Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 64. napos vemhes, és...

A kutyám 64. napos vemhes, és még nem szül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma van a 64. napon, tegnap kellett volna szülnie, de még ma sem adja semmi jelét, hogy szülni készülne. Már vemhesen vettem, a tulaj szerint 2* volt pároztatva, két nap eltéréssel. Most én az elsőtől számolom a 64 napot, de lehet hogy csak a másodiknál fogant? De már akkor is kéne készülődnie nem? Francia bulldog, többször császározott szuka, mi is császárra készülünk, de az orvosunk tanácsára meg akarjuk várni, hogy beinduljon az ellés. Hője 37.8 fok.

Tegnap voltunk vele orvosnál is megint, ő is azt mondta, hogy lassan már szülnie kéne, de még 2 napot várhatunk.

Tanácsok, tapasztalatok??

Ja, és hatalmas probléma, hogy még nincs teje! Mit tehetek érte??


2010. jún. 2. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
100%
És tisztában vagy vele,hogy a herpeszes szuka kölykei herpeszesen születnek, tehát kötelező ivartalanítani őket, hiszen továbbfertőzik az állományt?
2010. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 A kérdező kommentje:

Igen, megkapta. Nem szeretnék vele mégegyszer találkozni.

Tehát ezt a bajt kizárhatjuk.

2010. jún. 2. 10:59
 23/71 A kérdező kommentje:
Azokat a mopszokat ausztriába, németo-ba, szlovéniába, vitték, külön-külön családok, kedvencnek. Megmondtam nekik, hogy tenyésztésre emiatt a dolog miatt nem alkalmasak, de nekik ez nem is volt fontos, ezeken a helyeken amúgy sem érdemes tenyészteni, akkora költségekkel járna.
2010. jún. 2. 11:01
 24/71 anonim ***** válasza:
93%

Okoska ?? Lehet hogy én okos vagyok de te nem !!

Szaporítasz össze vissza, az ismerősőddel együtt , én tenyésztő vagyok már 6 éve !!

És már onnen látni hogy élnek a kölykök hogy ha a szuka nyugodtan fekszik (alszik) az oldalán akkor mozog a hasa(nem a lélegzetvételtől) szinte látni a kis lábukat, érezni ahogy mocorognak, a kis fejüket is ki lehet tapintani !! ÚGY OKOSKA !!

Várd meg a 65. napot, de ha te sem vagy biztos benne hogy a szaporító kollegád mit mikor csinált, kétes császározni !

2010. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:

Nem kell ennyire felkapni a vizet!

Ha te igazi tenyésztő vagy adj értelmes tanácsokat, azzal segítesz az embereknek! Nem attól tenyésztő valaki, hogy a tudásából semmit sem ad át, hanem magának tartogatja, ha meg másnak elpusztulnak a kölykök, vagy a szuka, röhög a markába!

A szuka oldalán hiába nézem a kölyköket, mert annyira erős hasfala van, hogy nem lehet látni!

2010. jún. 2. 11:14
 26/71 anonim ***** válasza:
83%

Jah még valami , no szerintem várd meg a 65.napot , hiszen a vemhesség lerövidülhet ill. meghosszabodhat pár nappal !

Vidd el orvoshoz , nézze meg őket ! És kérdezz rá biztosan a szaporító barátodra hogy ugyan mér csak felírta valahová hogy mikor fedeztette a kutyát ....:S

2010. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
91%

Miből van az a kutya ??

Az én kutyáimnál mindig látszik -_-" !

Nagyon szívesen segítek ,és adok át tudást olyan embereknek aki igazi tenyésztők akarnak lenni , szaporítóknak nem segítek csak nagyon minimum dolgokban itt a fórumon , de azt sem mindig!! Ennyi amit "mondani tudok" !

2010. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 A kérdező kommentje:
Ezzel be is mutattad magadat és a többi "tenyésztőt" is! Rólam meg látatlanban ne írkáljon semmi véleményt, mert nagyon vékony határ választja el a tenyésztőt a szaporítótól! És ez nem feltétlenül a törzskönyvezés!
2010. jún. 2. 11:20
 29/71 anonim ***** válasza:
92%

A tenyésztőt a szaporítótól pl elválasztja, hogy valaki ad-vesz felnőtt és ráadásul vemhes szukát. Hogy megvannak-e a kötelező szűrővizsgálatok, a tenyészszemle. Hogy megvan-e a tudása a kutya gondozásához.

Nálad, ahogy látjuk: nincs. Tehát ezen nem kell sokat gondolkodni.


Hanem látod a mozgást kívülről akkor nem mozognak a kölykök. Soha életemben nem láttam olyan szukát akinél az utolsó 2 hétben nem látszott a mozgás. Még egy, már 3 császár után elvarrasodott szuka hasfala sem olyan, hogy ne lehetne látni.

Ha tegnap voltál orvosnál, gondolom csinált ultrahangot beadta az antibiotikumot, látta a kölyköket mozogni.

Azért nem ártana tudni,hogy mikor volt a fedeztetés, az első ultrahangnál (a 20-25) naposnál az orvosnakmajdnem napra pontosan meg kéne tudni mondani a fedeztetés időpontját.

Hidd el, hogy nem lehet innen mást mondani. A kutya hője magas (bár nem tudom mennyi volt előtte, ahhoz kéne viszonyítani) nincs teje, nem tudom az emlői milyen állapotban vannak,nem tudom mit látott az orvos.

Ne itt kérj segítséget, hanem hívd fel az orvosod.

2010. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 A kérdező kommentje:
Természetesen elmegyünk ma is az orvoshoz. Köszönöm a segítséget.
2010. jún. 2. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!