olyan az ember,nem nem vagyok rasszista de igen ki kellett emelnem mivel csak ők problémáznak..Megyek vele szembe erre jött a részéről egy értelmes felszólalás hogy vidd innen mert belerugok aztán odábbugrott 6 métert,majd szóltam neki hogy egész nyugodtan rúgj bele csak utána ne csodálkozz ha véletlen kirántja a pórázt a kezemből.. ;)

Senki más nem problémázik csak ők ezért tartottam fontosnak kiemelni,de kívánom nektek hogy ha rátok támadna esetleg valami ilyesmi "ember" és netalántán kutyával vagytok nézze örömmel ahogy halálra késel,nálunk ez mindennapos ezért is nem szólok rá ha odajön valami ismeretlen és támadni akar felé..Könyörgöm még szép hogy a kutya megvédi a gazdáját de már megkaptam máshonnan a megfelelő felvilágosítást ugyhogy a további véleményekre nem vagyok kíváncsi,köszi puszi :)

2017. júl. 6. 23:19
 17/31 anonim ***** válasza:
85%
És mitől véd meg a kutyád? Egy kézfogástól? A védelemhez támadás kell, a kézfogás, vagy "a túl közel jön", nem az. A kutyád nem megvéd téged, hanem agresszív és neveletlen.
2017. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
66%

Hajtsd nyugodtan álomra a fejedet a felvilágosítás tudatában.

Viszont jó, ha tudod, ma nem haraphat kutya embert védelemből. Max, ha nagyon durva támadás történne. Bíróságon sokkal előbb rád húzzák a vizeslepedőt az embert harapott kutyád miatt, minthogy önvédelmet állapítanának meg.

Könnyebb lenne az életed, ha már annyira személyvédelemre használnád a kutyádat, ha megtanítanád neki a néma támadást. Nem igazán kedvelik az emberek még a rövidre fogott kutyák hőbörgését sem közterületen.

2017. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
66%
Ha mi ketten sétálunk az utcán és valaki rádtámad egy késsel én meg leütöm, akkor hős vagyok. Ha sétálunk az utcán és valaki elmegy mellettünk biciklivel vagy kezet akar fogni veled és én leütöm, akkor pszichopata vagyok. Érted? Na most ez kutyáknál ugyanígy van. És légyszi az idegbeteg kutyádat semmiképpen ne engedd el! Akkor se, ha szerinted nem harap.
2017. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosár nem kötelező alapesetben, de ezt már tudod.


Viszont igen veszélyes, ahogy neveled a kutyádat.

Akkor védhet meg, ha erre te parancsot adsz neki, nem neki kell eldöntenie, hogy mi és ki ellen véd meg. Kettőtök közül nem neki, hanem neked kellene lenned a főnöknek, és ezt most nem így van.

Mindenféle kitámadást tiltani kellene.

Neked kell eldöntened, mikor van veszély, nem neki. Neki csak annyi lenne a dolga, hogy figyeljen rád, és tegye amit kérsz tőle.

2017. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!