Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lopás ha a kiskutya maga jön...

Lopás ha a kiskutya maga jön be az udvarunkra?

Figyelt kérdés

Van az utcában (vagyis a mögöttünk lévő utcában, kertszomszéd) egy nagyon aranyos kiskutya kb 4-5 hónapos, egész nap egyedül van otthon és sokat átjön. Mindig én rakom vissza az udvarra mert vissza menni már nem tud, de ma el is felejtettem, hogy itt maradt és nem került haza.

Mi nem itt élünk csak gyümölcsöt termeszt itt a családom és le szoktam ugrani nyáron 3-4 hétre relaxálni, közel a Balcsi stb... Holnap reggel indulok vissza és arra gondoltam magammal viszem a kutyát. Ez lopás?

Annyiraa sajnálnám itt hagyni én szoktam neki vizet adni, mert mindig úgy jön át, hogy ki van tikkadva. A gazdái 7-8 körül már nincsennek itthon ( hétvégén sem) és még most

1 órája értek haza... Annyira sajnálom ezt a kis drágát. A szomszédok jómódúak, biztos törzskönyves kutya, de ez neki csak szenvedés így :(



2017. júl. 23. 21:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kicsit magasabban van az ő telkük, mint a miénk és kb kutyaajtónak használja a kerítést ( egy kis részen nincs jól megcsinálva) ha nem emelem fel neki akkor vissza már nem tud menni.

A szomszéd néni (kertszomszéd melletti) mondta, hogy van elöl önitatója meg önetetője a kutyának, mert a szomszédék van , hogy napokra, hetekre elutaznak és olyankor az aktuális kutya ellátja magát.

De ez a kis majom nem t használja, fél tőle a néni szerint (mielőtt ide jöttem ő is adott neki inni párszor).

Mindegy, ezt az éjjelt jól kihasználom, velem alszik, jó sok szeretetet kap. Mire jövőre jövök lehet már egy idegbeteg roncs lesz a kis drágám :(

2017. júl. 23. 22:05
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lopás.

Ha valóban nincs megfelelően tartva, nem kap enni-inni és bármikor kimehet, akkor azt jelenteni kell. Biztos van ott a környéken állatvédő szervezet, szólj nekik.

Ha tényleg nem kap még vizet se a kutya, akkor el fogják venni a mostani gazdáitól, bekerül egy menhelyre, ahonnan te majd örökbe fogadhatod.

Ha elvinnéd, előbb-utóbb lebuknál, valaki meglátna, vagy a családodat is megkérdeznék, de főleg akkor, amikor ebben a 3-4 hétben leviszed magaddal a kutyádat, a kertszomszédok meg felismerik, hogy előző évben még az ő kutyájuk volt...

2017. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Vidd el a kutyát,ha te képes vagy gondoskodni róla. A lakóhelyeden meg vidd el az állatorvoshoz, hogy találtad. Nem vagy köteles tudni, hogy kié. Ha a gazdái keresik, visszaadod, és felszámolod a ráköltött pénzt. Hátha úgy már nem is kell nekik.
2017. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

Elvileg lopás, de ha a kutyának olyan sorsa van amilyen, lehet állatvédőkkel el lehetne vetetni a kutyát, aztán örökbe fogadhatnád.

Esetleg beszélj velük hátha eladják neked, ha nincs rá idejük nagy valószÍnűséggel csak nyűg nekik.

2017. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan otthagyod????
2017. júl. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Lopni nem fogok!
2017. júl. 24. 06:17
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem egy kdegroncsot fogsz ott találni egy év múlva, hanem egy csontvázat, ha a kutya most is átmegy, de nem tud visszamenni, te meg nem leszel ott.
2017. júl. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Raktam oda téglát mielőtt eljöttem.
2017. júl. 24. 09:18
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon jó! Magadhoz édesgeted eljátszod a kutya mentőt, aztán ott hagyod, törést okozol a kutyának! Na ez kegyetlen! Ha ez igaz, hogy a gazdák hetekre eltűnnek és a kutya egyedül van, akkor azzal amit tettél befogadtad és ott hagytad, nagyobb kárt tettél a kutyában. Könnyű rajzolgatni a szomorú smileyt, de hogy igazán tegyél érte áhh...mondjuk beszélj a szomszéddal... Minek volt egyáltalán a kérdés, hogy magadat sajnáltasd?
2017. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
60%

Ha elviszed magaddal, az lopás, igen.

De: beszélni nem próbáltál még a gazdáival? Hogy így nem szabadna kutyát, pláne kölyköt tartaniuk? Tudják egyáltalán, hogy átmegy hozzád, meg hogy nem tudja használni az önetetőt, itatót (bár nem is tudom, ez hogyan működhet... a kaja megromlik ilyen melegben, a víz megposhad)?

A kutya jó eséllyel el fog pusztulni így, ha te elmész, és a gazdái továbbra is így állnak hozzá.

2017. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!