Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyusnál lehet így?

Dobermann kutyusnál lehet így?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezünk kutyust, tehát a kenel építését, legalább is a tervezgetését már elkezdtük.

Nem nagyon hiszem, hogy minden egyes hideg estén bent tudnánk tartani (nagyon kicsi lakás), csak a tényleg hidegeken.

Tehát azt tervezzük, hogy csinálunk kintre egy minden oldalról elfedett, szalmával vagy textillel kibélelt házat. Ez így lehetséges?



2018. jan. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is ilyen kutyám van és igen igényli a figyelmet szeret nagyon játszani de nem kell a nap 24 órájában vele lenni ne vigyétek már túlzásba meg lehet tanítani neki és a kenel is jo ha

Meg tudod jó csinálni

2018. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
59%

Hát ember, most már én sem értem miének írtad ki ezt a kérdést, ha te már most azt hiszed, tapasztalatlanul jobban tudod...

Könyörgöm, ne vegyél semmilyen kutyát azért, hogy kidobd a kertbe, és ott fagyjon meg a kennelében az első télen...

2018. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
91%

A doberman nagyon rövid szőrű ahhoz, hogy főleg kint legyen. Olyan, mintha Te kint laknál egy szuper kutyaólban egy farmerbe és pulcsiban.

A kutya nem attól fog főnökként tekinteni rád, ha kirakod egy kennelbe, de néha beengeded.

Nagyon domináns fajta, csak rengeteg foglalkozással nevelhető engedelmes, jó családtaggá.

Nem kell bilire ültetned. Egy kutyával kutyaként kell bánni, úgy kell foglalkozni vele, de ez nem azt jelenti, hogy azért, mert ő csak egy kutya.

Mindenkinek saját magának kell megtalálnia a hozzáillő fajtát, vagy keveréket. Azt, ami illik az életstílusához, a család életmódjához stb. Szóval ha egy főleg kint tartható kutyát szeretnél, akkor válassz olyat, aki nem fázik kint.

Én is vidéken lakom, kinti-benti kutyákkal. Nagyon szeretnék egyszer egy uszkárt, de az sajnos nem tartható kint addig sem, amíg a munkahelyemen vagyok. Így két bundásom van, akiknek semmi baja a kinti léttel. De így is nagyon sokat kell velük foglalkozni.

Ne azokat a sorsukba beletörődött kutyákat vedd alapul, akik egész életükben fáztak és elüldögélnek a kennelben. Mert az ilyen kutyatartás nem követendő példa.

Egyébként miért pont doberman? Kezdő kutyásnak nagyon merész választás.

2018. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
8%

Hagyjátok már nekem is volt ilyen kutyám de bent megőrült kint tartottunk

Rendesen berendeztek neki helyet és boldog volt de úgy is rájön hogy mit szeret a kutya nem mindegyik ugyan olyan most boxerem van ami ugye rövid szőrű ő is kinti kutya és neki így jó ki van bélelve az olja

2018. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, nem is csodálom hogy ilyen gazda mellett, mint te, beleőrült szegény kutya.

És én a helyedben nem dicsekednék avval, hogy az összes rövid szőrű kutyádat kint tartottad eddig. Szégyellhetnéd magad!


Ha valaki kinti kutyát akar, akkor ennek megfelelő fajtát válasszon! Tehát NE RÖVID SZŐRŰT!!!


A megfelelő bánásmód pedig nem azt jelenti, hogy egy tálból kell enni a kutyával és egy ágyba aludni. Ez marhaság.

Meg kell találni az arany középutat, hogy nektek is jó legyen, és a kutyának is. De ilyen körülmények, tartásmód, amiket leírtál, nem jók a dobermannak, és nem csak a rövid szőre miatt, hanem a gazda központúsága miatt is megsínylené.


Az meg, hogy "valaki más is azt mondta, hogy lehet kint tartani", nem fogadható el érvként. Valószínűleg ő is egy hozzá nem értő személy, ha ilyet mer állítani.

Ha a szomszéd éhezteti a kutyáját, te is így fogsz tenni, mert biztos az a helyes, vagy mi?

Nagyon nem fair, hogy csak olyan emberek véleményét vagy hajlandó elfogadni, akik egyetértenek veled, miközben 100-ból 99-en mondják, hogy nem lenne így jó, de te mégis a saját igazadat fújod, biztos mindenki más a hülye é hozzá nem értő.


Kérdést azok szoktak kiírni, akik bizonytalanom valamivel kapcsolatban, és segítséget várnak. Mi válaszoltunk, segítő szándékkal, de neked egyik füleden be, másikon ki, amit mondunk. Tényleg nem értem, miért írtad ki akkor ezt a kérdést, ha te már úgyis eldöntötted, hogy mi lesz, és senki sem tudja megváltoztatni a véleményedet.

2018. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
3%

"Utolsó, nem is csodálom hogy ilyen gazda mellett, mint te, beleőrült szegény kutya.

És én a helyedben nem dicsekednék avval, hogy az összes rövid szőrű kutyádat kint tartottad eddig. Szégyellhetnéd magad"


Te nem vagy kispályás :D

Nem bírta a bezártságot és mindig kint akart lenni kint akart játszani szaglaszni ugatni nem is akart bejonni csak ha tüzijáékoztak te szégyelhetnéd magadat hogy bent tartanád a rovid szőrű kutyákat csak mert rövid szőrű

Akkor mivan? Kint akár lenni Ha megtudom teremteni neki azt a környezetet amit szeret akkor nem lesz baj de csak okoskodni nyugodtan

2018. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy te annyira hozzáertő vagy ugye ? :D te mindent tudsz
2018. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
88%

" te szégyelhetnéd magadat hogy bent tartanád a rovid szőrű kutyákat csak mert rövid szőrű"


Azért szégyellje magát, mert eleget tett a fajta szükségleteinek, nem csapta ki megfagyni, és felelős állattartó?

2018. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
100%

#26 eszedbe jutott már, hogy azért nem bírta a kutyád a bezártságot, mert nem volt kellően lefárasztva?


Amelyik kutyát rendesen mozgatják és tanítják, az már csak alszik a kanapén egész nap.

Mivel a tiéd ebben nem részesült, tele volt energiával, és azt próbálta levezetni valahogy. Szerencsétlen pedig csak a kertbe tudta magát lemozgatni valamelyest, ha már te cs*sztél foglalkozni vele.

2018. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
8%

"a gazda központúsága miatt is megsínylené."


Még KELL tanítani minden kutyának hogy nem lehet mindig a gazdi mellett az én Staffim is ember központú és kinti kutya de nem vagyok vele 0-24-be

És tud önálló lenni

2018. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!