Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szemetek a...

Tényleg ilyen szemetek a buszsoförök és nem engednek fel a kutyámmal, pedig lenne rá lehetőségem, nem fogok haza jutni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet kutyát vinni buszon?


Nagyon durva helyzetben vagyok.


A kutyámat ahol most lakom úgy tudnám haza vinni,hogy felszálok egy helyijáratosra ami bevisz a belvárosba onnan megint egy helyijáratosra,hogy eljussak a nagybuszmegálloba ahonnan távolsági buszra kellenne szállnom. De nem tudom hogy hogy vannak ezek a dolgok. Most utazok majd először kutyàval.


Mennyibe kerül egy kutya jegye? Jó sok átszállasom lesz. Máshogy nem tudom megoldani. Remélem hely is lesz a buszon..


Kis csivava kutyám van. 3-4kg körüli. Szájkosara nincsen és nem is harap. De póráz,hám ezek vannak. Megvan neki a beteg könyve is és nemtudom mi kell még. Ja igen - kutya kosár nincsen: Két helyen is kerestem neki,de nem volt olyan amibe befért volna. Csak szűkűsen nagyon és egész nap utaznék. Este 9-re érnék haza a szüleimhez. Holnap indulnék. Teljesen új számomra ez a hely,nem tudom a közlekedést se semmit még. Kérdeztem egy csajt aki a buszmegben volt a kutyusával,hogy felengedik-e a kutyát. Mert amúg van rá lehetőség, a szabályzatban is levan írva. Erre mondta a nő,hogy nem! Nem fognak felengedni,már sokszor próbálkozott, de nagyon szemetek a buszsoförők és lezavarják a kutyás embereket,pedig fizetnék a kutya jegyet,nagyobb ebeknek van szájkosár,hám,nyakörv,póráz minden szóval..a csaj a barátjára várt csak. Nem a buszra. Izgulok a holnap miatt. Lehet vonattal megyek,de annyira nem lehet tudni,hogy mi merre van,hogy lehet kijutni a vasut államosára és egyáltalán hány buszra kell felszállnom ahhoz..hogy oda jussak..hogy nemtom mi lesz.


Valaki tudna nekem tanácsot adni??? :(


18/L


2017. dec. 19. 09:54
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Idegen hely. Csak 18napja vagyok itt. Nincs egy db itteni ismerősöm sem.
2017. dec. 19. 15:46
 42/51 anonim ***** válasza:
60%
Helyi facebook csoportokba kiírni esetleg?
2017. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Metionin ***** válasza:
81%
Szerintem jó lesz a hátizsák, tegyél bele plédet és vedd fel elölről, mint a kismamák a kengurut. Ha veszel neki jegyet, nem szállíthat le. Engem macskával akartak már lerakni a falusi távolságiról, nem szálltam le. Ha az állat a szabályzatnak megfelelően van szállítva, nem rakhat le és kész.
2017. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
64%
Szóval egy iszákos hajléktalan, aki minden nőnek beszólogat, az többet ér, mint az a mentő vagy rendőrkutya, aki nap mint nap életeket ment. Gratulálok! Logikus...
2017. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 Captain Logic ***** válasza:
0%
Azzal én se értem egyet… Az viszont biztos, hogy több joga van…
2017. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok. Én nem értem, hogy ha a gazdi betartja a szabályokat, akkor miért ne utazhatna a kutyájával. Vicces, hogy az olyan embert, aki sörözik a buszon, belebüfög az arcomba poénból, majd belekeni a fikáját a kapaszkodóba, vagy a gyereket, aki keni szét a kaját meg rohangál a vonaton, csapkodja a wc ajtót, stb. nem szállítják le, de egy normális kutyát, aki csak ül nyugodtan azt már megszólják meg fujjognak rá. Amég az ilyen embereket nem küldik le (pedig jogos lenni) addig szerintem az én kutyám is elfér. Ha zajongana, futkosna vagy bárhogy zavarná az utasokat (nem úgy, hogy Mari néni nem szereti a kutyákat és akkor szálljak le) akkor megérteném, hogy le akarnak küldeni. Akinek nem tetszik, hogy egy kutya is utazik a tömegközlekedésen az arrébb tud menni, nem olyan zárt hely egy busz vagy egy vonat, hogy fél méterre kelljen ülni egy kutya mellett. (De ha valaki értelmesen megkér, hogy fél tőle, vagy allergiás vagy bármi akkor én is arrébb megyek vele.) Aki szerint meg lábbal kell utaztatni az árulja már el, hogy hogy vigyem el kocsi nélkül pl. a 200 km-re élő szüleimhez. Nyilván senki nem sétáltatás helyett buszoztatja a kutyáját, mint ahogy a babákat sem poénból viszik buszon, hogy végig sírjon, bekakiljon, stb. És az állatok nem attól lesznek koszosak, büdösek, mert állatok, hanem mert úgy vannak tartva. Az ember is csak akkor koszos, büdös, ha nem tisztálkodik.


