Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyus lakásban?

Első kutyus lakásban?

Figyelt kérdés

Kinéztünk magunknak a párommal egy francia bulldogot, igazából már régóta szeretnénk egyet.

Többnyire lakásban lenne tartva,kisebb udvar is rendelkezésre áll.

Én heti 3-4 nap teljes egészében otthon tudnék lenni(max 2-3 órára kell elugranom valahova), a párom többnyire délután 2-3 fele ér haza.Úgy gondolom így azért olyan sokat nem lenne egyedül.

Kinéztünk egy kutyust ami nagyon szimpatikus, oltási könyve,chip...minden stimmel.

Mit tudtok tanácsolni? Ha csak ennyit vagyunk otthon az nem baj? A mostani tulaj kevesebbet foglalkozik vele ezért szeretne új gazdát neki. A kutyus 8 hónapos, többnyire szobatiszta ha minden igaz.

Sikerült megegyezni hogy a kutyus régi holmijait is megkapjuk,így talán könnyebben megszokja az új környezetet.

Tudtok valamit tanácsolni hogy kezdjük el majd szoktatni az új gazdikhoz(hozzánk)?

Gondolom probléma lesz először a szobatisztasággal is mivel ismeretlen a hely.

Emellett szegény kutyus elég idióta nevet kapott..nem tudom hogy ennyi idősen sikerülhet-e valami értelmes névváltoztatás.Talán ez az egyetlen dolog ami zavar minket.

Mire érdemes figyelni ennél a fajtánál? Utánanéztem kicsit, a mostani gazdija nem tud róla hogy allergiája lenne,beteg még nem volt.



2017. dec. 18. 12:08
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Igazából nem szeretnénk kiállításokra,versenyekre járni, így nem tartom fontosnak a törzskönyvet, többnyire megelégedtem azzal hogy az anyakutya törzskönyves és betegségmentes az allergiáját leszámítva, erre utalt is az eladó hogy egyáltalán nem adott még neki csirkét eddig mert fél hogy ő is allergiás rá.
2017. dec. 18. 13:13
 12/40 anonim ***** válasza:
28%

Csak akkor vegyétek meg ha van törzskönyve, magában az oltási könyv és a chip semmit nem ér főleg egy francia bulldognál ami alapból is rettentően beteges fajta és nagyon sokan szaporítják. Barátnőm egyébként ugyanígy 7-8 hónaposan vett egy elvileg "hibátlan" francia bulldogot és később csak kiderült hogy csirkeallergiás, de még a levegőtől is befosik és néha még random hány is egyet pedig nagyon figyelnek rá mit kap enni. Emellett nagyon nehezen kezelhető, makacs és szarik a gazdáira így rendszeresen megalázó helyzetbe kerülnek miatta az utcán.

Lakásban én akkor tartanám ha nem zavar ha (legalábbis az elején biztos) hányást és fost kell kerülgetnem. Nevet változtatni bármikor lehet egyébként hamar megtanulja.

2017. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%

Állatorvos ránézésre nem tud semmit megmondani, persze ezt ő se szívesen ismeri be. A fedeztetés előtt kellettek volna egészségügyi szűrések mindkét szülőnek.

Én ezt a kutyát nem hoznám el. A szaporító nyakán maradt, így rátok akarja sózni. Undorítóak az ilyen emberek.

Bármi baja lehet: szűk orrjárat, szívbetegség, deformált lábak (akár később is kijöhet rajta) es számos egyéb bőr, fül, ízület, szem-probléma. Egy francia bulldog nagyon beteges, éppen ezért kerül 250-300 ezer forintba egy egészséges példány. Nyilván ha annyiba kerülne ő is, akkor nem ingyen akarná valakire rásózni.

Semmiképp se hozzátok el, egy nagy lutri az egész.

2017. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tudjátok hogy egészséges...? Állatorvos ránézésre nem mondja meg.
2017. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Ami az összeget illeti.. Törzskönyves kutyust 80körül találtam és egészen 200fölő úszott az áruk.

Így ennek a feléért úgy gondolom hogy ez egy jelképes összeg, még ha nem is törzskönyves, de leinformálható.

Az apakutyus gazdájának az elérhetőségét is megkaptam már, vele is fel fogom venni a kapcsolatot.

