Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyus lakásban?

Első kutyus lakásban?

Figyelt kérdés

Kinéztünk magunknak a párommal egy francia bulldogot, igazából már régóta szeretnénk egyet.

Többnyire lakásban lenne tartva,kisebb udvar is rendelkezésre áll.

Én heti 3-4 nap teljes egészében otthon tudnék lenni(max 2-3 órára kell elugranom valahova), a párom többnyire délután 2-3 fele ér haza.Úgy gondolom így azért olyan sokat nem lenne egyedül.

Kinéztünk egy kutyust ami nagyon szimpatikus, oltási könyve,chip...minden stimmel.

Mit tudtok tanácsolni? Ha csak ennyit vagyunk otthon az nem baj? A mostani tulaj kevesebbet foglalkozik vele ezért szeretne új gazdát neki. A kutyus 8 hónapos, többnyire szobatiszta ha minden igaz.

Sikerült megegyezni hogy a kutyus régi holmijait is megkapjuk,így talán könnyebben megszokja az új környezetet.

Tudtok valamit tanácsolni hogy kezdjük el majd szoktatni az új gazdikhoz(hozzánk)?

Gondolom probléma lesz először a szobatisztasággal is mivel ismeretlen a hely.

Emellett szegény kutyus elég idióta nevet kapott..nem tudom hogy ennyi idősen sikerülhet-e valami értelmes névváltoztatás.Talán ez az egyetlen dolog ami zavar minket.

Mire érdemes figyelni ennél a fajtánál? Utánanéztem kicsit, a mostani gazdija nem tud róla hogy allergiája lenne,beteg még nem volt.



2017. dec. 18. 12:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
78%

1. szoktassátok napirendhez. Mindíg kb ugyanabban az időben vigyétel le sétálni. Mindíg kb ugyanabban az időben kapjon enni. Legyen egy fix helye, ahova visszavonulhat, és ha oda visszavonul, ne zavarjátok.

2. Készítsétek a pénztárcátokat. Drága mulatság lesz.

2017. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%
Erre való a menhelyről történő örökbefogadás.
2017. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Próbálkoztunk már menhelyen is, sajnos fiatal kutyust nem találtunk, főleg olyat nem amit lakásban is tarthatnánk, ezzel szemben azok a kutyák amik fajtatisztának tűntek irreális áron kaptuk volna meg úgy hogy nem fiatal kutyák voltak.

Ne értsetek félre, nem a menhelyi kutyával van a gond, azzal van a baj hogy nem találtunk olyat amelyik szimpatikus lenne.


Erre jött ő, aki többnyire leinformálható, számomra jelképes összeget kér érte, kutyapelusra van szoktatva,barátságos, nem beteges, anyakutya is egészséges.

Egyből megszerettük és szeretnénk őt választani mivel megsajnáltuk hogy otthon van egyedül a kutyus.

Neki sokkal többe került, ha jól tudom pár hónaposan jó pár nagyobb összegű kárt csinált a kutyus(megevett egy vél telefont is)

Így megegyeztünk abban hogy a felszerelés és a kutya oltásainak az árát kifizetnénk. Ő persze kicsit többet szeretett volna érte, mégis csak a szívéhez nőtt, bár nem tud vele foglalkozni mostanában.

Ha egy törzskönyveset ajánlana valaki ingyen akkor is őt választanánk, szerintem teljesen rendben van ez az összeg.

Közben sikerült megtalálnom pár persze az apa kutya tulaját facebookon, telefonon nem veszi fel egyenlőre. Pár képet sikerült is találni a kutyusról, erre kíváncsi leszek azért.


Az még érdekelne hogy ti milyen gyakran adtok a kutyusoknak nem nekik gyártott kaját, gondolok itt az emberi fogyasztásra szánt élelmiszerekre. Tudom hogy van amit egyáltalán nem szabad adni nekik. Szoktatok egyáltalán adni valami mást? egy kis nasit vagy bármit? vagy csak táp esetleg jutalomfalatok


Jelenleg royal canin tápot kap.

2017. dec. 18. 14:17
 34/40 anonim ***** válasza:
78%

Én francia bullgodnak nem nagyon adnék mást, emberi kaját főleg. Gondolok itt főzelékre, szendvicsre meg ilyenekre. Sonkát, sajtot, virslit kaphat, kis gyümölcsöt almát pl. De rendkívül érzékeny a gyomra, szóval nagyon óvatosan.

Édesítőszer, csokoládé halálos méreg a kutyának, sütemény szintén, tészta, kenyér felesleges. Rágócsont, ilyesmi mehet.

2017. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Royal Canin egy túlárazott sz*r, inkább váltsatok. Brit, Taste of the wild, Acana, ezek jobbak sokkal.
2017. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam vegig a kommenteket. De nem értem, ha az ismerős jobb helyet keres a kutyának akkor miért kér érte pénzt? Eszembe nem jutna (bár én a kutyámtól sem válnék meg). A kutya szempontjából valószínűleg jobb lesz a helyzet de benne van a pakliban, hogy később beteges lesz (ez persze egy örökbefogadott kutyánál is simán lehet). Amúgy egy felnőtt kutyát napi 8óára simán egyedül lehet hagyni, nem kell pelenkára szoktatni mert hülyeség.
2017. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy az taszítóbb aki magához vesz egy kölyök kutyát majd amikor rájön, hogy húha ez felelősség akkor megválik tőle ráadásul pénzért amikor ingyen kapta.

Vagy az a naiv ember aki azt gondolja hogy ezzel élete üzletét csinálja meg és mindent elhisz amit mondanak neki ráadásul annyira tudatlan, hogy fogalma sincs milyen veszélyei vannak annak amit csinál. Drága kutya lesz csak jelzem.

