Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyusnál lehet így?

Dobermann kutyusnál lehet így?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezünk kutyust, tehát a kenel építését, legalább is a tervezgetését már elkezdtük.

Nem nagyon hiszem, hogy minden egyes hideg estén bent tudnánk tartani (nagyon kicsi lakás), csak a tényleg hidegeken.

Tehát azt tervezzük, hogy csinálunk kintre egy minden oldalról elfedett, szalmával vagy textillel kibélelt házat. Ez így lehetséges?



2018. jan. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
82%

nem érted hogy a staffi is rövid szőrű?

tönkremennek az ízületei szerencsétlennek


és a staffi nem dobermann

de egyik sem tartható kint


senki nem mondta hogy egész nap a kutyával kell lenni

de amikor otthon van az ember, akkor igenis a dobinak mellette a helye

ha ki van csapva a kennelbe, akkor ez nem valósul meg, ugyanis kétlem, hogy bárki kint üldögélne a kutyával a kennelben amikor otthon van

2018. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
3%

Hát te hülye vagy :D


1. Ha otthon van az ember akkor sem tudod mindig a kutyával lenni de nyilván vele van és játszik törődik vele stb


2. Nekem csak "harci" rövidszőrű kutyáim voltak mindet kint tartottunk és semmi baja nem lett az ízületének az a normális ha kint vannak ott szeretnének lenni kivéve ha bent nőnek fel Da akkor is kikivánkoznak

Tudod te mennyit mozognak ezek a kutyák ? Bent nem tudnak meglenni

És a kérdező valószínűleg nem a kenelbe fogva fogja felnevelni a kutyust (igen direkt írtam így)

2018. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
94%

#32 hát te egy vicc vagy :D


1. ha otthon van az ember és bent a kutya, akkor fizikailag vele van, nem tudom mit nem lehet ezen érteni

a kutya falkaállat, igényli a társaságot (az pedig nem számít társaságnak, hogy napi 2x fél órára kimész hozzá az udvarra, főleg nem egy ilyen fajta esetében


2. a boxer és a dobermann mióta harci kutya? csak mert azt állítottad, hogy neked ilyenjeid vannak/voltak;

ha szerinted ezek harci kutyák, akkor igen komoly fogalomzavarral küzdesz


"Bent nem tudnak meglenni."- Ennek az az oka, hogy nem foglalkozol velük eleget.

Az nem elég egy kutyának sem, hogy a kertben futkorászik.

Kérlek mondd már meg, mennyit sétáltatod a kutyáidat naponta? Mennyit tanítod őket?


(És csak hogy tisztázzuk, a sétáltatás nem egyenlő avval, hogy a kutya gyalogol a kertben.)

2018. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%

Volt több dobermannom régebben, kiállításra és képzésre is jártam velük. Hidd el, ismerem a fajtát, az extrém fázósságát és a gazdafüggőségét is.


Nem való kintre. Olyan kutya való kintre, amelyiknek ahhoz megfelelő a bundája, és a jelleme. Ha főleg kint akarod tartani, akkor miért nem annak megfelelő fajtát választasz? Van ilyen is bőven.

Miért akarsz dobermann-t? Mi a célod vele?

2018. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 Shameless010 válasza:
6%

Ne már!!

Itt senki sem igazán hozzáértő (természetesen én sem).

Képzelem szegény kérdezőt, hogy hogy elmehetett a kedve a kutyázástól...

A kutya alapból szerintem is kintre való, de vannak fajok, amelyeknek szükséges a MELEG! Nem feltétlenül a lakásban lehet melegen az ember, vagy kutya. Én is vidéki vagyok, lehet, hogy a "városiak" (tisztelet a kivételnek) nem értik ezt, de igenis meg lehet csinálni úgy, hogy jó legyen.


Az, hogy beengeditek a lakásba, egy nagyon jó kis motiváció, vagy jutalom is lehet neki. Mint ahogyan megtudtuk, nem lenne mindig kint a kutyus.

Abba belekötni, hogy a kutya helyett kutyus van írva, az tényleg felesleges és érthetetlen dolog volt.


Nekünk sem a lakásban volt állandóan a beagle kutyusunk, hanem kenelbe, de mikor hazaértem, első dolgom volt kiengedni az udvarra, had szaladgáljon, mivel otthon vagyok ilyenkor, lehet.

Mindennap törődni kell vele, a fentebb említettek mellett nem muszály mindennap sétáltatni.


Egyébként, lehet, hogy furcsa lesez amit mondok, és majd engem is besoroltok a "nem is tudom, hogy ennek az embernek minek kutya" kategóriába, de, legyen szó akármilyen kutyáról, nem csak mi taníttok őket, hanem mi is tanultunk tőlük. Gondoskodunk róluk nap mint nap, tudjuk, mi a jó nekik, mert érezzük. Ha majd egy viharos estén a kérdező aggódni fog a kutyájáért, beviszi a házba, de ha nem aggódik érte, mert tudja, hogy a hely, amit készített, meg fogja óvni, akkor rendben van.


