Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyus lakásban?

Első kutyus lakásban?

Figyelt kérdés

Kinéztünk magunknak a párommal egy francia bulldogot, igazából már régóta szeretnénk egyet.

Többnyire lakásban lenne tartva,kisebb udvar is rendelkezésre áll.

Én heti 3-4 nap teljes egészében otthon tudnék lenni(max 2-3 órára kell elugranom valahova), a párom többnyire délután 2-3 fele ér haza.Úgy gondolom így azért olyan sokat nem lenne egyedül.

Kinéztünk egy kutyust ami nagyon szimpatikus, oltási könyve,chip...minden stimmel.

Mit tudtok tanácsolni? Ha csak ennyit vagyunk otthon az nem baj? A mostani tulaj kevesebbet foglalkozik vele ezért szeretne új gazdát neki. A kutyus 8 hónapos, többnyire szobatiszta ha minden igaz.

Sikerült megegyezni hogy a kutyus régi holmijait is megkapjuk,így talán könnyebben megszokja az új környezetet.

Tudtok valamit tanácsolni hogy kezdjük el majd szoktatni az új gazdikhoz(hozzánk)?

Gondolom probléma lesz először a szobatisztasággal is mivel ismeretlen a hely.

Emellett szegény kutyus elég idióta nevet kapott..nem tudom hogy ennyi idősen sikerülhet-e valami értelmes névváltoztatás.Talán ez az egyetlen dolog ami zavar minket.

Mire érdemes figyelni ennél a fajtánál? Utánanéztem kicsit, a mostani gazdija nem tud róla hogy allergiája lenne,beteg még nem volt.



2017. dec. 18. 12:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Névváltoztatáshoz annyit, hogy idős kutya is kb. 1-2 hét alatt megszokja az új nevet, emiatt ne aggódjatok! Kutyának ez nem probléma.
2017. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Remélem ezzel nem lesz probléma, igazából jobban tartok hogy nem fogja megszokni az új helyet,az új gazdikat.

Tudom hogy a mostani gazdája nagyon szereti, de keveset tud foglalkozni vele, késő délutánig egyedül van otthon a kutyus ezért keresett meg minket. Egy távoli ismerősünké a kutyus ezért jelképes összegért kapunk meg mindent, legalábbis jelképesnek érzem a 80-140ezres árak mellett.

Ha jól tudom a lakásban többnyire pelenkában van, 3-4 óránként pisil. Ettől is tartok kicsit mivel lenne heti 3-4 nap mikor otthon kéne lennie közel 8 órát egyedül.

2017. dec. 18. 12:15
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy 8 hónapos kutyának már illene normálisan szobatisztának lennie. Nem tehet róla, hogy nem az, ez a pelenka hibája. Első dolgotok legyen, hogy azt kidobjátok a fenébe, felejtsétek el azt is hogy létezik. Eleinte gyakran hordjátok ki(1 hetet illik otthon lenni vele, hogy szokja a környezetet) hamar megtanulja majd, hogy kint kell végezni a dolgát. Neki ez ennyi idősen sima ügy.
2017. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Ezért gondoltam hogy marad a pelenka mert ha mégis úgy adódik hogy otthon kell lennie 8-9 órát anélkül hogy valaki rányitná az ajtót...az szerintem sok egy kutyusnak..még nekem is sok lenne.

Hiába a reggeli séta, 7-8-tól 2-3ig egyedül lenne néhány nap.

2017. dec. 18. 12:31
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Az én felnőtt kutyáim is egyedül vannak időnként 8 órát, ha normálisan szobatisztaságra van nevelve, időnként simán kibírnak 8-10 órát is. Felnőtt kutyát nehogy pelenkára hagyd pisilni.
2017. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Megpróbáljuk mindenképp hogy teljesen szobatiszta legyen.

Attól nem tartanátok hogy teljesen új gazdihoz kerül?

2017. dec. 18. 12:42
 7/40 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor vegyétek meg, ha van törzskönyve. Egy törzskönyv nélküli kutyáért nem szabad pénz adni, pláne nem másodkézből.

Új gazdit, helyet megszokja hamar

2017. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Új gazdival semmi gond, én menhelyen dolgozom, naponta adunk örökbe fiatal vagy idősebb állatokat, alapvetően az új hely egy kutyának sem okoz gondot, a névváltoztatás sem, csak szeressétek, tanítsátok és vigyázzatok rá.
2017. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 7-8 körül 1 órás séta, fárasztás, majd délután 5 fele megyünk ki újra. Semmi baja ettől egy felnőtt kutyának. Ha pelenkát tesztek le, akkor mindenhova csinálni fog a lakásban, és sosem lesz szobatiszta. Erről tehet az előző gazda is, tanuljatok a hibájából. Bőségesen kibír ennyi időt. Nem csecsemő, és nem is öreg kutya hogy pelenkára végezze a dolgát.
2017. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A kutyus nem tenyésztőtől van, ha jól vagyok informálva a családban van egy francia bulldog(törzskönyves), annak a kölyke az említett kutyus.Az apáról annyit tudunk hogy egy fekete franciabulldog, a gazdája a kölykök árának egy részét kérte a fedeztetésért. Az anya kutyus nem beteges, egyedül a csirkehúsra allergiás.

Ha jól vagyok informálva ő maradt meg egyedül az alomból, a többit eladták. Így került egy egy rokonukhoz aki most továbbadná nekünk.

A kutyus egészségesnek tűnik,erős,mozgékony.

Állatorvos múlt héten látta, azt mondta teljesen rendben van a kutyus. (ezt a látogatást mi kértük mielőtt még a továbbiakról egyezkednénk.)

2017. dec. 18. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!