Házikosztot meg ne adjatok neki, ez a fajta még a szuperprémium hipoallergén táptól is fosik és/vagy hány nemhogy a mosléktól. Ilyen mentalitással amúgy nem csodálom a kutyaválasztást... A pelusra szoktatás meg egyáltalán nem olyan hasznos mint hangzik: a kutya megszokja hogy bent is lehet és az életben nem tanulja meg hogy a kaka helye kint van... Kíváncsi vagyok mikor unjátok meg a permanens fosszagot és dobjátok ki a kutyát az udvarra. Lehet a mostani gazdi is ezért válik meg tőle... Az meg, hogy a kutya telefont eszik hát komolyan mondom leszakad a pofám... Ilyen felelőtlen embereket. Ha elől hagysz valamit amikor tudod hogy a kutyád rágcsál akkor viseld a következményeit. Fogadjunk divatkutya kellett aztán rájött, hogy ez bizony nem csak az instafotókon létezik hanem nevelni, etetni kell és takarítani utána ráadásul rágcsál. Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés...

2017. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan még fiatal, simán megszokja az új nevét és az új környezetet.


Valahol meg lehet érteni a te álláspontodat is, de azt tudnod kell, hogy papír meg minden nélkül az emberek azt mondanak amit akarnak. Nem tudhatod, hogy vajon tényleg az-e az anya aki, tényleg az a törzskönyve és nem egy összephotoshoppolt hamisítvány, stb.


Ahogy a "betegség" sem a csirkeallergia lehet, hanem szívritmus zavar, légcsőszűkület, diszplázia, patella, progresszív retina atrophia... és ezek a betegségek majd 2-3 éves korában jönnek ki a kutyán. Ezért fontos a szűrés, mert ezek kölyökként még nem látszanak... Ismerősöm bichonja egyik napról a másikra lett PRA-s (ő sem tenyésztőtől van), 2 éves a kutya, 1 szemre a műtét 150 ezer forint volt, és a másikon is már mutatkozik... most, műtét után ugyan lát a kutya, de élete végéig csepegtetni kell a szemét.


A francia bulldog szűrések nélkül meg aztán totál időzített bomba, halmozottan beteges fajta... De ha ti ezt szeretnétek és anyagilag is bírjátok majd vállalni, csak akkor vágjatok bele. Ezt vállalja mindenki, aki nem hivatalos kennelből (tenyésztőtől) vesz kutyát. Ha már mindenképp mennie kell a kutyának, akkor legalább ne újabb szaporítóhoz kerüljön, hanem hozzátok, akik remélhetőleg ivartalanítjátok és nem gyártotok újabb "időzített kis bombának".


Egyébként érdemes lenne egy hetet otthon lenni vele amikor hazaviszitek. Eleinte ne csüngjetek rajta, hagyjátok felfedezni, de amit tilos lesz később is (pl ágyra felmenni, kamrába bemenni, stb) azt már most se engedjétek. Elöl ne hagyjatok semmit, max olyan játékot amit nem baj ha szétrág. És 2-3 óráként vigyétek le pisilni, majd fokozatosan hosszabbítsátok a két séta között eltelt időt. Trükkökre még ne tanítsd, előbb a nevét tanulja meg, sok jutifalattal. Az egyedülhagyáshoz is szoktassátok hozzá fokozatosan.


Enni meg ezeket adhatjátok neki: Josera, Brit Care, Acana, Taste of the wild, N&D, Real Nature - ezek jó minőségű tápok.


Azt nem írtad, hogy hogy nézte meg a doki, de már most keress egy állatorvost akihez majd fogtok járni, meg legyen egy másik, akihez tudod vinni, ha az első épp nem rendel. Először vidd el te is személyesen orvoshoz, a doki meg nézzen neki vérképet, a szívét, tüdejét, az ízületeit tapogassa meg, szóval teljeskörű vizsgálatot csináljon a kutyán, nehogy később érjen meglepetés (de persze arra mindig legyél felkészülve).

2017. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

A kutyus 1-2 hét alatt megszokja az új nevét, azzal nem lehet gond.

Titeket, és az új környezetet is megszokja szépen lassan. Tapasztalatom szerint 1,5-2 hónap mire teljesen otthonának tekinti majd az új helyét, és kialakul a feltétel nélküli kötődés és bizalom felétek. De erre nem kell külön rágörcsölni, játszatok-, foglalkoztatók vele, sétáltassátok, tanítsátok és kialakul magától.

Kutya pelenkát el kell felejteni, azzal sosem lesz szobatiszta. 8-9 órát kifog bírni, ha nem is rögtön de ennyi idősen hamar hozzászokik.

És a lényeg menjetek el vele kutyasuliba egy alapfokú tanfolyamra legalább. Mindenkinek jobb lenne, mint menetközben innen-onnan osszemazsolázni mindenfélét.

2017. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Mire érdemes figyelni? Beteges fajta sajnos, tipikus gyerekpótlék, az ember nyomorékká tenyésztette, amivel nekem volt dolgom esténként behányt becsokizott ment a hasa mindig, fel kellett kelni hozzá hajnalban, horkol röfög alig kap levegőt a szerencsétlen, nem találkoztam még egészséges példánnyal, télen megfázik, nyáron locsolni kell vízzel mert hőgutát kap, itt a környéken szoktam a saját kutyámat sétáltatni, egy fazonnal aki eléggé vágja a fajtákat a trenírozást stb. csak annyit mondott: ha sok pénzed van és nem tudod mire költeni vegyél fr. bulldgot a gatyád rámegy a sok kezelésre, a nyavalyák miatt amik előjönnek. Rengeteg fórumon megírták már mire kell számítani, mégis népszerű fajta, bár kutyának nem nevezhető.
2017. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!