Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyus lakásban?

Első kutyus lakásban?

Figyelt kérdés

Kinéztünk magunknak a párommal egy francia bulldogot, igazából már régóta szeretnénk egyet.

Többnyire lakásban lenne tartva,kisebb udvar is rendelkezésre áll.

Én heti 3-4 nap teljes egészében otthon tudnék lenni(max 2-3 órára kell elugranom valahova), a párom többnyire délután 2-3 fele ér haza.Úgy gondolom így azért olyan sokat nem lenne egyedül.

Kinéztünk egy kutyust ami nagyon szimpatikus, oltási könyve,chip...minden stimmel.

Mit tudtok tanácsolni? Ha csak ennyit vagyunk otthon az nem baj? A mostani tulaj kevesebbet foglalkozik vele ezért szeretne új gazdát neki. A kutyus 8 hónapos, többnyire szobatiszta ha minden igaz.

Sikerült megegyezni hogy a kutyus régi holmijait is megkapjuk,így talán könnyebben megszokja az új környezetet.

Tudtok valamit tanácsolni hogy kezdjük el majd szoktatni az új gazdikhoz(hozzánk)?

Gondolom probléma lesz először a szobatisztasággal is mivel ismeretlen a hely.

Emellett szegény kutyus elég idióta nevet kapott..nem tudom hogy ennyi idősen sikerülhet-e valami értelmes névváltoztatás.Talán ez az egyetlen dolog ami zavar minket.

Mire érdemes figyelni ennél a fajtánál? Utánanéztem kicsit, a mostani gazdija nem tud róla hogy allergiája lenne,beteg még nem volt.



2017. dec. 18. 12:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: aki időhiány miatt kénytelen megválni a kutyájától, az elajándékozni szokta, nem eladni. Ilyen esetben pénzt kérni a legalja viselkedés a "gazditól".
2017. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
71%
Az egészségügyi szűrések ára több 10 ezer forint. Per darab, természetesen. De te látásból meg tudod mondani, hogy egészséges vagy sem. Kérlek, gyere el hozzánk és mondd meg, hogy a tacskómnak lesz-e valaha tacskó bénulása. Nem szívesen fizetem ki a röntgenre a pénzt, ha vannak látnokok is a közelben.
2017. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
70%

Nekem pomerániaim van akit 1.500 Euroért vettem anno. 2 kg-os makk egészséges, gyönyörű és tökéletes jellemű kutya.

Barátnőm is "pomerániait" vett ,80.000 Ft-ért. A kutya közel 10 kg-os, folyton beteg, kezelhetetlen mert ideggyenge és a küllemét is hagyjuk. Nagyon szeretik mert amúgy aranyos de mindennap bosszankodnak miatta.

Emellett az állítólagos tenyésztője egyfolytában nyaralgat miközben 30(!) kutyája van otthon tehát láthatóan magára költi ezt az összeget miközben ugyanilyen minőségű kölyköket adogat el mert van nála évi 15-20 alom. Eközben az én tenyésztőmmel a mai napig kapcsolatban vagyok és épp most vett gyönyörű új kutyákat Oroszországból, hogy a kis tenyészetét építgesse miközben showkat nyernek a kutyái és évente 1 maximum 2 alom jön le tőle a kölykeire pedig előjegyzés van én is 1 évet vártam az enyémre.

Szerintem ennyit erről...

2017. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Itt azért nem egy vadidegenről van szó, a tulaj egy távoli ismerős(évfolyamtársam volt), tarjuk havi szinten a kapcsolatot. A kutyus egy rokonáé volt akik szerettek volna pár kiskutyát ezért fedeztették, velük felvettem a kapcsolatot, ők elmondták hogy nem tudtak volna foglalkozni velük egyrészt, másrészt meg úgy egyeztek meg az apa kutya tulajával hogy a kölykök árából egy részt ő kap majd, így végül az összeset el kellett adni, ezt az egyet ajándékozták el az ismerősömnek.


Itt megemlíteném hogy az anya kutya törzskönyvét lefénymásolva megkaptam.


Kaptam egy elérhetőséget a másik személyhez is, vele még nem vettem fel a kapcsolatot.


