Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha az én kutyámat...

Miért baj ha az én kutyámat soha nem vittem sétáltatni egész életében?

Figyelt kérdés
Van egy spániel keverékem aki már 13 éves és soha nem látta a kerten kivűli világot. És még is ennyi idős és egészséges és egy nagy udvar lakoja. Van egy ismerősőm akinek most pusztult el a 8 éves amerikai staffija és ő pedig mindig vitte ide oda kutyasuliba is járatta.
2017. aug. 26. 13:20
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
14%
Tényleg senki sem tudja értelmezni, amit írtam? NEM írtam, hogy ne vigyétek sétálni a kutyátokat. csak azt írtam, hogy nekem most nincs rá módom, de mivel nagyon nagy terület van, nem is olyan fontos, pláne, hogy egész nap velük vagyunk és higgyétek el, így sem ingerszegény a környezet nekik. Magyarázkodjon nektek a fene, vigyétek kutyafagyizóba, kutyastrandra őket, ha attól jobb gazdának érzitek magatokat.
2017. aug. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
88%

*Bocsánat...

Szóval egy 8 év körüli labradorjuk van, akit soha életében nem sétáltattak, és nem is terveznek, mondván hogy ott van neki az udvar (ami nem valami nagy egyébként), a kutyának kint a helye, és ő ott nagyon boldog, szerintük.


Amikor megtudták, hogy én panelban akarok kutyát tartani, akkor jött a szokásos "ott csak szenvedni fog" szöveg. Természetesen nem értettem velük egyet.


Na hát az ő "boldog" kutyájuk egy jóindulatú, de hiperaktív örült. Ebben nevelés és mozgás hiány egyaránt szerepet játszik. Minden vendéget felborít, karmol, harap, erre csak legyintenek hogy ő így játszik, holott az ilyen durva "játéknak", amit az a kutya csinál, komoly okai vannak. De ha erre voltál kíváncsi, a kutya lelki világát nézve nem érződik rajta, hogy bármivel is kevesebbnek érzi magát mert nem sétál. Nem lógatja az orrát egész nap, nem lesz depis, hogy ő miért nem sétálhat. Ő ezt szokta meg, és neki ez a normális, úgymond "nem tudja, mit veszít", mert még nem is ismeri a sétát, és nyilván "amit nem tudsz az nem fáj". De attól még nem azt jelenti hogy az a kutya 100%-ig boldog, mert séta nélkül egyszerűen nem lehet az, kizárt. Ő csak ezt az életet ismeri, és ehhez alkalmazkodott. Mondanom sem kell hogy nem kicsit kövér szegény...


Ezzel szemben az én "szenvedő" panelkutyám naponta 2-szer sétál, és úgy kifárad, hogy amikor otthon van, akkor igazából csak alszik. Ergo sosem unatkozik.


És igen, séta nélkül is eléldegélhet a kutyád a kertben, nem fog belehalni. Csak sosem lesz igazán boldog. Én úgy gondolom, hogy ha valaki igazán szereti a kutyáját, akkor márpedig azt szeretné, hogy legyen boldog, és igyekszik neki örömet szerezni azzal, hogy eljár vele a külvilágba, hogy élmények érjék őt. Szerintem ez a minimum lenne, hogy ha már ennyi szeretet kapunk tőlük, akkor legalább tegyünk érte hogy ők is visszakapják ezt, és a megérdemelt boldogságot. Máskülönben az csak egy egyoldalú kapcsolat marad, ahol csak a kutya ad, de cserébe nem kapja meg azt amire igazán vágyik.


Ui: Nem nagyon értem az utolsó mondatodat, kicsit, sőt nagyon úgy hangzik, mint ha azt akarnád sugallni, hogy a kutya akit sétáltatnak és suliba járatnak, az kevesebb ideig él mint a soha nem sétáltatott udvari dísz. Ha valóban erre akartál célozni, akkor meg kell hogy cáfoljalak. Ilyen jellegű következtetéseket nem lehet egyetlen egy példa kapcsán levonni.

2017. aug. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim válasza:
0%
Youtube - Cesar Milan kutya sétáltatás
2017. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
84%
A mi városunkban is mindenki kivétel nélkül úgy tartja a kutyát ha kertes háza van, hogy sehova nem viszi soha csak ki van rakva a kertbe, mint egy dísz. Az összes mindig vonyít és lehetetlen elmenni a kerítések mellett a gyalogos úton anélkül, hogy majd' leszedné a fejed egy. Ha kutyával vagy, ha nem. Én személy szerint ezt szörnyűnek tartom, hiába nagy az udvar :/ Ha nem is mindig, legalább hetente egyszer-kétszer el kéne vinni.
2017. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a kerti kutyákat is mind sétáltatják és elhiheted meg sem nyikkannak egész nap, csak akkor ugatnak ha valaki a kapu előtt megáll, de nem tépik a kerítést, nem örjöngenek, csak jeleznek és szevasz. Azonban van a faluban egy nj akit még soha nem láttam a kertjén kívül, ha csak befordulsz kutyával abba az utcába már örjöng, csoda hogy nem lettek még feljelentve.


