Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha az én kutyámat...

Miért baj ha az én kutyámat soha nem vittem sétáltatni egész életében?

Figyelt kérdés
Van egy spániel keverékem aki már 13 éves és soha nem látta a kerten kivűli világot. És még is ennyi idős és egészséges és egy nagy udvar lakoja. Van egy ismerősőm akinek most pusztult el a 8 éves amerikai staffija és ő pedig mindig vitte ide oda kutyasuliba is járatta.
2017. aug. 26. 13:20
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
88%

Ki beszélt rólad? 😁 Simán leírtam keresztanyám sztoriját... Minek vetted magadra...?

Panelban vagyok kutyával. Egy tacsi, egy sharpei keverék. Napi minimum 4-5 óra séta van télen -nyáron -hóban -fagyban, de nem csak flangálunk. Parkban 4 hektáron póráz nélkül, találkoznak a cimbikkel 1-2 órára, labdázunk, otthon csak aludni van erejük nem unatkozni. És mi a plusz? Kávézó, belváros, kutyastrand, hegyekben kirándulás, nyaraláskor visszük magunkkal... Úgyhogy LEGALÁBB olyan jó dolguk van mint a kerti kutyáknak. LEGALÁBB...

Btw ha te ennyire ki vagy borulva azon, hogy megint jön hogy a kutyának rossz a kertben, akkor te meg milyen alapon oloskodsz hogy rossz neki a panelban? Próbáltad? Ismersz jól tartott panelos kutyát?

2017. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem az életkorról, hanem a minőségről van szó. A kutya ugyan úgy fog unatkozni a nagy kertben is, mint a kis lakásban. Az utolsó fűszálig mindent megismer a kertben 3 nap alatt, utána mégis milyen inger érné ott? Maximum amikor elmegy valaki a kapu előtt és egy kerítésen keresztül egyetlen pillanatra érintkezhet a külvilággal. Csakhogy ilyenkor nem boldogok a kutyák, hanem frusztráltak.

Nyilván vannak sokan, akik elhitetnek magukkal valótlan dolgokat, de a kutya nem fog rohangálni magában a kertben. Maximum csak akkor, ha idegbeteg vagy felbett valami káros pótcselekvést, mint mondjuk az állandó körözést, mániákus légykapkodást vagy ásást, rágást. És ezek még a nagyon finom verziók. Ha a gazda nincs jelen, akkor unatkozni fog a lakásban is és a kertben is. Nyilván hozzá tud szokni ehhez az élethez is, hisz kénytelen megszokni, de ezt az életet nem nevezném megfelelőnek.

2017. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
0%

21-es: Azért vettem magamra, mert itt nagyjából mindenki nekem ugrott amiatt, hogy nem viszem sétálni a kutyáimat. Oké, nem unatkoznak a kutyáid, de ugye te sem gondolod komolyan, hogy az az alap, hogy kávézóba és kutyastrandra kellene járni minden kutyának? :) Egyébként nyaraláskor mi is visszük magunkkal a kutyáinkat, nem faltak még fel senkit sem.

Ismerek panelban tartott kutyát, tulajdonképpen elvan, ahhoz képest, hogy padlószőnyegen járkál szinte egész életében.. :)

2017. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem neked ugrott mindenki, hanem te könyörögtél a figyelemért. Tessék megkaptad.
2017. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
87%

De, az a normális, hogy velem vannak ezeken a helyeken. Boldogok, felfedeznek, egy csomó olyan inger éri őket amiket sok kutya nem ismer. Utána pedig otthon úgy alszanak mint a bunda. Ez egy nagyon különleges kapcsolat a kutya és a gazda között. Kizárólag kerti kutya és a gazdája között nincs meg és nem is lesz.

Egész életében nem a padlószőnyegen mászkál (nincs is 😁) hanem vagy kint van a parkban, vagy velem jön valahova, vagy alszik a helyén. Szörnyű neki a kutyastrandon a Balatonban vagy a Velencei tóban úszni, menni a labda után, apportozni, együtt hülyéskedni a kutyabarátaival.... Igazi kínokat él át. :)

2017. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
13%

Atyaég, ha valaki, akkor én aztán nem szeretem, ha középpontba kerülök, pláne nem könyörögnék érte. :( Némileg más volt a véleményem, bár egyszer sem írtam, hogy nem jó a kutyának a sétáltatás, ezt valahogy érdekes mód mindenki figyelmen kívül hagyta.

Kerti kutya és gazdája között nincs különleges kapcsolat? Na ez már tényleg hülyeség! Talán te azt hiszed, hogy attól lesz "különleges" a kapcsolatod a kutyáddal, mert kávézóba jártok? Szerinted a pásztorok is állatkínzók voltak, akik bottal vereték a kutyájukat, igaz?

2017. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
A pásztorok egész nap a kutyáik mellett voltak. A kizárólag kertben tartott kutyával mennyit van kint a gazda mondjuk télen? Egy órát? Maximum. Mellettem mennyit van a kutyám? 16 órát. Minimum. A többi suli-munka.
2017. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
13%
Basszus hányszor írjam még, hogy EGÉSZ NAP itthon vagyok a kutyákkal? Nem olvastok, csak rögtön írtok, ítélkeztek?
2017. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

És bemehetnek a házba is? Ugyanis a fő probléma, hogy a legtöbb kertben tartott kutya nem mehet be egyáltalán. Akkor látja a gazdát mikor az elmegy otthonról vagy mikor kaját ad neki. Ezt jelenti a "kizárólag kertben tartott kutya".

Szakadj már el magadtól. Az átlagról beszélünk.

2017. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, a kutya falka állat, mint az ősei. Azaz naponta több km megtételére is képesek lennének. Olvass utána a limbikus rendszernek kicsit...
2017. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!