Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oda adjuk a kutyát másnak,...

Oda adjuk a kutyát másnak, hogy mondjam el a kisfiamnak? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Ez a másik kérdésem, csak azért rakom ki, hogy értsétek a szituációt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

A kérdés kiírása után sokan írtak nekem privátban és több üzenet is jött a kiskutyáról, hogy miért hagyom, hogy bántsa, természetesen nem hagyom/hagyjuk, de nem tudom a nap 0-24 órájában fogni a lanyom kezét, sajnos ma reggel megint bántotta a kiskutyát, 1 percre fordítottam hátat, hogy megkavarjam a kaját, vérzett is kicsit a pofija :(

Eszembe jutott amit írtak üzenetben sokan, hogy inkább adjuk oda másnak.

Hát a más egyedül a mama lenne de ott meg kinti kutya lenne ami télen nem jó neki.

Meg a kisfiam sem bírná ki, nagyon szereti.

Annyira tanácstalan vagyok, mit kéne tennem? Adjam oda vagy ne?

Sajnos nem tudom kivédeni a lányom mellett a sérüléseket, mondjuk a kutyus is már okosabb nem megy a közelébe, elfut tőle stb...



2017. júl. 18. 12:05
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nem volt vicc a 3.kérdés.Csak egy kérdés volt nem kell egyből morcosnak lenni :D Szimplán arra voltam kíváncsi,hogy együtt szoktatok-e játszani vagy hogy közösen elmentek valahova pl.állatkertbe.Sajnos nem egy hanyag szülővel találkoztam,akiknek a gyerekük problémás volt ebből kifolyólag

Örülök hogy te rendes anyuka vagy.

5.Igen.

6.Ennek szintén örülök :)


+A csúnya szavakat nem lehet,hogy az óvodában tanulja el ?Nincs másik problémás gyerek ?

Ha történik valami kis incidens,akkor annak van oka ?Szóval,hogy nem csak rájön az 5perc és nekiesik a másiknak, hanem valami esetleg irritálja vagy bántják őt ?


És nekem tényleg nincs gyerekem :D Saját gyerekem nem is lehetne,de ettől függetlenül igyekszem segíteni,bár így tapasztalat nélkül kicsit nehéz,de hátha ôsszejön valami :D

2017. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon nagyon remélem ezeket a válaszokat gyerekek írják és nem felnőtt emberek, főleg nem szülők!"

Rosszabb: fotelállatvédők. Mert aki csinálja, az úgysem ér rá interneten ugatni, ezek meg kb. mint a focihuligánok. Nem érdemes foglalkozni velük.


Az előző kérdésedre válaszolóknak igaza van: el kellene engedned a 4 gyerekes kiskutyás család álomképét és arra koncentrálnod, ami van. Én bevallottan nem értek a gyerekekhez, viszont remélem mihamarabb megtaláljátok mi a gond a lányotokkal és kezelhető.


Kutyás szempontból viszont ez sehogy sem kerek. Egy részt, mert neki is szenvedés így az élet. Másrészt, írod, hogy nem megy a lányod közelébe, elfut előle. Tudod mi lesz, ha egyszer, csak egyetlen egyszer sarkba szorítja a lányod, nem tud kitérni előle? Egészen pontosan így készülnek a "semmi előjele nem volt" harapások. És egy ilyen pici gyerekben az is kárt tud tenni, ha kultúrkutya módjára belecsíp (nem harap nagyot, nem marcangol).


Ha nem tudod hatékonyan menedzselni a két (nemsokára 3) gyereket + 1 kutyát, akkor le kellene ülni a fiaddal és mint komoly, nagy fiúval megbeszélni a helyzetet.

Vagy ha már úgy is többet vagytok pszichológusoknál, mint otthon, náluk is rá lehetne kérdezni, hogy ezt hogy lehetne a legfájdalommentesebben megoldani.

2017. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
34%

"Nagyon nagyon remélem ezeket a válaszokat gyerekek írják és nem felnőtt emberek, főleg nem szülők!"


Azt én is, mert egyes válaszok olyanok, mintha itt sokan nem tudnák, mi a különbség a kiskutya és a kisgyerek között.

2017. júl. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
#30: "szobályában"--> Mond, hogy ezt véletlenül írtad így 😲
2017. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!