Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oda adjuk a kutyát másnak,...

Oda adjuk a kutyát másnak, hogy mondjam el a kisfiamnak? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Ez a másik kérdésem, csak azért rakom ki, hogy értsétek a szituációt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

A kérdés kiírása után sokan írtak nekem privátban és több üzenet is jött a kiskutyáról, hogy miért hagyom, hogy bántsa, természetesen nem hagyom/hagyjuk, de nem tudom a nap 0-24 órájában fogni a lanyom kezét, sajnos ma reggel megint bántotta a kiskutyát, 1 percre fordítottam hátat, hogy megkavarjam a kaját, vérzett is kicsit a pofija :(

Eszembe jutott amit írtak üzenetben sokan, hogy inkább adjuk oda másnak.

Hát a más egyedül a mama lenne de ott meg kinti kutya lenne ami télen nem jó neki.

Meg a kisfiam sem bírná ki, nagyon szereti.

Annyira tanácstalan vagyok, mit kéne tennem? Adjam oda vagy ne?

Sajnos nem tudom kivédeni a lányom mellett a sérüléseket, mondjuk a kutyus is már okosabb nem megy a közelébe, elfut tőle stb...



2017. júl. 18. 12:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Inkább adjátok oda valakinek jobb helye lesz mintha egész életében retegnije kéne.Adjátok oda valakinek és egyezetek meg hogy néha el menétek megnézni hogy jó van e mi van vele mit tanult stb
2017. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Milyen fajta a kutyus ?Kövezzetek meg,de megpróbáltál rácsapni a gyerek kezére ? Sajnálom szegény kutyust :(
2017. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi,hamarabb küldtem el(2-es vagyok)


Ha semmi sem használ nála,akkor adjátok oda valakinek!Ja és úgy beszéljétek meg,hogy a kisfiú meglátogathassa néha :D

2017. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg nem értem minek oda 3. gyerek....

Adj neki 2 pofont a kutyát meg hírdesd meg a neten

2017. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Most olvastam végig :D Szóval a pofon meg egyéb meg sem kottyan neki.


Próbáltál büntetés jellegű dolgokat ? Pl.sarokba ültetés vagy ilyesmiket ?

2017. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
86%

Ezt érték el ezzel a módszerrel, hogy nem szabad "bántani" a gyereket, csak szép szóval megbeszélni. Ez arra lesz jó, hogy ilyen idegbeteg gyerekeket nevelnek a társadalomnak. És előre is bocsánat, nem személyesíteni akarok, de ez van nagyon sok családban.


Én mikor gyerek voltam emlékszek rá, hogy ovodában bántottam egy kislányt, és apámtól olyat kaptam otthon, hogy onnantól kezdve nem mertem ránézni sem a kislányra. Sosem ütöttek fejbe, kezemre, fenekemre, majd mikor nagyobb voltam kaptam pofont is, mert mondták máshogy nem értettem a szép szóból.


És most nem azt mondom agyon kell verni a gyereket, főleg nem 4 évesen, de igen is rá lehet ütni a kezére, lábára ha bántja a testvérét vagy a kiskutyát. Másképp nem fogja megtanulni, hogy amit tesz azt nem szabad. Nem a gyerek a hibás, hanem a szülő aki neveli a gyerekét.

2017. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
71%

Ebben az egészben szerencsétlen kisfiad a legnagyobb vesztes. Ő szenved a beteg húga miatt. Én biztos, hogy inkább intézetbe adnám, ahol szakértő emberek vigyáznak rá, és kéthetente egy hétvégére hoznám csak haza.

Dolgoztam ilyen intézményekben; tudom miről beszélek, a gyerek javára válik csak.

2017. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megkövezitek a kérdezőt, szólok, hogy nem mindig a szülő hibája, ha ilyen a gyerek, nem kiskutya, akit arra szelektáltak, hogy legyen engedelmes és cuki csak nevelni kell, hanem emberi lény, ráadásul nem tudjuk, milyen fejlődési rendellenesség van a háttérben.

Szóval a kérdésre válaszolva: se a mamának ne adjátok oda, ha nem jó neki kint, se ne tartsátok meg, hanem keressetek neki más gazdit.

2017. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek neki másik gazdát. A fiadnak pedig az igazat mond meg. Viszont ha már ezt választod, ne látogassátok utána a kutyát, neki s csak rossz lenne, csak összezavarodna.
2017. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%
Azt írod, hogy a fiad nagyon szereti a kutyát. De nem szeret otthon lenni a kislány miatt. Ha még ezt is elveszed a fiadtól a testvére miatt... Csak te tudhatod, hogy számára ezek a hanyagolások, igazságtalanságok mennyire esnek rosszul, hosszútávon mennyire lesznek neki károsak. És mellette megint a kutya fogja meginni a levét az emberi felelőtlenségnek.
2017. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!