Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha az én kutyámat...

Miért baj ha az én kutyámat soha nem vittem sétáltatni egész életében?

Figyelt kérdés
Van egy spániel keverékem aki már 13 éves és soha nem látta a kerten kivűli világot. És még is ennyi idős és egészséges és egy nagy udvar lakoja. Van egy ismerősőm akinek most pusztult el a 8 éves amerikai staffija és ő pedig mindig vitte ide oda kutyasuliba is járatta.
2017. aug. 26. 13:20
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
75%
Az a kutya ami nem megy ki a nyitott kapun se nem azért nem megy ki mert "a területét őrizve nem hagyja azt el" hanem azért mert kapuszabályra van tanítva, tehát a gazdája ránevelte hogy nem mehet ki. A kutya igenis igényli a sétát, az pedig hogy te nem sétáltatod elég nagy hiba, ne add már a hülyeséget mások szájába is. A kuvasz rossz példa, mert ők a nagy udvart is igénylik, mert területőrző típusú pásztorkutyák. Neked sem bónusz a kijárás a szobádból. Az meg hogy nem sétáltatsz egy magyar vizslát hát gratulálok, ismét csak szegénységi bizonyítvány magadról. Komolyan nem értem minek az olyan embernek kutya aki nem sétáltatja és biztosítja neki az inger gazdag környezetet. Persze, elél a kutya a kertbe de jó is neki? Bármibe fogadni mernék hogyha a soha nem sétáltatott kutyádat pórázra vennéd és elindulnál vele elsétálni az állatorvoshoz a karodat is kitépné a helyéről olyan szocializálatlan és nem tanult meg soha sétálni, minden kutyára húzna és nem tudná kezelni a helyzetet idegen kutyákkal, ijedezne a környezeti hatásoktól mint autók, téged meg vontatna maga mögött.
2017. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
6%

Kapuszabályra tanított kutyák a tanyákon, ugye? :) Képzeld csak el, voltak már pórázon a kutyáim, sőt! sétálni is voltak párszor. Ne lottózz. Mint már írtam, szeretve, nevelve törődve vannak a kutyáinkkal, ha hiszed, ha nem, szépen viselkednek pórázon is, állatorvosnál is, nem elvadult elmebetegek, csak mert nem sétáltatom őket! :)

Látatlanban ne állítsd ki rólam a bizonyítványom, nem ismersz. Szeretjük a kutyáinkat, ők is minket, de nem is szorulok arra, hogy neked magyarázkodjam. Pont.

2017. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
87%
Akkor csak annyit kérdezek hogy miért nem sétáltatod? De most minden más téma érintése nélkül. Úgy csinálsz mintha a sétáltatás egy sznob dolog lenne csak ami felesleges a kutyának, pedig nem így van.
2017. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó és szerinted hány embernek van 4 hektáros kertje?
2017. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
0%

Jelen esetben egészségügyi okai vannak,nem mintha bárkire is tartozna. De vannak egyéb okok is. Nem tudom te hol élsz, nálunk a fele lakosság kisebbségi, a pitbull és egyéb keverék kutyáik szabadon kószálnak az utcákon és a határszélen is. Amint kitesszük a lábunkat a kutyákkal, ránk rontanak a "kóbor" kutyák. Na szerinted?

Kinek jó élmény ez? Embernek? Kutyának? Ha az én kuvaszom megvéd egy kutyával szemben, másnap vélhetőleg megmérgezik. Így megy ez errefelé. NEM állítottam, hogy felesleges a sétáltatás, csak azt mondom nem olyan fontos. Kiegyensúlyozott, nyugodt, megbízható, boldog kutyák. Ez biztos. Mint írtam, régebben én is sétáltattam a kutyáimat, persze akkor még élmény volt sétálni. Ne ítélkezz.

