Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a "kutyának...

Mi a véleményetek a "kutyának láncon a helye" vélekedésről?

Figyelt kérdés
Én személy szerint jónak látom a gondolatot,mivel a régi időkben is elvolt a kutya a láncon,de a mai világban már az is állatkínzásnak számít,ha kb. a kutya nem alszik veled.Nektek mi a véleményetek erről? (most nem az érdekel,hogy törvénye ellenes meg ilyenek...)

2017. aug. 27. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
Én épp nemrég jelentettem fel az egyik szomszédot, mert ugyanígy tartja a kutyáit. Komoly pénzbüntetésre számíthat, és ha nem változtat a körülményeken, akkor elviszik a kutyáit is. De akár az állattartástól is eltilthatják ha úgy ítélik meg.
2017. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
100%

A komondor pont olyan fajta, amelyik különösen rosszul tűri a folyamatosan kikötést. Nagy, szabadon bejárható területre van szüksége. Az ilyen kutyák szoktak pár év múlva bekattanni, aztán csodálkozik a gazdi, hogy "meghülyült öregkorára...". Hát én is meghülyülnék, aha egész életemet egy udvarban, a láncon kellene leélnem.


A shar pei pedig nem alkalmas télen kinti tartásra, tehát, ha ilyen kutyád van, akkor igen, tán' be kéne vinned a házba, ahova való.

2017. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyire a "régi idők" híve vagy, akkor azt is tudhatnád, hogy a komondor pásztor kutya, amit az emberek a nyáj őrzésére használtak. Ergo nem az udvarban leláncolták házőrzőnek. Ebből következik, hogy nagy mozgástérre van szüksége ennek a kutyafajtának, és feladatokra. Ennek hiányban hamar beleőrül szerencsétlen ebbe az életnek nem nevezhető létezésbe.


Magyarul 2 olyan kutyafajtát választottál, aminek fogalmad sincs az igényeiről, és most már hiába mondjuk el azokat, ha úgysem vagy hajlandó teljesíteni őket!

2017. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

Régi időkben nem tartottak kint ilyen rövid szőrű kutyákat, mivel ők csak később lettek kitenyésztve, és direkt arra, hogy házban legyenek.

Tehát nem udvarra valók, nem bírják ki a telet.

2017. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem, hogy aki így fél, az minek tart kutyát. Félsz hogy elszökik, félsz hogy betörnek, stb.

Riasztó+kamera, és soha többé nem kell félned.


Kutyával semmire nem mész úgy sem, a mai világban már ők sem tudják megvédeni a házat, főleg ha korlátozva vannak a mozgásterükben. Aki be akar menni az úgyis befog, a kutyádat megmérgezik hamar.


Amúgy meg nem csak a kerítésen tudna kiszökni a kutya, ha elege lesz ebből a bánásmódból, akkor egyszer csak úgyis eltépi a láncot, és akkor lesz ott nemulass...

2017. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 A kérdező kommentje:
a kutya vezetőn van,nem egy karóhoz kötve 7m-es láncon XDDD az aki azt írta,hogy a kutya minden hol a házban van az szerintem elég nagyot túlzott XDDDDD nem fogom emberként kezelni XDDDD megkapják a kötelező oltásokat,enni és inni kapnak,este a kocogással a séta is elvan intézve,boltba,parkba is jöhetnek velünk.ezen felül már "beteges" egy kutyával foglalkozni ez szerintem így jó...nem fogom neki a kaját megrágni..eszik maradékot,nagyon szereti,majd be engedem a házba,hogy valami fertőzést kapjunk tőle,össze szőrözze a bútorokat? XDDDD
2017. aug. 30. 14:37
 77/82 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta, hogy mindenhol házban van a kutya, csak azt, hogy a régi időkben kizárólag olyan kutyákat tartottak kint, miket tényleg kint lehet tartani.

Fertőzés? Miről beszélsz? 11 éve vannak kutyáim házban, soha semmit nem kaptam el. Most 6 hónapos terhes vagyok, semmi bajom. Sőt, akkor is bent lesz, ha megszületik a gyerek. Kosz, szőr? Hát igen, néha nem árt takarítani. :)

Ha viszed őket naponta kocogni, akkor sokkal kevésbé durva a lánc, de akkor viszont nem értem, miért van rá szükség.

Honnan van nektek annyi maradék minden nap, hogy egy komondort és egy shar peit el tudtok tartani belőle? Ilyen gazdagok vagytok? Mi annyit főzünk, amennyit megeszünk, ezért is kell a kutyának kaját venni. És akkor már miért ne vegyünk neki olyat, ami egészséges a kutyának és az ő igényei szerint van összeállítva?

2017. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
te jó isten xDDD
2017. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem a legfontosabb, ettől függetlenül NEM fogok olyan dolgokról lemondani, amik nem jelentenek rá veszélyt. Mondom ezt úgy, hogy nagymamám orvos, soha nem volt kifogása szobakutya tartás ellen. Kérdezz meg pár orvost, semmilyen szakmai indoka nincs a kutya kizárásának a házból. Persze ugye takarítani kell, ami neked láthatóan nem lehet az erősséged. :D
2017. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es az én gyerekemnek legalább lesz normális immunrendszere. Ez az, ami ma a legtöbb gyereknek nincs, mert burokban nevelik.
2017. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!