A csodálatos záró gondolatok mellé egy kis statisztika:

nézzük meg ezt, illetve az előző fül/farok levágós kérdéseket

a 30 valahány válaszból kb 10 normális érkezett (ebből 8 ítélkezik, de nem vagyunk olyan helyzetben, hogy válogassunk)

2018. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
86%
utolsó, mi az, hogy nem muszáj minden nap sétáltatni?!
2018. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
90%

"Nekünk sem a lakásban volt állandóan a beagle kutyusunk, hanem kenelbe, de mikor hazaértem, első dolgom volt kiengedni az udvarra, had szaladgáljon, mivel otthon vagyok ilyenkor, lehet.

Mindennap törődni kell vele, a fentebb említettek mellett nem muszály mindennap sétáltatni. "

Muszáj*

Elmesénél milyen foglalkozást végeztek ami pótolja az ingergazdag környezetben lévő sétát? Persze, semmit.



"Egyébként, lehet, hogy furcsa lesez amit mondok, és majd engem is besoroltok a "nem is tudom, hogy ennek az embernek minek kutya" kategóriába, de, legyen szó akármilyen kutyáról, nem csak mi taníttok őket, hanem mi is tanultunk tőlük. Gondoskodunk róluk nap mint nap, tudjuk, mi a jó nekik, mert érezzük. Ha majd egy viharos estén a kérdező aggódni fog a kutyájáért, beviszi a házba, de ha nem aggódik érte, mert tudja, hogy a hely, amit készített, meg fogja óvni, akkor rendben van. "


Elárulom neked, hogy a Beagle még a 18-19. században sem volt soha kinnt tartva. Vadászkutya és a vadászházban volt a helye. Pedig abban az időben tényleg az volt az elfogadott gondolatmenet, hogy a kutya haszonállat és kinnt a helye.

Lehet, hogy a kutyád próbál neked tanítani dolgokat (és szükséged is van rá) de semmit nem tanultál belőle.



Tény, hogy akad 1-2 túlzás a kommentekben de szerinted és a másik inkompetens szerint ha 25 emberből 23 azt mondja, hogy ez nem jó (legalább 85%-uk tapasztaltabb kutyás mint te valaha leszel) akkor szerinted mindenki hülye és te vagy a helikopter?


Tudom-tudom vidéken még az a divat, hogy legyen kutya, bsszuk ki a kerbe "oszt jó meg van az ott."

2018. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, a kérdezőn kívül csak 1 inkompetens van itt, csak két különböző felhasználóból ír.

Nem volt nehéz rájönni, shameless, akkor is szégyenteljes vagy!

2018. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

#35-ös. Ezt magyarázd el kérlek, mert nem értem a gondolatmenetet:


"Nekünk sem a lakásban volt állandóan a beagle kutyusunk, hanem kenelbe, de mikor hazaértem, első dolgom volt kiengedni az udvarra, had szaladgáljon, mivel otthon vagyok ilyenkor, lehet"


Tényleg nem belekötni akarok, de miért kell egész napra a kennelben tartani????

Egyáltalán, nem is igazán tudom, hogy mi célból épít valaki egy kasztlit a kutyának?

Nálunk nincs kennel. Elkerítettük a veteményest, meg a baromfiudvart, a kert többi részén a kutyák járőröznek. Faluhelyen a kutya dolga megvédeni a "jószágot" a ragadozóktól, amíg mi nem vagyunk otthon. Aztán este a jól végzett munka jutalma a nagy séta. Minden nap megyünk, igénylik is.

2018. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:

...


A kenel nálunk nem 2 négyzetméteres, nem vagyok városi, nem is leszek soha, de az a helyzet, hogy látom, hogy a kutyámnak nincsenek öngyilkos hajlamai.


"Elmesénél milyen foglalkozást végeztek ami pótolja az ingergazdag környezetben lévő sétát?"


Szaladgál, sétál, régebben volt egy tacskónk is, vele tudott játszani, labdáztam vele mikor kimentem, hasonló.


Mivel jobb az, hogyha kerülgeted a házban, mint hogy szaladgál a friss levegőn?


Sajnos mi, itt a csúnya vidéken nem igazán szeretünk sétálni, mivel kóbor/vad kutya veszély, a kerítésen keresztül annyira ugatnak a kutyák, hogy lehetetlen sétálni vinni, mert megsüketülök. DE! valahogy megoldom hetente háromszor, négyszer.

Senki ne csináljon úgy, mintha úgy ismerné a kutyákat, mint a tenyerét.


A válaszolók kutyáinak a többsége el lett kényeztetve, ezért igénylik a sok sétát, hasonlót (meg persze a kicsi lakások miatt köhömm... köhöm...), de itt hozzá van szoktatva ahhoz, hogy annyit kap amennyit, ha úgy tetszik beletörődött és elfogadta a "szegény szomorú sorsát", de boldog is, amikor megyünk, felkészül rá, hozzászokott.


De könyörgöm, arról beszélünk, hogy hetente párszor visszük őket sétálni, arról, hogy lakásba tartjuk őket, arról, hogy ilyen kenel meg olyan kenel.

Máshol nincs ilyen dolga a kutyáknak. Lehetek én is, meg a kérdező is szörnyű, de százszor jobbak vagyunk, mint az emberek többsége, akik a két év cukisággal eltöltött idő után nem is foglalkoznak a kutyákkal, csak heti ötször megetetik.


Szerintem nem érdemes veszekedni, mert itt senki se szörnyű gazdi ;)

2018. jan. 11. 21:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!