2017. dec. 18. 13:16
 16/40 anonim ***** válasza:
64%
Hidd el, 80 ezrerét sem stimmel a dolog. 250-300 ezer egy ilyen kutya, és én nagyon elgondolkoznék azon, hogy vajon miért adják neked ennyire jelképes összegért... Ha annyira lelkiismeretes lenne a szaporító, eleve nem adta volna ennek az embernek, és most mikor baj van visszavenné magához, nem azt várná hogy lepasszolják valahova. Itt valami nem okés. Készítsétek a pénztárcátokat, járt már így ismerősöm, allergia, mellsővégtag-deformitás, orrműtét lett cirka 1 milliónál állt meg a dolog.
2017. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
81%
A törzskönyv nem csak a kiállítás miatt fontos hanem egy garancia arra, hogy normális párosításból egészséges, betegségekre szűrt szülőktől van a kiskutya. Értelemszerűen az aki nem ad törzskönyvet a kutyáihoz az nem veszi a fáradtságot, időt és pénzt a szűrésekre hanem összeereszt két kutyát és lesz ami lesz alapon lehoz kölyköket. Ezek a kölykök nagy számban betegszenek meg később és annyit még hozzátennék, hogy ezeknek a magukat tenésztőnek hívó szaporítók leggyakoribb hazugsága az, hogy a de az anyja törzskönyves, vagy ó az apja fajtagyőztes külföldről hozott törzskönyves kutya miközben semmilyen papírja nincs egyiknek sem. Amíg nem láttam az állítólagos törzskönyvet addig maradjuk annyiban hogy nincs... Vedd meg nyugodtan ezt a kutyát jó eséllyel szívni fogsz vele amíg él és rá fogsz költeni legalább annyit mint amennyibe egy szűrt, igényes kutya kerülne. A francia bulldog egy durván túltenyésztett fajta ami egyet jelent azzal, hogy borzasztóan beteges és ez főleg a szaporított egyedekre jellemző...
2017. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Én egyenlőre úgy látom hogy egy egészséges,barátságos kutyust kapunk, töredékéért egy törzskönyves árának.

A kutya elég jól leinformálható anyai ágról, apairól kiderül.

Eddig 2x találkoztunk vele, pár órára. Nem tűnt betegesnek, légzése rendben, nem fullad, nem hányt egyszer se.

Igazából benne van a pakliban hogy nem fajtiszta 100%ig, hisz az apa kutyáról semmit nem tudok még.

Ettől még szerethető kutyus és eléggé francia bulldogos.

Sajnos a törzskönyves kutyáknál is becsúszhat bármi, ezt tapasztaltam egy közel fél milliós cane corso-nál(nagybátyám szerette volna versenyekre vinni) 3 év után meghalt mert valamilyen máj problémája lett.

És ami az árát illet, szerintem egyformán rizikós egy negyedmilliós példány és egy 100ezer alatti is.


Szóval egyáltalán nem befolyásolja a döntésünket a törzskönyv hiánya, amennyire tudunk utánanézünk a történetnek.

Szerettünk volna egy kutyust és mikor megtudtuk hogy kénytelen eladni idő hiányában egyből őt választottuk.

2017. dec. 18. 13:24
 19/40 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy úgy gondolod, de ettől még nem igaz. Az apakutyus gazdája azt mond, amit akar. Szerinted mit fog mondani: az apaállat teljesen egészséges, oltásokon kívül nem látott orvost. Vagy: az apaállatnak eddig a következő betegségei voltak: felsorolás, amire xszázezer Ft-ot költöttünk. Most komolyan bármit elhiszel, amit mond neked egy vadidegen?
2017. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
73%
Ez a kutya azért olcsó mert semmit nem költöttek sem rá sem a szüleire és a törzskönyves kutya azért drága mert a szűrések, oltások, rendszeres állatorvosi vizsgálatok nem kevés pénzbe kerülnek és akkor még nem beszéltünk a fedeztetés, a prémium táp és az új tenyészkutya vásárlásának költségeiről ami meg már horribilis kategória. Ez a kutya nem baráti áron van ugyanis az ételén kívül nem sokat költöttek rá. Ez egy pénzéhes szaporító új iphonejának a fele, merthogy nem a kutyákra fogja visszafordítani mint egy tenyésztő abban biztos lehetsz. Ha lenne lelkiismerete akkor feleennyiért adná mert annyiba került oltatni és etetni...
2017. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!