Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha az én kutyámat...

Miért baj ha az én kutyámat soha nem vittem sétáltatni egész életében?

Figyelt kérdés
Van egy spániel keverékem aki már 13 éves és soha nem látta a kerten kivűli világot. És még is ennyi idős és egészséges és egy nagy udvar lakoja. Van egy ismerősőm akinek most pusztult el a 8 éves amerikai staffija és ő pedig mindig vitte ide oda kutyasuliba is járatta.
2017. aug. 26. 13:20
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
22%
Te IQ? Hehe, ez most sértés lenne? :)
2017. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
56%
veheted annak is senkit sem fog érdekelni. Észre vetted hogy ez a kérdés nem rólad szól? csak válaszolgatsz mindenkinek mint egy idióta pedig senki sem beszél rólad, vagy szól hozzád.
2017. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt nem vagyok idióta, másrészt válaszoltam egy kérdésre, amire reagáltak mások is, amire válaszoltam, amire mások is válaszoltak és így tovább. Nyugi, edd meg a pörköltet, igyál egy pohár bort,aztán lazíts egy kicsit.

Én egyébként rosszat nem írtam senkiről. Viszlát, megyek beengedem a kutyákat, mert melegük van. :)

2017. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt hogy a panelkutyások kutyái nem boldogak, be vannak zárva, kínozva vannak. Tényleg nem írtál semmi rosszat, komolyan. Foglalkozz inkább a kutyáiddal a számítógép előtt görnyedés előtt. Egyébként 2x válaszoltam, egyszer a tapasztalatom írtam le, egyszer pedig a környezetem erre te elkezdtél mentegetőzni, kérdem én: ki szólt hozzád? Én a kérdésre válaszoltam nem neked ítam.
2017. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk a hétvégi házunknál 36 hektárnyi "kertünk" van. A kutya átlagosan napi egy-másfél órát van kint a kertben, aztán bejön aludni, vagy nagyon esetleg a játékát nyunyurgatni. Pont egy hasonló téma miatt "kísérleteztem" egy kicsit, egy hétig nem vittem sétálni (ne kövezzetek meg légyszi), a változás a következő volt:

- a harmadik nap környékén már engem követett mindenhová a házban és kint is (holott más esetekben nyugodtan alszik tovább, ha bent vagyok), tehát unatkozott

- hozta a játékát, hogy foglalkozzak vele, napi többször, akkor is, ha már több órát töltöttem el vele kint

- előfordult, hogy leült elém és nagyon jelentőségteljesen nézett rám

- ugyanakkor nem járt ki gyakrabban.


Hiába van ekkora területe, ha van választása, köszöni szépen, a sétát szeretné, nem a kertet.


(valaki szidalmazta a lakásban való kutyatartást, az a megfigyelésem, hogy valamiért jobban szereti a lakásunkat, oda mindig szívesebben érkezik meg)


Tehát a válasz:


azért baj, mert ingerszegény környezetben él, nem történik vele semmi. Te szeretnéd leélni az egész életedet a szobádban (jó, tegyük fel, hogy kétszer-háromszor akkora, mint most), csak az ablakból/erkélyről nézve, mi történik odakint? Boldog lennél, ha egész életedben csak mondjuk két emberrel találkoznál rendszeresen, és abból is csak egy foglalkozik veled igazán?

Hozzátehetjük, hogy de azért mászkálhatsz a lakás többi részében is (=ha beengeded a kutyát a házba), de az is unalmas lesz egy idő után.

Ha a ti kutyátok is csak ki van vágva a kertbe, nem mehet be hozzátok és csak napi egy órát vagy vele, akkor a szobába zárós dolgot is ilyen körülmények között képzeld el.

2017. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!