Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort, collie -t vagy...

Labradort, collie -t vagy mudit válasszak?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok egy 11-12 éves lánynak,egy belga juhász mellé?
2010. máj. 30. 07:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

mielőtt elhozod a mudit:

[link]


A labit jvaslom nagyon jó helyről, gazdiközpontú türelmes játszógép.

2010. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Nekem labrador van és nagyon jó választás volt!!! Kölyökkorban persze neveletlen volt de minden kutya az.
2010. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti. Azért mert ez a poszt írója olyan szerencsétlen hogy nem tudott kiválasztani egy normális tenyésztőt, egy normális kutyát és nem tudta megnevelni az nem a mudi hibája! Minden fajtában vannak rossz tenyésztők és rosszul sikerült vagy rossz élémyeket szerzett kutyák! Nem ebből kell levonni a következtetést. Ha fáj hogy valaki száűmára tökéletes fajta és szerelmes belé akkor ne olvassa és kész.

Képzeld ma a mudimmal viselkedés teszten voltunk ahol a feladatok fele a kutyamegijesztésére irányult, ennek ellenére a kutyám megnyerte a dolgot pedig ha arról van szó keményen támad és megvéd. Szóvaln a posztíróval és az ő mudijával van baj nem a mudikkal.

2010. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

20:10:

nem állt szándékomban véleményt mondani a mudiról,mint fajtáról.Mint a kutyák 99%nál, ha értő kezekre talál határ a csilagos ég.

A hangsúly az értő kezeken van, a mudihoz kell szakértelem ahhoz, hogy az általad leírt eredményeket elérd.Nem is kevés, ő egy nagyon attraktív, nagy mozgásigényű rendkívül intelliganciájú kutya,amit ha valaki jól irányít akkor eléri amit te, ha meg nem akkor megkapja azt amit a posztoló.


Egy labrador meg jámbor, játékos,és sokkal inkább gazdiközpontú kutya, könnyebben(kevesebb energiával és szakértelemmel) faraghatunk belőle egy jól nevelt kutyut.

Mivel a kérdés egy 12 éves kislány jövendőbeli kedvencéről szólt bátorkodtam inkább a labit vagy a golden retrievert ajánlani.

Semmi képpen nem volt szándékoman egyetlen kutya lehúzáa sem.

2010. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

A mudi az egyik legjobban gazdafüggő kutya. :) A labrador semmi ahhoz képest. :) Nem ismerheted ezek szerint olyan jól a mudit. Olyan mint egy máspdik árnyék. Mindig veled van, csak téged szeret.

Akkor azt is el kell mondjam, 10 évesen kaptam azt a kutyát akiről beszéltem és sosem jártam vele célzottam kutyások közé vagy kutyaiskolába sőt idegrohamot kaptam kb ha valaki hozzányúlt a családból, otthoni segítségem sem volt, nem kértem belőle. Szóval mégsem olyan nehéz nevelni. Én inkább azt tapasztaltam a mudival hogy ha kevesebbet foglalkozol néha vele akkor is könnyebb vele együtt élni mint más kutyával. És nekem még nem is volt közben belga juhász lakótársam is. :) Szóval szerintem már tud valamit a kérdező.

2010. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Nem volt még mudim:)viszont a családban van, és a szomszédoman is. Ők elmebeteg ugatógépek(nyilván nem a kutya hibájából).Gyakorlatilag 1 év után felhúztam egy 2 méter magas falat az eddigi drórkerítés helyére mert elviselhetetlen volt, hogy minden mozdulatunknak fél órás nagyon kellemetlen hangszinen elkövetett ugatás lett:)

Nem jó emlék:)A labradorunk meg a kert közepén tanácstalanul figylte az oktalan hangzavart:)

2010. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Minden kutyánál kijön valami tünet ha rosszul bánnak vele. A mudinál lehet hogy az ugatás. Nekem 3 van, a szobában meg sem mukkannak. Kint is csak addig ugatnak míg szólok. A többi mudi is mind nyugodt, okos kutya aki itt lakik a városban. Viszont a szomszédban van egy idegbeteg ugatógép német juhász keverék. A te tökéletes labradorod is rossz lenne valahogy ha rosszat örökölt volna vagy rosszul tartják, csak pl nem ugatna hanem valami más bajt csinálna. Ilyen egyszerű, ennek semmi köze a mudihoz. Szóval nem tudom mi értelme erről beszélni. Nem kell ahhoz vérprofinak lenni hogy egy mudiból normális kutyát neveljünk.
2010. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Hát igen, gondolom azért van ennyi kutyafajta ,mert minden kutya egyforma.

egyformán taníthatóak, egyformák az ösztöei, egyformán okosak, és egyforma a hozzáállásuk a falkához, és igen, a világ 2. legjobb terelőkutyája nem is ugat:)


Sosem foom megérteni azt az ekvakult hozzáállést amit néhány kutyás csinál.mind1, befejeztem, szerintem a 12 éves kislány mellé válasszon egy kuvaszt,mert ugyanolyan lesz mint ha egy magyar vizslát rakna oda.

2010. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Nem egyformák. És ugat a mudi mert ilyen de le lehet szoktatni róla! És biztos hogy nem butább a labradornál, sőt szerintem okosabb, kisebb, és könnyebb nevelni ha van egy kis tehetséged. A labrador meg barátságosabb, ennyi de azt nem mondta a kérdező hogy neki barátságos kutya kell feltétlenül. Amúgy meg mi a barátságos? Minket az összed rendezvényen végigsimogatnak és semmi bajuk vele. Ettől függeltenül megvédenek engem. Nehogymár neked álljon feljebb amikor téves következtetésekkel jössz és téves tudással! A mudi nem azért idegbeteg ugatós mert szr fajta hanem mert rosszul bánnak vele! Ha jól bánnak, nem ugatna annyit csak ha kell. És igen abban minden kutya egyforma hogy nem viseli a rosszul tartást. A labrador sem. Szóval arról nem a mudi tehet ha őt rosszul tartják...

Nem hinném hogy a szomszéd kutyái alapján kéne kioktatni engem. Én is ismerek idegbeteg agresszív hülye romboló labradort de nem szólom le ezért mert elmesélték milyen helyről van (rossz)...

2010. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

már írtam, ha egy kuvasz lenne melletted, most amellett érvelél.

Különösebben nem hat meg a személyeskedésed, és a szándékos félreértésed.Senki sem állította, hogy azért ugat mert hülye, inkáb azt, hogy azért mert ő egy terelőkutya.Nem azért hiperaktív mert hülye, hanem azért mert hatalmas mozgásigénye van, és nincs lefárasztva.


Egy szamojédet is meg tudok tanítani aportozni, de alapvetően egy vizslával 1/10 idő alatt érem el ugyanezt az eredményt.

Mielőtt elfogultsággal vádolnál a labradoron kívül van itton egy komondor, és néhány kivert beagle.

Mind imádja a gyerekekt, és nagyon családcentrikusak, de mégsem ajánlanám egyiket sem egy 12 éves kislány kedvencének.

2010. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!