Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szemetek a...

Tényleg ilyen szemetek a buszsoförök és nem engednek fel a kutyámmal, pedig lenne rá lehetőségem, nem fogok haza jutni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet kutyát vinni buszon?


Nagyon durva helyzetben vagyok.


A kutyámat ahol most lakom úgy tudnám haza vinni,hogy felszálok egy helyijáratosra ami bevisz a belvárosba onnan megint egy helyijáratosra,hogy eljussak a nagybuszmegálloba ahonnan távolsági buszra kellenne szállnom. De nem tudom hogy hogy vannak ezek a dolgok. Most utazok majd először kutyàval.


Mennyibe kerül egy kutya jegye? Jó sok átszállasom lesz. Máshogy nem tudom megoldani. Remélem hely is lesz a buszon..


Kis csivava kutyám van. 3-4kg körüli. Szájkosara nincsen és nem is harap. De póráz,hám ezek vannak. Megvan neki a beteg könyve is és nemtudom mi kell még. Ja igen - kutya kosár nincsen: Két helyen is kerestem neki,de nem volt olyan amibe befért volna. Csak szűkűsen nagyon és egész nap utaznék. Este 9-re érnék haza a szüleimhez. Holnap indulnék. Teljesen új számomra ez a hely,nem tudom a közlekedést se semmit még. Kérdeztem egy csajt aki a buszmegben volt a kutyusával,hogy felengedik-e a kutyát. Mert amúg van rá lehetőség, a szabályzatban is levan írva. Erre mondta a nő,hogy nem! Nem fognak felengedni,már sokszor próbálkozott, de nagyon szemetek a buszsoförők és lezavarják a kutyás embereket,pedig fizetnék a kutya jegyet,nagyobb ebeknek van szájkosár,hám,nyakörv,póráz minden szóval..a csaj a barátjára várt csak. Nem a buszra. Izgulok a holnap miatt. Lehet vonattal megyek,de annyira nem lehet tudni,hogy mi merre van,hogy lehet kijutni a vasut államosára és egyáltalán hány buszra kell felszállnom ahhoz..hogy oda jussak..hogy nemtom mi lesz.


Valaki tudna nekem tanácsot adni??? :(


18/L


2017. dec. 19. 09:54
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem a kérdést.


Tudtat hogy tömegközlekedni fogsz és nem tájékozódtál. Szabálytalankodni fogsz. A sofőr TELJESEN JOGOSAN megszól, és ő a szemét amiért te nem tartod be a szabályokat.


Egyébként sokkal több agresszív kistestű kutyával találkozni,mint nagy testűvel. És igen, ő is tud sebesülést okozni

2017. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
27%
Amellett hogy ha ugatni kezd vagy megunja a táskát és fészkelődik igen zavaró.
2017. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
88%
Akinek nem tetszik a kutya a buszon, üzenem: én meg büdös hajléktalanokkal nem óhajtok utazni. Illetve a sok modortalan tapló emberrel. Mégis felengedik őket.
2017. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
43%

húde sok itt a hülye...

szájkosár csak arra a kutyára kell amelyikre lehet tenni.

csivavára nemigen lehet kapni. én egyszer 3 csivavát vittem vonaton-bkk buszon-villamoson-és végül volánon jutottunk el hazáig.

lehetőség szerint hordozóba tudod tenni, ha zavarja a többi embert, mert ugrálós és ugatós. EZ NEM EGY DISZNÓ! (üzenem az első válaszolónak)

de ha rendes kutya elég egy hám és póráz is. én az egyiket válltáskába raktam. majdnem annyi egy kutya jegye, mint egy teljesárú jegy, de az összes járműre lehet venni. volánnál találkoztam egyedül azzal a kikötéssel, hogy azt hiszem 3 kutyánál egyszerre több nem lehet a buszon. emiatt egyszer engem már küldtek a következő járattal, mert már volt fent előttem 2 kutyás felszálló.

de amúgy semmi probléma nincsen, előre tudod kérni a kutya jegyét is.(van ahol ingyenes ha szállító boxban viszed)

2017. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
48%
Csivavához kapható táska, amibe bele tudod rakni, állatkereskedésekben nézd.
2017. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ez a volán kikötése a weboldalukról:

12.Fejezet: Autóbuszba bevihető élő állatok

1. Élő állat olyan zárt szállítóeszközben szállítható, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.


2. Az 1. pontban foglalt feltételek megtartásával zárt szállítóeszközben utasonként egy kutya szállítható. Az 1. pontban foglaltaktól eltérően, autóbuszonként egyidejűleg egy kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral (szájmaszkkal) és pórázon vezetve is szállítható. Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával (Kisállat egészségügyi könyvével) és kérésre azt az autóbuszjárat személyzetének vagy az ellenőrnek fel kell mutatnia.


Amennyiben ugyanazon autóbuszjárattal egyidejűleg egynél több pórázon vezetett kutya szállítására van igény, a kutya szállításában elsőbbsége a már az autóbuszjárattal utazó utasnak van, a felszállásra pórázon vezetett kutyával jelentkezők sorrendjére pedig az elszállítási sorendre vonatkozó szabályok (VII. Fejezet) érvényesek. A segítő kutyák (3. pont), továbbá a hatósági feladatok ellátását segítő szolgálati kutyák autóbusszal történő szállítására a pórázon vezetett kutyák szállítására vonatkozó korlátozás nem vonatkozik.