Amúgy csivavára szerintem sem lehet szájkosarat kapni, tedd valami táskába. Én olyat láttam múltkor, hogy a táskán belül volt rajta hám és a táskához lehetett kapcsolni, mintha póráz lenne, hogy ne tudjon kiugrani. Ez is buszon volt és felengedték. Biztos meg lehet oldani valahogy.

2017. dec. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Kora reggeli busszal mentem. Erdekes volt.


A faluban 3 helyen kellett atszallnom buszokra. Annyira kedvesek voltak a soforok hogy egy meg megis simogatta. Mondtak hogy jajj de edes es stb. Jegyet sem kellett fizetnem.


Aztan amikor bementem a varosba...Oh elfelejtettem. Vettem REGGEL kutya hordozot. Volt rajta ham es minden. De a sofor belekotott (tavolsagi busz Pecsen) hogy NINCS RAJTA SZAJKOSAR. Nem szallhatok fel. Veszekedett velem amikor csak annyit mertem mondani hogy ennek a kutyanak nincs is a mereteben annyira pici. Kb akkora mint egy csecsemo okle. Nagyon picike. Nagyon csunyan beszelt velem es a jegyemet sem kaptam meg. Aztan elore jott egy srac aki eleg hatarozottan megmondta a sofornek,hogy na nehogy mar lezavarjanak amikor jogom van felszalni a kutyammal minden szabalyt betartok. A szajkosar meg erre a kutyara biztos nincs ugy hogy induljon mar el a busz es engedjenek fel. Erre elkozodott egy hosszu veszekedes utana elore jott meg egy pasas az meg a sofornel is idosebb volt. Kb ket mondatot elmondott normalis,de eroteljes hangnemben,hogy had uljek mar a szerencsetlen kutyammal es kapjam meg a jegyemet hiszen nekem is jar,nem harap meg senkit. A sofor oda dobta a jegyet az ARCOMBA. Leultem leghatra es ket utas is felem fordult hogy megkerdezze minden oke-? A fele busz a soforrol beszelt hogy mekkora taplo es ez hihetetlen volt.


Hat azert erre sem szamitottam. :( De legalabb itthon vagyok mar.


Kellemes unnepeket mindenkinek.

2017. dec. 20. 13:41
 48/51 Metionin ***** válasza:
100%
Ez már csak azért is köcsögség mert ha hordozóban van a kutya (tehát zárható műanyag izé vagy ilyen rácsos táskaszerű) akkor abban nem kell szájkosár. Ha onnan kiveszed, akkor kell póráz és szájkosár. De vannak ilyen taplók.
2017. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Hàlos volt az egesz,hogy minden oldalrol kitudjon nezni es kapjon levegot is. Ennek ellenere szolt hogy haat nincs rajta poraz szalljak le azonnal a buszrol. Aztan ment a veszekedes. Kicsit feltem ettol a sofortol nagyon szigoru volt es vissza elt a "hatalmaval" de orulok neki hogy masok segitettek. En is probalkoztam de meg a jegyet sem adta nekem. Olyan emelt hangon beszelt velem ahogy meg a szuleim sem tettek velem szembe.
2017. dec. 20. 13:50
 50/51 Captain Logic ***** válasza:
40%
Sofőr neve, és lehet menni a feletteseihez. Majd legközelebb máshogy viselkedik…
2017. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!