2017. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
0%
14-esnek: nekünk négy hektáros kertünk van, de nem csak ezért nem sétáltatom a kutyákat. Ha neked nincs ekkora kerted, sétáltasd a kutyádat. Ki a fene mondta, hogy rossz, ha sétáltatják a kutyákat? Én csak annyit írtam, az sem baj, ha nem, ha megfelelő nagyságú a kert, illetve foglalkozva van velük. Érthető?
2017. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
87%
Én azt megértem amit mondasz, de az átlag magyar kutyatartó ebből tudod mit szűr le? Hogy "óó van egy 30x10 méteres kertünk, az jó nagy, akkor nem kell sétáltatni a kutyát mert van vele eleget foglalkozva, naponta kétszer is kimegyünk hozzá". Nem tudtam a körülményeidet, így egészen más, de az átlagnál se nem ekkora kert nincs, se nem foglalkoznak ennyit a kutyával csak az van hogy "minek sétáltassam, ott a kert" és ha még ezt is olvassák az még jobban ezt nyomatékosítja bennük holott az átlag ember körülményei elmaradnak ekkora területtől.
2017. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
8%
Ha valaki az én véleményem alapján dönt úgy, hogy nem viszi sétálni a kutyáját, mert "elég a kert", akkor ott azért nagy baj van. Aki láncra akarja kötni vagy kis kertben akarja nyomorítani a kutyáját, az úgyis megteszi. Én ha olyan helyen élnék és megtehetném, minden nap kirándulnánk az erdőben a kutyáinkkal. Jelenleg nem tehetem, de azt is tudom, hogy nagyon boldogok a kutyusaink így is, mert nagyon sokat törődünk velük és szeretjük őket. De megint én magyarázkodom...
2017. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
87%

Miért fontos a séta?

Keresztanyám kutyája 8 éves. VOLT. Golden, sosem sétált, "nem is akart" mivel a nyitott kertkapun nem ment ki. Miért ment volna mikor fogalma sem volt, hogy mi van kint? Nos, ez a kutya egy nap epilepsziás rohamot kapott. Kihívták az orvost, aki azt mondta a kertben nem tud vele mit kezdeni, kórházba kell vinni. Ja, hogy az nem megy? Szívás. Gyógyszert csak vizsgálat után lehet adni, de az nem megy csak a kórházban. Pár évvel később hívott keresztanyám hogy a kutya nagyon rosszul van, nem mozog, nagyon beteg. Mit csináljon? Orvoshoz nem tudja vinni, házhoz meg már nem jön mert úgysem tud vele mit kezdeni. És mi lett a kutyával? Meghalt. Kezeletlen epilepszia, szívnagyobbodás. Annyit tudtunk tenni, hogy egy plédbe csavarva a 60 kilós hájas félig halott kutyát elvittük a kórházba a férjemmel, de késő volt már.

Most maradt a másik kutya, akinek olyan gyenge a hátsó lába, hogy alig áll fel... Mit kellene csinálni? Nyilván orvoshoz vinni és megröntgenezni. De persze ő se volt kint soha, szintén 40-50 kilós állat...Hogy mi lesz a sorsa? Majd lebénul és elaltatják. Addig maradnak a házi praktikák amik nyilván semmit nem érnek, dehát ez van nem lehet orvoshoz vinni...

Nem lett volna egyszerűbb legalább 2-3 naponta vagy hetente kivinni őket és orvoshoz szoktatni? De nyilván. Csak akkor nem lehetett volna arra fogni a lustaságot hogy nagy a kert....

2017. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
10%

Komolyan mondom ez már kabaré! Igen, minden bizonnyal SOHA nem volt pórázon, SOHA nem volt járműben, valamint SOHA nem volt még pórázon a kutyám, csak mert nem járok vele naponta sétálni. Sőt én szabadidőmben állatokat kínzok, illetve lopni járok. Mert ilyenek ezek a rohadt kutyát nem sétáltató emberek. Csak szeretik és jól tartják a kutyáikat, de nem flangálnak velük az utcán. Igen. Minden bizonnyal minden nem sétáltatott kutya ideje korán elhalálozik izomgyengeségben vagy egyéb csúnya nyavalyában. Nem viszik sétálni, ergo testi és lelki nyomorék lesz. A panelban tartott kutya sokkal inkább jó helyen van, mert naponta háromszor leviszik őket dolgukat végezni? Az nem gond, hogy ezt a cirka két órát leszámítva egyedül unatkozik egy szobában egész nap?

Egyébként szó nem volt szocializálatlan kutyákról. Attól, hogy egy kutya nem "jár el szórakozni otthonról" még nem jelenti, hogy nincsenek hozzájuk járó emberek és kutyák. Basszus, itt mindenki szuper kutyatartó és szuper szülő és szuper ember? De jó! Ehhez képest ha szétnézek nem ezt látom kis hazánkban. Neten megy a bölcselkedés és "állatvédelem", a való életben meg mindenki sz@rik mindenre és mindenkire. Az én lelkiismeretem tiszta a kutyáimat illetően és nem is osztok ki senkit sem, mert másként cselekszik, mint én.

2017. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!