Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyusnál lehet így?

Dobermann kutyusnál lehet így?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezünk kutyust, tehát a kenel építését, legalább is a tervezgetését már elkezdtük.

Nem nagyon hiszem, hogy minden egyes hideg estén bent tudnánk tartani (nagyon kicsi lakás), csak a tényleg hidegeken.

Tehát azt tervezzük, hogy csinálunk kintre egy minden oldalról elfedett, szalmával vagy textillel kibélelt házat. Ez így lehetséges?



2018. jan. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
66%
A "dobermann kutyus" már rosszat sejt. Ha te kutyuskának fogod kezelni, és szorult némi ösztön abba a kutyába, akkor végig fogja harapni a családodat, köztük téged is. Ismered a fajta tulajdonságait? A kemény kezű nevelés fontosságát és nehézségét náluk?
2018. jan. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
93%
20 négyzetméter a lakásunk, a német juhász mégis bejöhet szinte bármikor és mivel gazdifüggő, szinte folyton bent van. Ha mi meg tudjuk oldani, akkor ti is.
2018. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet így. Igényli a gazda közelségét. Hamar tönkre fognak menni az izületei és bérletet válthattok az állatorvoshoz a többi egészségügyi probléma miatt. Az így tartott rövidszőrű kutyák nem lesznek hosszú életűek. Ne kezeld "kutyusként", mert hamar a fejedre nő. Határozott, következetes, de kedves gazdát igényelnek, aki feladatokkal látja el és mozgatja.
2018. jan. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
23%

A "dobermann kutyus" már rosszat sejt. "Ha te kutyuskának fogod kezelni, és szorult némi ösztön abba a kutyába, akkor végig fogja harapni a családodat, köztük téged is. Ismered a fajta tulajdonságait? A kemény kezű nevelés fontosságát és nehézségét náluk?"


Ez attól függ hogy mire tanítja a gazdi nekem 2 kistesóm van és nem bántja őket nagyon szereti és gyengéd velük

2018. jan. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem lesz jó.

A dobermann nagyon fázós, és hamar tönkremennek az ízületei, egészsége.

Fűtési szezonban, azaz kb. ősz közepétől tavasz közepéig mindenképp bent a helye. Kicsi lakásban is jól elvan, hiszen ott pihenni fog. Sétákon kell lemozognia magát, nem a lakásban.

Fűtésszezonban nem csak este kell beengedni, hanem mindig, a mozgás, séták, ürítés kivételével!

Ezenkívül tipikus kontakt-kutya, azaz lehetőleg mindig a gazdájával szeretne lenni, ott a helye a gazdi mellett. Ergo semmikor nem szabad kizárni a család, a gazdi mellől, nem csupán hidegebb időben.

Kenneltartás pedig végképp nem megfelelő neki, hidegtől függetlenül sem.

Fenti feltételekkel NE legyen dobermannotok!

2018. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
10%
A dobermann nak hely KELL ha meg tudod teremteni a megfelelő környezetet kint akkor minden jó lesz nekem is volt és semmi baj nincs vele
2018. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
86%

Egy: a dobermann marha fazós kutya, tökrövid szőrű kutyat nem tartunk kint. Te se rohangalsz fürdőcuccban, amint hidegre fordul az idő.

Kettő: ha mar kimti kutya, akkor vastagabb szőrű, de. Textillel soha nem bélelünk ki kutyaólat, mert az átázik!!! Szalmazni kell, mert az szaraz marad.


És a harmadik: Utanaolvastal ennek a fajtanak, vagy csak ráböktél a Képes Kutyalexikonban, hogy fhuuu de kemény fajta, és rohansz 'occsóért' kutyát venni? Ez a fajta még jó helyről, kennelből is kemény dió, szaporítótól hozott kutya, meg a kutyához nem értő, kertbe kibacós gazdi a legrosszabb párosítás!


Gonsolkozz más fajtán, vagy keberéken, de olyanon,ami kint tartható, de a kutyaval való foglalkozást akkor sem úszod meg.

2018. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

Ti most halálosan komolyan beszéltek?


