Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 64. napos vemhes, és...

A kutyám 64. napos vemhes, és még nem szül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma van a 64. napon, tegnap kellett volna szülnie, de még ma sem adja semmi jelét, hogy szülni készülne. Már vemhesen vettem, a tulaj szerint 2* volt pároztatva, két nap eltéréssel. Most én az elsőtől számolom a 64 napot, de lehet hogy csak a másodiknál fogant? De már akkor is kéne készülődnie nem? Francia bulldog, többször császározott szuka, mi is császárra készülünk, de az orvosunk tanácsára meg akarjuk várni, hogy beinduljon az ellés. Hője 37.8 fok.

Tegnap voltunk vele orvosnál is megint, ő is azt mondta, hogy lassan már szülnie kéne, de még 2 napot várhatunk.

Tanácsok, tapasztalatok??

Ja, és hatalmas probléma, hogy még nincs teje! Mit tehetek érte??


2010. jún. 2. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:

Ma elviszem ultrahangra megint, más ötletem nincs. Az lehet hogy csak szülés után lesz teje?

Egy hete voltunk uh-on, 6-7 kölyke lesz, akkor rendben voltak. Ha meghalt volna benne kölyök, akkor annak jele lenne nem??

2010. jún. 2. 10:30
 12/71 A kérdező kommentje:

A másik szuka köszöni jól van, ivartalanítva lett, kedvencként él nálunk.

Az ilyen stílus amúgy hidegen hagy, szidhattok, nem érdekel egyáltalán.

2010. jún. 2. 10:32
 13/71 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan a stílussalnem értek egyet, de igaza van. És sajnálom,hogy nem érdekel, mert úgy látom fel sem fogod, hogy mit csinálsz.

Azért nagyon remélem az apehnek lesz ideje elkezdeni foglalkozni a szaporítókkal és akkor egy kicsit kevesebb beteg és kidobott állat lesz az országban.

A szukát pedig remélem az orvos gondolkodás nélkül ivartalanítja a császárral együtt, mert ötödszörreis elletni már állatkínzás

2010. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 A kérdező kommentje:

Apehtől nincs félnivalóm, van nekik elég dolguk, pláne nem velem fognak foglalkozni, akinél egy évben 1* van alom.

Értelmes tanácsok?? Például hogy max.hány napig érdemes várni? Van olyan hogy be sem indul a szülés? Mik a tünetei, ha esetleg elhalt kölyök is van a szukában?

2010. jún. 2. 10:40
 15/71 anonim ***** válasza:
82%

Hát azt látnod kellene hogy a kölykök élnek e vagy nem , de ha még ezt sem tudod megállapítani, sőt azt sem tudod hogy mi van olyankor ha nem indul meg a teje !!


Nézd meg ezt az oldalt !


[link]

2010. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:

Na okoska! Akkor mondd meg te hogy hogy állapítsam meg én magam, hogy élnek-e benne a kölykök!

Meg azt is mondd már meg hogy mi van olyankor ha nincs teje!

Várom a választ!

2010. jún. 2. 10:49
 17/71 anonim ***** válasza:
82%
Mint írtam az orvosra kell bíznod magad. Ha a kutya herpeszes (és ne mondd, hogy kezelt, oltott, mert a szaporított állománynak már 70%-a herpeszes és mivel a szürést sokszor kell csinálni és drága kétlem, hogy megtörtént) akkor felszívódhat a méhlepény és elléselőtt elpusztulnak a kicsik. Ennek jelét nem látod, csak ultrahangon látható. Nem tudom mikor látta az orvos a kutyát, mennyire biztos a fedezés dátuma. Az hogy nem indult meg a tej nem jó jel. nem értem az orvosodat sem, hogy nem rendel be minden napa kutyával, vagy nem megy ki minden nap ultrahanggal, ha a 64. napon vagy.
2010. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 A kérdező kommentje:
Mert sajnos nem hiszek már az ismerősnek sem, lehet hogy csak összerakta a két kutyát aztán fogalma sincs, hányadik napon kéne lennie.... Nem tom mit csináljak, de ma biztos hogy ultrahangra elviszem, ahogy hazaérek a melóból. Férjem amúgy otthon van vele, nincs egyedül.
2010. jún. 2. 10:54
 19/71 A kérdező kommentje:

Herpesszel már találkoztam, nem kell bemutatni, de megtapasztaltam, hogy lehet ellene védekezni, hogy ne vigye el az almot. Nekem 7 darab mopsz kölyökből 2-őt vitt el, a többi megmaradt, és normálisan felnőtt.

Onnan tudom, hogy herpesz volt, hogy boncoltattam az egyik elpusztult kölyöt.

2010. jún. 2. 10:56
 20/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered a herpeszt akkor megkapta a kutya vemhesen a 2 oltást? Mert más védekezés nincs.
2010. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!