Az anyakutya nem beteges ez már jót jelent, az apakutyáról csak képeket kaptam egyenlőre, majd ha sikerül elérnem a tulajt talán többet is kapok majd.


A kutyus egyenlőre egészséges, oltásai rendben vannak.

Amit még megtudtam az anyakutya egyszer volt orvosnál az éves vizsgálaton kívül egy méhcsípés miatt.


Én úgy gondolom semmivel se biztonságosabb venni egy törzskönyves kutyát, sajnos rosszak a tapasztalataim. Nem bántam volna ha lenne neki, persze az ára se lenne ennyi.


A kutyáért igaz hogy pénzt kér, többért hirdette meg, de megegyeztünk gyorsan egy korrekt árban.


Az hogy megvesszük az már eldőlt, egyből megszerettük, és sajnálnák otthagyni. Kevés figyelmet kap ami abból adódik hogy pár hete új munkahelye van az illetőnek, ezért keveset tud otthon lenni.


Engem inkább tanácsok érdekelnének, hogyan szoktassuk az új helyre, új környezetbe?

2017. dec. 18. 13:41
 25/40 anonim ***** válasza:
77%

De undorító az egész sztori te jó ég... Hányok az ilyen mocskoktól. Üzenem a szaporítónak, remélem ivartalanítsára költi a pénzét és nem a fajta további tönkretételére.

Egyébként ha ennyire nincs vele célotok, akkor az etyeki menhely éppen full dugig van kölyök kutyákkal, nem győzik őket hova tenni a télre...

2017. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól olvasom, a távoli ismerődöd ingyen kapott egy kiskutyát és most pénzért akarja továbbadni. Szerinted ez korrekt. Gratulálok.
2017. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
85%
Nekem mondjuk nem lenne pofám pénzt kérni, ha egyszer én vagyok a balf---sz hogy nem gondoltam át mivel jár egy kutya, és le akarom passzolni valahova. Valószínűleg semmi időhiányról nincs szó (vagy retardált az ismerősöd amiért előre pár hónappal ezt nem tudta) simán beteg/nem tudta szobatisztaságra nevelni, ezért gondolja valamennyi pénzt azért csak visszaszerez a vételárból, elvégre jön a karácsony, valamiből ajándékot is kell venni.
2017. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
26-os,basszus tényleg, nekem most állt össze, hogy ingyen kapott egy kutyát, és most pénzért eladja... Jézusom, komolyan vannak ennyire inkorrekt gusztustalan emberek? Pofám leszakad.
2017. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a kérdésre is válaszoltunk: elvan a lakásban, 3-4 séta kell, új nevet adhattok neki, meg fogja szokni a környzetetet, kölyök még. Pelenkát felejtsétek el, nem megoldás.

Viszont lutri az egész, esélyes hogy rengeteget szívjatok vele.

2017. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Korrektnek tartom igen, egyrész én se adnám ingyen senkinek

Relatív felnevelte, az utóbbi hónapot kivéve foglalkozott vele, oltásokat megkapta, nem olcsó kutyafelszerelését odaadja az árban, itt kutyaágyról,pórázról,hámról,játékokról és némi tápról van szó, ez már az ár felét képzi.


Semmivel sem tartom korrektebbnek azt hogy hogy egy 8-10 hetes kutyáért fizessek 230ezret..Minden vizsgálata,kezelése ha került 80-100ezerbe. Arról se fogom tudni hogy rendben lesz-e..persze nem örököl egyes betegségeket ez idáig oké, de ugyanúgy hajlamos lehet elkapni bármit. Emellett nem tudhatjuk milyen személyisége lesz a kutyusnak, nekünk sikerült kifogni egy jól szocializált kutyust.


Egyáltalán nem az ára miatt veszem meg őt.

Egyszerűen sajnáljuk szegényt így hagyni, közre játszik hogy szerettünk volna egy kutyát, így értelemszerűen őt szerettük volna "megmenteni". Persze nem mondom hogy nem éreztem volna meg ha negyedmilliót otthagyok egy kutyáért de nem az anyagiak voltak a fő szempontok. Azokat majd megveszi valaki olyan akinek fontos a törzskönyv.

Nekem az a fontos hogy ő jó helyre kerüljön.

2017. dec. 18. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!