3. A segítő kutyák (vakvezető, mozgáskorlátozott személyt segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő kutya), valamint a hatósági feladatok ellátását segítő kutyák az autóbuszon díjmentesen, és szájkosár nélkül is szállíthatók. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logóval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni.


4. Baromfik (házi szárnyasok, mint csirke, jérce, tyúk, kakas, kacsa, liba, pulyka stb.) és madarak az 1. pontban foglalt feltételeknek megfelelő és az állatoktól származó szennyeződés kijutását megakadályozó szállítóeszközben (láda, doboz stb.) vihetők be az autóbuszba.


5. Mérgezni képes (mérget termelő) állat (mérges kígyó, skorpió, pók stb.) az autóbusszal nem szállítható.


6. Fertőző beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


7. A Szolgáltató a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


8. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha az élő állat az utasokra veszélyes vagy a magatartásával veszélyt jelenthet, az utasokat magatartásával zavarhatja vagy félelmet kelthet, továbbá ha számukra kényelmetlenséget okoz, a Szolgáltató az élő állat szállítását és az azt szállító utas utazását megtagadhatja, illetve a szállításból kizárhatja. A segítő kutya szállítása csak akkor tagadható meg, illetve zárható ki a szállításból, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.

2017. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
24%
Nyilván azért is kutyázol mert neked sose lesz nyivákoló kölyköd...
2017. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

7 àllat boltban jártam ebből kettő ilyen kimondottan àllat kereskedési bolt volt. Szerettem volna szájkosarat,mert mivan ha megszólnak. De NEM IS VOLT A MÉRETÉBEN. Annyira pici a kutyàm,hogy erre nincs a méretében. Az egyik helyen még ki is nevettek. Telefonon szerette volna látni az eladó a kutyàmat. Azt mondta ne röhögtessem megmutatja mekkora méretekben van. Láthatom nem tud nekem adni,mert ekkora kutyànak nem "kell". Nem harap amúgy tényleg,nagyon nyuszi és fél mindenkitől. Annyira picike a szàja mint egy kis baba ökle.


Úgy volt,hogy a szüleim jönnek kocsival,mert amúgy is erre lenne dolguk stb. Ez hosszú. És nem így alakult. :( Ezt tegnap előtt tudtam meg. De már azért előtte is akartam beszeretni cuccokat. Csak nem tartottam sürgősnek azonnal. Meg eleve nincs sok pénzem. Egyedül élek,még tanulok és nagyon kevés pénzem van a munkából amit haza hozok.


Nincsen neki hordozója még. 16 -17 ezer forintos cuccokat láttam a boltokban. A neten rendeltem ott az most 9 ezer forint. De csak két hét múlva jön meg. Mondom,nem tudtam,hogy így alakulnak a napok. Csak az ünnepeket miatt mennék haza. Amúgy nem hurcolásznám a kutyát.


EGYEDÜL 11 napra nem tudom itt hagyni a kutyàmat. Abba bele betegedne szerintem. Nagyon félne egyedül. Lenne kaja víz és belenne zárva. Este sem látna engem. Se semmikor. Nem hagyhatom itthon.


Van rá lehetőség hogy vigyem. Bennt van a szabályzatban. De félek,hogy leszállítanak.


Ez a nő azt mondta ő minden szabályt betartott,de sosem engedték fel a buszra. Apa is mesélte,hogy a kollégájának is van egy kutyusa,de vele se tud menni sehova,mert elzavarja a sofőr.

2017. dec. 19. 11:19
 19/51 anonim ***** válasza:
51%
akkor vegyél 1 hordozót ..
2017. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Nem bolhát. Tiszta a kutyám és rövid szőre vagy nagyon. Nem hullik neki. Rendszeren viszem orvoshoz is. Nem is büdös. Ápolt a kutyám. Még mentolos vitamint is kap,hogy ne legyen a szája se kutya szagú- büdös. Sosem érezni a bűzt. Ugatni nem szokott. Voltam már kis buszban a szüleimmel. De az a busz bérelt volt csak a barátaink anya barátai utaztak velünk. A kutyámnak idegenek voltak sokan. Mégsem ugatott. Összehúzta magát,ült az ölemben és pihent végig.


Én már büdös ember mellett viszont ültem. Dölt belőle a pia szag. Valakinek a hajából már csöpögött a zsír. Olyan is volt akinek dohány szaga volt és elviselhetetlen volt.

Amikor egy izzadt,büdös szőke nő ült le mellém az egyik srác jött oda kinyitni a nagy ablakot,mert nekem nem sikerült. Aztán mondta,hogy a párja nemsokára leszáll át tudok majd ülni mellé. Érdekes módon helyi járatos buszon pl még sosem láttam büdös hangos kutyát. Az emberek bezzeg hangossan dumálnak,alpáriak páran,és 19474 napos bűzbomba terjed.

2017. dec. 19. 11:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!