Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szemetek a...

Tényleg ilyen szemetek a buszsoförök és nem engednek fel a kutyámmal, pedig lenne rá lehetőségem, nem fogok haza jutni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet kutyát vinni buszon?


Nagyon durva helyzetben vagyok.


A kutyámat ahol most lakom úgy tudnám haza vinni,hogy felszálok egy helyijáratosra ami bevisz a belvárosba onnan megint egy helyijáratosra,hogy eljussak a nagybuszmegálloba ahonnan távolsági buszra kellenne szállnom. De nem tudom hogy hogy vannak ezek a dolgok. Most utazok majd először kutyàval.


Mennyibe kerül egy kutya jegye? Jó sok átszállasom lesz. Máshogy nem tudom megoldani. Remélem hely is lesz a buszon..


Kis csivava kutyám van. 3-4kg körüli. Szájkosara nincsen és nem is harap. De póráz,hám ezek vannak. Megvan neki a beteg könyve is és nemtudom mi kell még. Ja igen - kutya kosár nincsen: Két helyen is kerestem neki,de nem volt olyan amibe befért volna. Csak szűkűsen nagyon és egész nap utaznék. Este 9-re érnék haza a szüleimhez. Holnap indulnék. Teljesen új számomra ez a hely,nem tudom a közlekedést se semmit még. Kérdeztem egy csajt aki a buszmegben volt a kutyusával,hogy felengedik-e a kutyát. Mert amúg van rá lehetőség, a szabályzatban is levan írva. Erre mondta a nő,hogy nem! Nem fognak felengedni,már sokszor próbálkozott, de nagyon szemetek a buszsoförők és lezavarják a kutyás embereket,pedig fizetnék a kutya jegyet,nagyobb ebeknek van szájkosár,hám,nyakörv,póráz minden szóval..a csaj a barátjára várt csak. Nem a buszra. Izgulok a holnap miatt. Lehet vonattal megyek,de annyira nem lehet tudni,hogy mi merre van,hogy lehet kijutni a vasut államosára és egyáltalán hány buszra kell felszállnom ahhoz..hogy oda jussak..hogy nemtom mi lesz.


Valaki tudna nekem tanácsot adni??? :(


18/L


2017. dec. 19. 09:54
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Nincs annyi pénzem. Csak nekem a jegy 1900ft a helyijáratokon 360ft de ami innen indul az 600ft + a kutyànak is kell mindig fizetni. És még vissza is kell jutnom ide. Szóval a szorozd be az egészet.
2017. dec. 19. 12:04
 32/51 A kérdező kommentje:
Nem veszem ki a kutyát. Benn marad úgy is. Nem ez az ugrálos fajta. Nagyon félős,megszokott dermedni emberek közelében. Menhelyről hoztam. Kiskorában bánthatták. Elvan törva a farka, a bordája is megrepedt neki és az egyik mancsán egy hatalmas heg maradt. Ami az orvos szerint olyan mintha megvágták volna a kutyàt valami éles eszközzel lehetett az akár késis. A hátán is vannak ilyen kisebb hegek. Látszik ha kicsit megsimogatom. Mert annyira rövid a szőre. Nagyon fél, és nem harap. Meglesz holnap ijedve. Azt fogja hinni,hogy bántani akarom. Nem lenne velem baj.
2017. dec. 19. 12:08
 33/51 A kérdező kommentje:

vele*


Úgy hogy hátizsákba viszem. De itt nem hagyhatom egyedül 11 napra. Senki nem lenne ebben a pici lakásban. Belebolondulna.

2017. dec. 19. 12:09
 34/51 A kérdező kommentje:
kés is*
2017. dec. 19. 12:10
 35/51 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget még1x.
2017. dec. 19. 12:10
 36/51 anonim ***** válasza:
89%

Hátizsák vagy akár nagyobb női táska, sporttáska is jó ötlet, tegyél plédet az aljába, és kész, ha esetleg koszolna. Meg figyelj rá, hogy kapjon levegőt.

Poggyászként tényleg semmilyen kifogása nem lehet a sofőrnek azon kívül, hogy ne engedd ki.


(Vicces amúgy, hogy pont a reális válaszok vannak lepontozva, amik kutyás utazóktól érkeznek...)

2017. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Gondolom a sok kutya utáló

Nem àllatbarát pontozza le a normális vàlszokat. Meg itt ahogy latom szeretnek kötekedni,veszekedni az emberek. Beszólni, hülyeségeket írni. Tiszelet a kivételnek. Nem is kell szeretni az állatokat. De nem kellett volna olyan eszement és undorító dolgokat írni. Az ilyen igenis kevesebb a szemembe mint egy àllat, egy hangya élete értékesebb.

2017. dec. 19. 12:23
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

'' nagyon szemetek a buszsoförők és lezavarják a kutyás ' a normalissan szálító kutyást nem zavarja le. Ha meg felengedne még őt csesznék le ,utaspanasz pl ,de még az elenörrel is meggyülhet a baja.

Porázon ,szájkosárral (én a Pincsimre is kaptam szájkosarat) lehet vinni meg jeggyel. Általában öszvonalas kutyajegy van.

Vagy hordozoba ,zárt kutyatáskába (bnöm a kinai ruhaboltba talált ilyet 4000ért) lehet vinni.

Ha igy valami utas pattog a kutyáért küld el a francba.

Nyilván ne engedd neki ,hogy másokat szaglásszon. Azt írtad ,hogy nem ugatos.

Sztm egy hátitáska vagy nagyobb váltáskába rakd bele.

De vegyél majd neki táskát ,aztán nem lesz ilyen gond.

2017. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
76%

#39 Tényleg van ilyen pedig, hiába hihetetlen. Én pesti vagyok, a kutyám kölyökkorára buszra-villamosra-metróra nevelt, szájkosarat, hámot tűri, nem mászik rá senkire, kocsizást, vonatozást is bírja, szóval tényleg mindent kipróbált.

Mikor vidékre utazunk nagyszülőkhöz, mégis mindig minden alkalommal össze kell veszni a buszsofőrrel. Jegyet nem hajlandó adni, mert nincs kutyajegy (amúgy szabályzatban benne van, hogy felnőtt menetjeggyel szállítható), de nem egyszer próbált meg már lezavarni minket, és ha fel is enged, akkor is folyamatosan problémázik, hogy de ugye nem koszol, nem csinál semmit, nehogy levegyem a szájkosarat, ugye nem másik ülésre... És tényleg, minden egyes alkalommal külön tortúra, hogy a helyközi járatos busszal a vonatállomástól bejussunk a faluba.

Én vagyok elég vehemens, hogy nem tud lezavarni, de ha a kérdező nem ilyen, akkor simán ottmaradhat az út szélén egy hasonló szituban... Persze pici kutyával talán könnyebb dolga van (bár én kölyökkel hordozóban is jártam így anno, szóval mindegy).

2017. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy ismerősöd se, aki egy macskaszállító dobozt kölcsön tudna adni?
2017. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!