Írjatok inkább azt, hogy nem, illetve, hogy miért nem.


Olyanokat Írtok, hogy kenelbe nem jó, az udvaron nem jó. Vidéken lakom emberek, hol tartsam? Egyébként sem azt mondtam, hogy nem fogjuk soha beengedni, de Jézus. Nálunk kint van hely, meg tudjuk csinálni fa**ára, úgy, hogy nem fázzon, olyanok is mondták, hogy: oké, akik tartanak dobermannt. Nem is értem minek Írtam ki egyáltalán a kérdést...

Hát igazából azért, mert azt hittem, hogy itt majd értelmes, kutyákhoz értő emberek válaszolnak.

Nem is tudtam, hogy olyan egy jó kutya nevelése, hogy egy pulcsit hordunk, egy takarón osztozunk és egy tálból eszünk.

Talán most a "teljesennormáliskutya(nemkutyus,mertugyeadobermannazegyfenevadésnemkutyus)barátok" szélütést fognak kapni, de a kutya az kutya és kintre való. Tudnia kell, hogy ki a főnök és akkor, ha bilire szoktatom nem feltétlenül fogja megszokni, hogy ki az úr...

2018. jan. 11. 16:10
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

"Olyanokat Írtok, hogy kenelbe nem jó, az udvaron nem jó. Vidéken lakom emberek, hol tartsam? Egyébként sem azt mondtam, hogy nem fogjuk soha beengedni, de Jézus. Nálunk kint van hely, meg tudjuk csinálni fa**ára, úgy, hogy nem fázzon, olyanok is mondták, hogy: oké, akik tartanak dobermannt. Nem is értem minek Írtam ki egyáltalán a kérdést... "


Nem csak azért nem jó mert fázik. Azért nem jó mert szociális kutya és KELL neki a társaság. Ha nem tudsz eleget tenni a fajta LEGMINIMÁLISABB igényeinek sem akkor vegyél egy plüss kutyát.


"Hát igazából azért, mert azt hittem, hogy itt majd értelmes, kutyákhoz értő emberek válaszolnak. "


Azoktól kaptál meg egy két idiótától. Itt te vagy az aki egyáltalán nem ért a kutyákhoz.


"Nem is tudtam, hogy olyan egy jó kutya nevelése, hogy egy pulcsit hordunk, egy takarón osztozunk és egy tálból eszünk. "

Vannak rövid és hosszúszőrű kutyák. Vannak olyanok amik bírják ezt az éghajlatot és vannak olyanok akik nem. A Dobermannra kell télen kabát ha már hideg van mert fázik.



"Talán most a "teljesennormáliskutya(nemkutyus,mertugyeadobermannazegyfene

vadésnemkutyus)barátok" szélütést fognak kapni, de a kutya az kutya és kintre való. Tudnia kell, hogy ki a főnök és akkor, ha bilire szoktatom nem feltétlenül fogja megszokni, hogy ki az úr..."


Ha ennyire nem értessz a kutyákhoz akkor ne egy munkakutyát vállalj. Attól se fogja tudni, hogy te vagy a főnök ha kibszod a kertbe. Látszik, hogy semmi elképzelésed nincs a kutyák neveléséről.

2018. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus elsőkutyás vidéki szemlélet, hogy "kutya kint való a kertbe". Van olyan fajta, vagy keverék igen. De nem csak az a vêglet létezik, hogy kibacom a kertbe, vagy hogy majd' feleségül veszem. Egyik se jó, van arany középút. El lett mondva, hogy nem, nem jó a dobermann, és az is hogy miérte nem. Ha megérted, megérted, ha nem nem, de hasonló gondolkodásúak, akik nem hallgatnak a tapasztaltabbakra, szoktak egy-két év múlva a jófogáson hirdetni a kamasz kutyajukat, mert nem bírnak vele.

Vagy raköltöttek egy vagyont, egy kint tartott rövidszőrű, ízületes, szaporítótól vasárolt genetikai bajos kutyara.


Kaptal választ, nemlegeset, eleget.

2018. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!