Elhiheted sokkal kellemesebb így az élet, hogy a kutyák a gazdának jelzik hogy látogató jött nem pedig örjöngenek mert egy ilyen kis inger is megbolondítja őket. Nem zeng kutyaugatástól a falu mert nekik nem kell ilyesmivel szórakoztatniuk magukat.

2017. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
12%
Összegezve az eddig leírottakat: természetes közegben, kertes háznál tartott kutya pláne ha nem viszik sétáltatni a bedrogozott cigánygyerekektől és kutyáiktól tarkított utcára, bolond, boldogtalan kutya. Lakásban tartott naponta háromszor sétáltatott(kávézóban betonon feküdve gazdira váró) kutya boldog kutya. Aha. Szeretettel várok mindenkit mihozzánk családlátogatásra. :) Ja és falun mindamellett, hogy mindenki állatkínzó, még népviseletben is járunk és megbabonázva nézzük a zajládát. :)
2017. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
84%
Én is falun lakok. Itt is vannak önsétáltató és kóbor kutyák. Megoldom ezt a problémát is, ez nem nagy akadály. De a séta kell nekik.
2017. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
72%
mi panelosok vagyunk, ahova lehet visszük a kutyát. Voltunk már kávézóban és étteremben is vele, úgy gondolom hogy sokkal érdekesebb neki mint a kertben kuksolni, sok más kutyát, embereket, madarakat, lát, új zajokat hall és közben ott lehet mellettünk. Idén a tengerre is elvittük, út közben életében először látott egy papagájt és a hangát is hallotta, öröm volt nézni ahogy kíváncsian nézi a madarat és valami újat tapasztal. A tengeren életében először látott ennyi vizet egyszerre, kíváncsian nézte a hullámokat és mikor már nem volt olyan ijesztő meg is kóstolta a vizet, az is hatalmas élmény volt nekünk is és neki is. Ha otthon hagytuk volna a lakásban biztos nem éreztük volna ilyen jól magunkat és nem láthattuk volna ahogy új dolgokat fedez fel. Sokat sétáltunk, úsztunk, ő is élvezte mi is élveztük. A mindenhova magunkkal visszük nem azt jelenti hogy a kutya csak akkor megy ki a lakásból ha kávézóba megyünk, a kutya emellett le van mozgatva, nagyot sétálunk, mindig új helyekre hogy új dolgokat lásson. Attól hogy elvisszük étterembe, kávézóba, vagy a parkba ezek a hosszú séták nem maradnak ki. Szerintem aki szereti a kutyáját az élvezi azokat a pillanatokat amikor a kutya valami újat lát vagy tapasztal. Egy kutyának nem élvezet hogy védi a gazdi seggét és ezért csak egy tál moslékot kap. Aki ebből még mindig nem érti miért is jó a kutyát sétáltatni, vagy elvinni ide oda azt nagyon sajnálom mert nagyon sok szép dolgot hagy ki.
2017. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
14%
13 éves korom óta vannak kutyáim, most 36 vagyok, tehát 23 évig én is sétáltattam az összes kutyámat, mint már számtalanszor leírtam. Nem állítom, hogy ne lenne nekik jó, csak azt írom, hogy a jelenlegi helyzetemben nincs módunk sétára, de szemmel láthatólag boldogok a kutyák így is. Járnak hozzánk emberek, van aki kutyával is. A hátsó udvarunk erdő, higgyétek el nem ingerszegény a környezet. Az viszont érdekelne, szerintetek milyen hatással van egy kutyára a belvárosi nyüzsgés, szmog, stb.. Biztos, hogy szüksége van ennyire "ingergazdag" környezetre? Az én kutyáim most elnyúltak mellettem egy nagy diófa alatt. Nyugi van, pihenés van.
2017. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
72%

de most a panel az csak betondzsungelt jelenthet?? Én is faluban lakok de nincs kert, minden nyugis. Te meg 70%-os akadj már le magadról senki nem szól hozzád, a francért veszel mindent magadra te IQ


#48 voltam

2017. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!