Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 64. napos vemhes, és...

A kutyám 64. napos vemhes, és még nem szül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma van a 64. napon, tegnap kellett volna szülnie, de még ma sem adja semmi jelét, hogy szülni készülne. Már vemhesen vettem, a tulaj szerint 2* volt pároztatva, két nap eltéréssel. Most én az elsőtől számolom a 64 napot, de lehet hogy csak a másodiknál fogant? De már akkor is kéne készülődnie nem? Francia bulldog, többször császározott szuka, mi is császárra készülünk, de az orvosunk tanácsára meg akarjuk várni, hogy beinduljon az ellés. Hője 37.8 fok.

Tegnap voltunk vele orvosnál is megint, ő is azt mondta, hogy lassan már szülnie kéne, de még 2 napot várhatunk.

Tanácsok, tapasztalatok??

Ja, és hatalmas probléma, hogy még nincs teje! Mit tehetek érte??


2010. jún. 2. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem vidd el egy másik orvoshoz,nehogy komolyabb baj legyen. Nekem is francia bulldog szuka kutyusom van,és bár még nem voltak kölykei,mert még csak egy éves,de ősszel én is pároztatni szeretném. Úgy tudom,hogy a francia bulldogoknál nehezen megy a szülés,és bele is halhatnak,úgyhogy szerintem valamit lépjetek!
2010. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
100%

vemhesen venni többször császározott szukát.....No comment


Azon kívül, hogy hőmérőzöd és ha leesik a hője, vagy bármi változást tapasztalsz akkor rohansz az orvoshoz nem tehetsz semmit. Gondolom mivel szűrővizsgálatok nélküli szuka és kan, akár herpeszes is lehet, hogy az egyebekről már ne is beszéljünk

2010. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy még teje sincsen, akkor csak nincs még időben nem? Már szült nálunk egyszer francia bulldog, de ott 62. napon leesett a hője 37.1-re, meg teje is volt már napokkal előtte.

Nem értem mi lehet a gond. Félek, hogy ha most császároztatjuk, fejletlenek lesznek még a kicsik.

Másik orvoshoz nem akarom vinni, mert ez a dokinő a legjobb a környéken, rajta kívül csak olyan orvosok vannak, akik tehenet szoktak szüleszteni, kutyához nem értenek... De azért köszi a tanácsot.

2010. jún. 2. 10:15
 4/71 anonim ***** válasza:
91%

Többször császározott szuka ??

Te jó isten és hány éves ?? Ha szabad megkérdeznünk ???

Ha többször császározott szuka illene pár nappal az ellés előtt megindulnia a teje !

Gondolom betegségektől NEM mentesek a szülők , bármiyen betegséget hordozhatnak .... hát igen tipikus leendő szaporító aki pénzt lát a kutyájában !

A kutyád biztosan császáros lesz , és én nem vagyok benne biztos hogy a kölykök élnek e egyáltalán benne , ha igen akkor is fúrcsa .... ha a 54.nap nem idul meg az ellés meg kell császározni , jah igen készülj fel hogy nem fogadja el a kölykket, elszórja őket, nem lesz hajlandó szoptatni .....! És a kölyköknek minimum 1 , de inkább 2 hét 24 órás állandó felügyelet kell !!

Ha lehet akkor kérd az orvostól hogy a császárral egyben ivartalanítsa a kutyát !!

2010. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

Herpesztől nem félek, a kutya kezelve, oltva van, ismerős tenyésztőtől vettem, nem vadidegentől. De még így nem volt egyik vemhességénél sem. Eddig 3* volt kölyke császárral, de mindig időben.

Hőmérőzés megy, de nincs igazi változás.

Meddig várjak még szerintetek?

2010. jún. 2. 10:19
 6/71 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat 64.nap !!
2010. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
100%

(csak mellékesen, tenyésztő nem ad el vemhes szukát)

bulldogot nem szoktak háromnál többször elletni, ha az első 3 császáros volt.

Az orvosra kell bírnod magad, innen nem tudjuk megmondani mi van.

2010. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

Tudom mivel jár a dolog, férjem 3 hét szabit vett ki, hogy tudjon kelni hozzájuk 2-3 óránként.

Már neveltünk fel francia almot teljes sikerrel.

Egyébként 4.5 éves, egészséges szuka.

2010. jún. 2. 10:21
 9/71 anonim ***** válasza:
70%
*bíznod
2010. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
100%
És hol van a másik szuka ?? Csak nem törtnént vele valami baj ?? :( Amúgy meg egy szukát 6 év alatt MAXIMUM 3x lehet császározni , és aki ennyiszer vagyis (4x) képes megvágatni a kutyáját az nem tenyésztő csak egy pénzéhes szaporító !
2010. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!