Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha az én kutyámat...

Miért baj ha az én kutyámat soha nem vittem sétáltatni egész életében?

Figyelt kérdés
Van egy spániel keverékem aki már 13 éves és soha nem látta a kerten kivűli világot. És még is ennyi idős és egészséges és egy nagy udvar lakoja. Van egy ismerősőm akinek most pusztult el a 8 éves amerikai staffija és ő pedig mindig vitte ide oda kutyasuliba is járatta.
2017. aug. 26. 13:20
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
84%
Pont most beszélsz magad ellen. Több kilométer megtételére is képesek lennének. Ez az amit nem tesznek meg a kertben, akkor se ha 4 hektáros. És ez az amit egy panelkutya is megtesz ha a normális körülményeket biztosító gazdái elviszik hosszú sétákra.
2017. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
11%
Ne idegesítetek már légyszíves. Van fogalmatok arról, hogy egy ekkora területet egész nap, kiváltképp éjjel hányszor jár be egy kutya? Persze hogy nincs, különben nem írnátok ilyen hülyeséget. Szóval szerintetek a napi kétszer sétáltatott panelkutya jobban van tartva, mint egy természetes közegben tartott, nagy területen élő, télen-nyáron vagy csak "mert szeretnénk ha bejönne mellénk kutya"? Jól értem?
2017. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
87%
Te figyelj. A gazdával töltött időről volt szó, nem arról hány kilométert tesz meg egy kutya. Én napi minimum 16 órát vagyok a kutyámmal. Ebből kb 4 órát együtt mozgunk, játszunk, sportolunk. Akinek a kutyája kizárólag a kertben van és nem mehet be a házba (remélem a magyar vizslát nem tartod kint télen nyáron!!!) annak napi maximum 1-2 óra jut, rosszabb esetben 10 perc amíg kaját kap. És ez szerinted jobb, mint 16 órát együtt lenni az állattal? Én nem "tartok" kutyát, hanem kutyával ÉLEK. Ez a kapcsolat amit egy olyan ember aki szerint a kutya "jószág" sosem fog megérteni. És itt most megint nem kifejezetten rólad beszélek.
2017. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy igen, jól érted. Panelban is vannak rossz példák, de nagyrészt elmondható hogy panel kutyánál sokkal jobb a kutya-gazda kapcsolat, sokkal többet foglalkoznak vele, hamarabb eljut orvoshoz ha baja és, és bármilyen meglepő, sokkal többet mozog mint egy kertbe kicsapott kutya. Ez túlnyomó többséget jelent. Veszekedj nyugodtan, de erősen látható hogy az emberek nem értenek veled egyet. Nem mindenki más a hülye, hidd el.
2017. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
9%
Te figyelj! Végig olvastad amit eddig írtam? Mert én azt írtam, hogy a nap 24 órájában itthon vagyok a kutyáimmal, illetve azt is írtam, ha elolvastad volna, hogy a hidegben/melegben/viharban/vagy csak úgy is bent vannak. Nem csak a vizsla, a kuvaszok is. Említettem már, hogy szeretem, foglalkozom és törődöm a kutyáimmal. Miért kell magyarázkodom mégis? Panellakók mondják meg a tutit a kutyatartásról?
2017. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
76%
Te nem tudsz szöveget értelmezni, vagy ennyire egoista vagy vagy nem tudom. Abszolút nem körülötted forog se a világ, se a kérdés. Leírtuk, hogy átlagos kertben igenis gond, mivel... Részleteztük. Erre idejössz habzó szájjal osztani az észt, hogy márpedig NEKED 3 kutyád van, márpedig NEKED 4 hektáros telked van, márpedig TE egész nap otthon vagy... Ki nem sz***rja le? 😁 Kérdés nem ez volt hogy mi van VELED Józsi vagy mit tudom én. Átlagban kell sétáltatni a kutyát, átlagban nem olyan a kutya -gazda viszony, átlagban a vizslát nem tartjuk a kertben. Ne verd már magad ennyire de komolyan. Aztán meg jött nyilván a panelos okoskodás, nyilván olyantól aki még sosem tartott ott kutyát és olyan intelligens ismerősei vannak akik naponta 2X 10 percet sétáltatnak. Minden egyes válaszod 0% de azért próbálkozol... Nem, nem lesz igazad.
2017. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem habzik a szám,nagyon félreértettetek. Úgy látom semmit sem értettek abból, amit közölni szerettem volna. Vagy annyira bénán írtam le a véleményem, vagy annyira ti vettétek magatokra ezt az egészet, mert lényegre tapintottam. Nem vagyok Józsi, Évának hívnak. Nem verem magam. Természetesen vizslát csak szobában tartunk, az udvarra ki sem mehet. Elképesztőn ahogyan órák alatt kicsináltok valakit, akit nem is ismertek. Gratulálok, most már nyugodtan alhattok.
2017. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
80%
Te kezdted hogy milyen szörnyű a panel, azért hadd háborodjak már fel legalább annyira mint te. Na nem kell ezt annyira komolyan venni, ez egy fórum semmi több. Csak azért jó lenne ha a mai magyar állattartási helyzetben nem az lenne leírva és támogatva nyilvános helyeken hogy a kutyát sétáltatni hülyeség, és a panelban csak borzalmas élete lehet a kutyának. Megnyugodhatsz, ott legalább annyira jó, mint a vizslának a meleg szobában. Egyik se rosszabb a másiknál.
2017. aug. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer se írtam, hogy kutyát sétáltatni hülyeség, sőt. Nekem most nincs lehetőségem rá, és úgy gondolom ekkora kert mellett és hogy mindig van valaki a kutyákkal nem is tűnik annyira fontosnak.

Nem mondtam, hogy szörnyű a panel, csak arra reagáltam, hogy szerintetek milyen sz@r és ingerszegény környezete lehet a mi kutyáinknak, mivel kertben élnek. Bogarakkal, madarakkal találkoznak, de ez biztosan semmit sem jelent nekik. Kegyetlenek vagytok embertársaitokkal, remélem a kutyáitokkal emberségesebbek vagytok.

2017. aug. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
80%

Az eredeti kérdésre válaszolva, azért nem jó a kutyádnak, ha sosem viszed sétálni, mert nem érik új ingerek, élmények, amitől igazán boldog lehetne. De ezt már a többiek is leírták.


Én is ismerek egy családot (igazából rengeteget, de ők közeli ismerősök), akik ugyanígy látják a dolgot mint te. Egy 8 év körüli labradorjuk van, akit soha életében nem sétáltatt

2017. aug. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!