Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a "kutyának...

Mi a véleményetek a "kutyának láncon a helye" vélekedésről?

Figyelt kérdés
Én személy szerint jónak látom a gondolatot,mivel a régi időkben is elvolt a kutya a láncon,de a mai világban már az is állatkínzásnak számít,ha kb. a kutya nem alszik veled.Nektek mi a véleményetek erről? (most nem az érdekel,hogy törvénye ellenes meg ilyenek...)

2017. aug. 27. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
86%
Jól elkeveredett ez a kérdés a provokatív kérdező kutyának láncon a helye kérdéstől, a mindenki hülye aki nem vegán provokatív etessük a kutyát moslékkal és desszertnek tömjük szénhidráttal felé.
2017. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
86%

Duenna:


A sárgarépát, málnát, sóskát stb. örömmel elfogyasztom, a tulipánnak, rózsáknak, tujának békét hagyok.


Van kutyám, macskám, szeretem őket.


Vannak nyulaink, húscsirkéink, pazar életük van, de őket evés gyanánt tartjuk.


Nem vagyok se vegán, se vegetáriánus, de nem vásárolok húst, hanem olyan hentestől vásárolok, aki jó ismerősöm, és jól tartja az állatait. Én az üzemi tartást ítélem el, nem a húsevést.

2017. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy Duenna miért terelte el a témát, mikor köze nincs a kérdéshez. Csak provokáció.


Kérdező!

"jónak látom a gondolatot"

-Miért látod jónak? Miért látod jobbnak, mintha a kutya a kertben szabadon szaladgálhatna?


"a régi időkben is elvolt a kutya a láncon"

-Persze hogy elvolt. Volt más választása? Nem.

Ha engem láncra kötnének, és elém löknék a kaját minden nap, én is "ellennék", nyilván nem halnék bele. De szenvednék tőle, az biztos. És ezzel a kutyák sincsenek másként. A régi idők embereire meg hülyeség hivatkozni, mert egyrészt, azok a kutyák még általában le voltak mozgatva rendesen, volt feladatuk, nem csak kerti dísznek voltak ott, másrészt pedig a régi idők emberei sem tudhattak mindent, azóta fejlődött a világ, kutatásokat végeztünk, és most már felvilágosultabbak vagyunk minden témában. Tehát hülyeség arra hivatkozni, hogy a régi emberek tudták jobban, hogy hogy kell jól kutyát tartani, mint a maiak. Ez olyan, mintha még mindig azt hinnénk, hogy a föld lapos, csak mert Thalész ezt mondta régen. Szóval a tudomány a kutyákkal kapcsolatban is tett felfedezéseket, a mai ember már tudja, hogy ők is éreznek, és tudnak szenvedni is.

Bizonyíték:

https://www.youtube.com/watch?v=E72CK0z0SfY

https://www.youtube.com/watch?v=oEVGrwRvEUI

Elvannak ezek a kutyák? Igen. Boldogok? Nem.


"a mai világban már az is állatkínzásnak számít,ha kb. a kutya nem alszik veled"

-Ezt tényleg nem tudom, honnan veszed. Valaki a kutyájával alszik, valaki nem. De attól még mindkét esetben jól bánhat az illető a kutyával, és szeretheti. Ez mindenkinek a saját döntése, hogy megosztja-e a hálóját a kutyájával vagy sem. Köze nincs az állatkínzáshoz.


És a többiek jól mondták, a kutyák 2-3 éves gyerekek értelmi és érzelmi intelligenciájával rendelkeznek.

Bizonyíték: https://www.youtube.com/watch?v=qbV1FXyxgIk

A különbség csak annyi, hogy ők nem tudnak beszélni, hogy elmondják, mennyire sz*rul esik nekik, ha a kert végében a lánc rabságában kell élniük, holott semmi bűnt sem követtek el. És ez a kennelbe zárt kutyákra ugyanúgy vonatkozik, mert a bezártság sem élet nekik.


Szóval a dolog megértéséhez a kulcs az, hogy mindig bele kell gondolni, hogy amit a kutyával akarsz csinálni, azt megcsinálnád-e egy 2-3 éves gyerekkel is. És akkor most itt is tekintsünk el attól, hogy a törvény bünteti-e vagy nem. Lenne szíved leláncolni egy kisgyereket? Ugye, hogy nem?


Végül pedig ajánlom figyelmedbe ezt a videót, amely kitűnően példázza, hogy mi a különbség jó és rossz bánásmód között:

https://www.youtube.com/watch?v=wUvcs4I8q-0

2017. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:
engem ezek a videók nem hatnak meg :/
2017. aug. 28. 22:11
 55/82 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú...

Ez csak azt jelentheti, hogy te nem szereted az állatokat, közömbös számodra, hogy milyen körülmények között élnek.

2017. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nincs kutyád?
2017. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 A kérdező kommentje:
Van egy sharpei és egy komondor kutyánk.
2017. aug. 30. 10:58
 58/82 anonim ***** válasza:
Szomorú.
2017. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 A kérdező kommentje:
mert? egész jó dolguk van...kaja,víz...minden nap a Sharpei az első a komondor a közép udvaron,este mind kettő az első udvaron....
2017. aug. 30. 11:04
 60/82 anonim ***** válasza:
Mert a kutya igényei nem annyiból állnak, hogy legyen kaja meg víz. Leírtuk párszor, olvass vissza. A láncos kutya sorsa a lassú megőrülés akkor is, ha emellett bélszínt eszik.
2017. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!