Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 64. napos vemhes, és...

A kutyám 64. napos vemhes, és még nem szül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma van a 64. napon, tegnap kellett volna szülnie, de még ma sem adja semmi jelét, hogy szülni készülne. Már vemhesen vettem, a tulaj szerint 2* volt pároztatva, két nap eltéréssel. Most én az elsőtől számolom a 64 napot, de lehet hogy csak a másodiknál fogant? De már akkor is kéne készülődnie nem? Francia bulldog, többször császározott szuka, mi is császárra készülünk, de az orvosunk tanácsára meg akarjuk várni, hogy beinduljon az ellés. Hője 37.8 fok.

Tegnap voltunk vele orvosnál is megint, ő is azt mondta, hogy lassan már szülnie kéne, de még 2 napot várhatunk.

Tanácsok, tapasztalatok??

Ja, és hatalmas probléma, hogy még nincs teje! Mit tehetek érte??


2010. jún. 2. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%
Tök felesleges zaporítani,főleg francia bulldogot.Van belőlük épp elég beteges,ideggyenge,bőrbeteg,sőt a fajtamentőkhöz is egyre több kerül.
2010. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg akármelyik menhely honlapját, és érezd azt, hogy MIATTAD is kerülnek oda kutyák. És a külhonba adott kutyuskáid a menhelyes kutyusok elől veszik el a helyet.

És a gyepmesteri telepeken elaltatott több 10 ezer kutya haláláért te vagy a felelős, meg persze a hasonszőrű barátaid. Egy évben egy alom=mondjuk csak 3 kutya évente. Felszorozva 1000-rel (mert annyian még LEAGALÁBB gondolkodnak ilyen felelőtlenül és szűk látókörűen mint te) az 3000 kutya. Mondjuk, hogy a harmada értelmes, felelős gazdára talál. És a többivel mi lesz?

Ne is szaporítsuk a szót, te bűnrészes vagy több ezer kutya meggyilkolásában.


Persze a szaporítók nem rendelkeznek a távlatokba való gondolkodni tudással, ill. nem tudják mit jelent az, hogy kollektív felelősség.

Szóval amit az imént leírtam kb. annyi lehet neked, hogy blbablbalblbblablbakutyablablbablamenhelyblablabla.

Én a helyedben biztos nem tudnék aludni örülhetsz neki hogy elvagy a kis világocskádban, csukott füllel és szemmel jársz, és csak azt tudod nézni és meglátni, hogy NEKED mia jó.

Irigyellek.

2010. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 A kérdező kommentje:
Hát annyiban biztos vagyok hogy a menhelyi kutyák számához nem járultam hozzá. De csak mondjátok.
2010. jún. 2. 12:00
 34/71 anonim ***** válasza:
88%
Szegény kutyus. A kutyákat nem csak 2,4,6 évesen lehet elletni összesen? Lehet valami baj lett,a szuka amúgy jól van? Azért majd írd le mit mondott az orvos.
2010. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
100%

Hozzájárultál, mert akinek eladtad a kutyád vihetett volna menhelyit is.

De hála Istennekaz elmúlt 2-3 évben európában az össze kutyás műsor, újság mást sem ír, csak,hogy ne vegyen senki kutyát közép-, keleteurópából mert nem tudja mit kap, még a törzskönyveseknél is rutinból kérik már a gazdik a szűrési papirokat. Ésitthon is egyre több ember érti meg, hogy ha kifog egy örökletes betegségben szenvedő szaporított kutyát,akkor az árának sokszorosát fogja rákölteni. Érdemesebb megvenni a szűrtet.

És mivel gondolom nem szerződéssel adtad a herpeszes kutyádat, nem ivartalanítási kötelezettséggel, nem ellenőrizted, hogy az ivartalanítás megtörtént-e, nem tudhatod mennyiben járultál hozzá a herpesz ilyen mértékű elterjedéséhez.

De tisztában vagyok vele, hogy a pénzen kívülmás nem érdekel. Minek elletnél különben egy 3 császáros szukát, aki csak pár hete van nálad.

2010. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

Igen, érdekel a pénz, ahogy téged is :) Különben nem tennél rá a kölykök árára plussz tízezreket a tk árán, és egyéb költségeiden kívül...

A te munkádat is megfizetteted, akkor én miért ne tenném?

2010. jún. 2. 12:16
 37/71 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenyésztek, de van elég sok tenyésztő ismerősöm, egyik sem ebből él. Pluszban még nem jöttek ki alomból. Számoldmár ki, ha felnevelsz egykölyköt másfél éves koráig,megcsináltatod a kötelező vizsgálatokat, tenyészszemlét, a kiállításokat akkor már 2 millió felett jársz lehozhatsz a kutyától mondjuk 4 almot, majd még tartod utána 5 évig. ez A 4 alom orvosi költsége, kan, fedjegy, alombejelentő, chip, tk újabb 2-3 millió, majd 5 évig tartod a kutyát az megint 2 millió. tehát ráköltessz 6-7 milliót és kapsz a 4 alomért talán 4-5 milliót.

Hol éri ez meg? Csak az csináljaaki ebbe szerelmes. Én pl. nem engedhetem meg magamnak.

2010. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:
Én sem ebből élek, ez leginkább hobbi számunkra. Szeretjük a kutyákat nagyon, mindent megkapnak amire csak szükségük lehet, nekem annyi plussz jön a tenyésztésből amennyiből etethetem őket, plussz visszajönnek az orvosi költségek. Nagy nyereség még nem jött be eddig egyik almomnál sem. Mondjuk nem is volt sok, 3 éve "szaporítunk", ezalatt 4 almunk volt, most ez lesz az 5.
2010. jún. 2. 12:38
 39/71 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudod az a probléma, hogy ismerethiányból adódóan valóban kárt okozol. Nem véletlenülírták elő a fajtánkénti kötelező szűrővizsgálatokat. Nem véletlenül van tenyészszemle, bizonyos fajtáknál munkavizsga. Ha az ember egy fajtát tenyészt, akkor a tenyésztés lényege, hogy a fajtának megfelelő, egészséges egyedek szülessenek. A szaporítók "munkájának" eredménye az örökletes betegségek megugrása, az ideggyenge, a fajta külső és belső tulajdonságainak nem megfelelő egyedek születése. és sajnos sok kutya, amikor az orvos megmondja,hogy a diszplázia vagy szemműtét többszázezer forint, akkor a kutyák mennek a kukába. Sajnos ezért vannak idegbeteg kutyák (hány őrült retrievert láthatsz, pedig az egy stabil idegzetű fajta, hány lógó szemű kutyát...stb) Ezt is meg kéne gondolni amikor lehozolegy almot.

És azt is, hogy pl. a szuka most kb. másfél-két hónapja van nálad, vemhesen került egy idegen környetbe, idegen emberekhez. És mindjárt ellenie kell. Amikor ez nagy bizalmat követel a gazda és a kutya között. És az ismerősöd képes volt megválni egy 4,5 fél éves kutyától.

én egy kutyát se lennék képes odaadni aki pár hónapig nálam volt.

2010. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 A kérdező kommentje:

Én sem adnám oda a kutyáimat, ezért is maradt nálunk ivartalanítás után is kutya, mert nem kizárólag a tenyésztés miatt vannak.

Ez a kutya meg borzasztó hálás, eddig nem foglalkozott vele senki, most meg naponta 1-2 órát szeretgetjük. Jobb neki nálunk százszor mint az előző gazdájánál.

2010. jún. 2. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!