Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 64. napos vemhes, és...

A kutyám 64. napos vemhes, és még nem szül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma van a 64. napon, tegnap kellett volna szülnie, de még ma sem adja semmi jelét, hogy szülni készülne. Már vemhesen vettem, a tulaj szerint 2* volt pároztatva, két nap eltéréssel. Most én az elsőtől számolom a 64 napot, de lehet hogy csak a másodiknál fogant? De már akkor is kéne készülődnie nem? Francia bulldog, többször császározott szuka, mi is császárra készülünk, de az orvosunk tanácsára meg akarjuk várni, hogy beinduljon az ellés. Hője 37.8 fok.

Tegnap voltunk vele orvosnál is megint, ő is azt mondta, hogy lassan már szülnie kéne, de még 2 napot várhatunk.

Tanácsok, tapasztalatok??

Ja, és hatalmas probléma, hogy még nincs teje! Mit tehetek érte??


2010. jún. 2. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:

Ja ami megmosolyogtatott az érettségi+3 szakma...

Nekem meg diplomám is van, képzeld, és ha te nem kezdted volna, én sem fényezem magam, mert ugyebár legtöbb esetben nem ettől függ, hogy kinek mennyi pénze van. De úgy látom, hogy a stílus az igen! Nem csak rád vonatkozik hanem a többi trágárkodóra!

2010. jún. 2. 15:39
 52/71 anonim ***** válasza:
87%

Te hallod azt mondtad elmész az orvoshoz !

Ahelyett hogy itt írogatsz nem kellett volna már elmenni??

Milyenek a kutya emlői, duzzattak , nagyok ?? Vagy laposak mintha nem lenne benne tej ?? Mit mondott a doki??

Üdv a tenyésztő !

2010. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
100%

Trágárság=valaki nem azt írja,amit hallani akarsz.

Egyébként tényleg kárt teszel a fajtának is meg a normális tenyésztőknek is.

Ha tényleg a kutya érdekelne,azonnal elvitted volna ivartalaníttatni.

A 3 szakmámat nem dicsekvésből írtam,hanemazért ,hogy megértsd:ennek ellenére nem derogál akár 2 állásban is dolgozni,nem a nyomorult kutyákból szerzek pénzt.

2010. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy szereted a kutyáidat én csak annyit mondanék, hogy ez nem ment föl semmilyen felelősség alól. És hidd el tényleg hozzájárulsz a fajta állomány romlásához, és a menhelyi kutyák tömegéhez. Sok kicsi sokra megy. Tudom hiába írom ezt neked, mert nem csak te vagy és ha még téged meg is lehetne világosítani, azzal sem érnék semmit, mert rajtad kívül még több ezer ilyen szűk látókörű ember van és csak akkor lenne esély a változásra, ha sokukat meglehetne győzni. De nem lehet, mert mindenki egymásra mutogat, hogy de ő is megengedi agának, én miért ne?És a többi.

Én 6 éves korom óta minden idegszálammal vágytam egy kutyára Rosszkedvű napjaimon szinte sírtam, amikor egy kutyát sétáltató embert láttam az utcán. De nem volt pénzünk eltartani még egy kutyát se, se menhelyről, se 100 ezrekért. Így nem is könyörögtem anyumnak, hogy de én szeretnék. Ma már van egy biztos munkahelyem, lakásom, kutyasittert is tudok fogadni, ha nagyon muszáj, hogy ne legyen egyedül. 26 éves vagyok. Képes voltam 20 évet várni. Nem sok embert ismerek, aki ilyesmire képes. Végzettségtől függetlenül. :P

2010. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 Akiteki ***** válasza:
100%

Néhány visszakérdezésem volna:

Milyen megfontolásból vetted meg a vemhes szukát? Olyan hihetetlen kiváló párosítás, amit feltétlenül magadnak szeretnél tudni? Ha igen, akkor miért adták el?

Egy tenyésztő nem azért fedeztet egy szukát, mert el lehet adni a kölyköket, hanem mert talált egy olyan párt hozzá, akitől kimagasló minőségű utódokat remél. Akkor viszont nem adja el a vemhes szukát.

Aki pedig megveszi, azt mi motiválja? A pénzszerzésen kívül.

Hány kölyköt és milyen neműeket tartasz meg az alomból?

Mit mutat az ultrahang? Azon egészen egyértelműen látszik, hogy a kölykök életben vannak-e.

2010. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
100%
És mivel eddig császárral ellett szegény,most is azzal fog valószínűleg,ezért a haszon is kevesebb lesz.
2010. jún. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 A kérdező kommentje:
Tegnap voltunk orvosnál, néztünk ultrahangot, minden oké, ma vagy holnap császár. Már van teje is szerencsére. A hője is csökkent, már 37.5 fok, ha még egy kicsit csökken, ma lesz a műtét.
2010. jún. 3. 09:18
 58/71 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 kölyköt tervezek meghagyni, persze ez majd a minőségtől is függ. Apakutya nagyon jó típusú, anyakutya sem rossz minőség, de azért nem kiállítási. Majd meglátjuk mennyien és milyenek lesznek, és akkor ennek megfelelően tudok dönteni. Uh szerint minimum 6-an vannak. De sajnos uh-on tegnap feltűnt hogy az egyik kölyök óriási nagy a többihez képest, nála félek, hátha vízkóros. De persze szimplán lehet hogy csak nagyobbra nőtt. Ma vagy holnap kiderül.
2010. jún. 3. 10:03
 59/71 anonim ***** válasza:
67%
Majd írd meg mi lett !
2010. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 Akiteki ***** válasza:
100%

Nagyon jó minőségű, de nem kiállítási.

No komment.

Hajrá bulldog fajtamentők!

2010. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!