Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 64. napos vemhes, és...

A kutyám 64. napos vemhes, és még nem szül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma van a 64. napon, tegnap kellett volna szülnie, de még ma sem adja semmi jelét, hogy szülni készülne. Már vemhesen vettem, a tulaj szerint 2* volt pároztatva, két nap eltéréssel. Most én az elsőtől számolom a 64 napot, de lehet hogy csak a másodiknál fogant? De már akkor is kéne készülődnie nem? Francia bulldog, többször császározott szuka, mi is császárra készülünk, de az orvosunk tanácsára meg akarjuk várni, hogy beinduljon az ellés. Hője 37.8 fok.

Tegnap voltunk vele orvosnál is megint, ő is azt mondta, hogy lassan már szülnie kéne, de még 2 napot várhatunk.

Tanácsok, tapasztalatok??

Ja, és hatalmas probléma, hogy még nincs teje! Mit tehetek érte??


2010. jún. 2. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok az a tenyésztő aki szerinted leírta magát , és a többi tenyésztőt is !

Nos akkor elmondom neked hogy én hogyan tenyésztek !

És meglátod mekkora különbség van közöttünk tenyésztő és te/ti féle szaporítók között !



Hát akkor ....

Jelenleg 7 kutyám van ebből 4 tenyészszuka , és 3 ivartalanított szuka (Léna(6) , Fáni(9) , Boni(8,5) !

Kezdem ott hogy csak és kizárólag törzskönyves kutyám vannak , minden az összesnek megvan a tenyészszemléje, több kiállítási eredménye , Displázia szűrése(stb...)

Kölykök csak és kiárólag akkor születnek ha van előjegyzésem leglább 5 kölyökre, akkor is 1 szuka 1,5-2 évnte ellik . A kutyáink külön lakásban laknak minden helyiség járólapozva van , elletőláda hőszigetelt , nyáron megy a klíma (persze nem az elletőben), télen a radiátorok mennek , 25 fok mindig van a kutyáknál !

Mivel legalább olyan körülmények között vannak mint ahogy sok ember nem , ezért nekem külön ágyam van ott (ahova a kutyák nem jönnek fel) és ott vagyok ha valamelyik szukám ellik , illetve vemhes !

A kölyköket csak és kizárólag törzskönyvvel, garanciával, szerződéssel adom át a leendő gazdinak , akiket nagyon megválogatok. Vemhesség előtt , alatt , után az orvos rendszeresen jár megnézni a szukám és a kicsiket .

A kölykök 8 hetes kor után (nem előbb , sőt inkább később) kerülnek az új gazdihoz. Aki csak kapcsolattartással viheti el a kölyköket, nem adom kereskedőknek, nem árulom őket a neten, nem megyek vásárba és engedem mindenkinek összetapogatni a kicsiket ! A kölykök csak minőségi tápot illetve húst kapnak (nem nyesedéket , farhátat , hanem húst kapnak enni ) !! és még vagy 1000 dolog !! Majd ha érdekel leírom :)

2010. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:
Írhatod, szívesen elolvasom. Remélem egyszer nekem is ilyen stabil egzisztenciám lesz, akkor biztos, hogy sokkal külömb körülmények között fogok kutyázni. Most csak erre telik. De nagyon szeretem a kutyáimat.
2010. jún. 2. 13:27
 43/71 anonim ***** válasza:
100%

Na mindegy vidd a kutyus, és írd meg mi lett !

Szorítunk érte, ha már egyszer vemhes :S

Üdv tenyésztő :)

2010. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Jó megírom, remélem minden rendben lesz.
2010. jún. 2. 14:08
 45/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha most csak erre telik, miért tenyésztesz? Nem kötelező tenyészteni, de kötelező a legjobban csinálni, ha már belevágsz.
2010. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
Nem magyarázkodok.
2010. jún. 2. 14:27
 47/71 anonim ***** válasza:
92%

Nem is tudnál.

Ha nincs "stabil egzisztenciád",minek tartasz ennyi kutyát?Mondta már neked valaki,hogy kutyát tartani nem kötelező?

Almot nem azért kell lehozni,hogy a kölykök árából fedezd a kutyák táplálékát,hanem csak annyi kutyát kell tartani,amit a melóból szerzett jövedelmedből el tudsz látni.

Hozzád kerül mocskos szaporítótól egy agyonelletett szerencsétlen.Két kan fedezte,ha jól olvastam,és fogalmad nincs,melyik az apa.

Erre te szaporítod tovább,jól jön a kis zsebpénz.



Nekem fajtatiszta,szép szukám van.Olyan fajta,amit egyes népréteg korlátlan számban venne papír nélkül itt a nóckerben.Ennek ellenére eszembe nem jut ebből pénzt csinálni,inkább ivartalanítva lett a kutya még az első tüzelés előtt.Érettségivel+3 szakmával nem átallok elmenni másodállásban akár sz@rt pucolni is,ha pénz kell.

2010. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
92%

Mindenesetre elég felelőtlen vagy, hogy veszel egy vemhes kutyát, és semmit sem tudsz róla. Biztos hogy nem tenyésztőtől vetted, ahogy eddig ezt már megírták. Miért itt kérdezed, miért nem viszed el állatorvoshoz????

Én csak annyit tudok mondani, hogy te és az a szaporító akitől vettel egy utolsó, barom állatkinzó, sz@rdarabok vagytok. Ha ismernélek személyesen az biztos, hogy feljelentenélek.

2010. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj,hogy ezt nem büntetik.

Az lenne a jó,ha az ilyenekre komoly adókat vetnének ki,talán akkor felhagynának a kártételükkel.

2010. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:

Kár hogy még olvasni sem tudsz, kétszer volt fedeztetve, nem azt írtam, hogy két kan fedezte... Menjél csak szart pucolni ha ez neked jól esik, én nem fogok, nem megélhetésből tenyésztek kutyát, hanem HOBBI-ból, ahogy megírtam. Arra ettől függetlenül nincs pénzem, hogy külön összkomfortos házat rendezzek be a kutyáimnak. De ha megtehetném, megcsináltatnám nekik.

Amúgy 3 darab kutyám van, de jobb dolguk van mint nagyon sok embernek, szánnivalóak valóban!

Utolsónak annyit, hogy gyönyörű stílusa van, büszke lehet magára!

2010. jún. 2. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!