Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyusnál lehet így?

Dobermann kutyusnál lehet így?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezünk kutyust, tehát a kenel építését, legalább is a tervezgetését már elkezdtük.

Nem nagyon hiszem, hogy minden egyes hideg estén bent tudnánk tartani (nagyon kicsi lakás), csak a tényleg hidegeken.

Tehát azt tervezzük, hogy csinálunk kintre egy minden oldalról elfedett, szalmával vagy textillel kibélelt házat. Ez így lehetséges?



2018. jan. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

* Lehetek én is, meg a VÁLASZOLÓ...


Mint a fentebbi válaszomban említettem, volt egy tacskónk, illetve (hogy teljes legyen a kép) egy keverék, rövid szőrű kutyus is, aki fél évig volt nálunk, mert a barátainké, mi csak vigyáztunk rá.

Ezért szeretnék én most egy dobermannt.

Igaz, nem lesz most játszótársa, de nagyobb gondot fordítok rá, ilyen fajtám még nem volt, úgyhogy ez most egy kihívás lesz!

2018. jan. 11. 21:30
 42/61 Shameless010 válasza:
14%

Én is hasonló képpen vagyok a sétával, de egy dobermannál kénytelen leszel megoldani, ez igaz.


Az is igaz, hogy valahol SOKKAL rosszabban élnek a kutyusok, de ez nem azt jelenti, hogy nekünk is szabad lazábbra venni a gyeplőt.


Igen, tényleg kihívás lesz, sok sikert hozzá! :)

2018. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

"Szaladgál, sétál, régebben volt egy tacskónk is, vele tudott játszani, labdáztam vele mikor kimentem, hasonló.


Mivel jobb az, hogyha kerülgeted a házban, mint hogy szaladgál a friss levegőn? "


Ingerszegény környezetben szaladgál, sétál és azt is unalmában.* Javítottam a mondatod.

Csak ismételni tudom magam. A kutya nem fogja saját magát lefárasztani. Az a te feladatod és ezt ingerszegény környezetben maximum intenzív munkával tudod. Másképp nem. Nálatok persze se séta, se minőségi foglalkozás.


Nem arról van szó, hogy kerülgeted a házban vagy sem. Nem való kinntre mert túl hideg van neki télen ÉS igényli a társaságot mert társasági kutya. Egyedül halálra unja magát.



"Sajnos mi, itt a csúnya vidéken nem igazán szeretünk sétálni, mivel kóbor/vad kutya veszély, a kerítésen keresztül annyira ugatnak a kutyák, hogy lehetetlen sétálni vinni, mert megsüketülök. DE! valahogy megoldom hetente háromszor, négyszer.

Senki ne csináljon úgy, mintha úgy ismerné a kutyákat, mint a tenyerét."


Agglomerációban lakok, minden nap sétálunk, futunk, biciklizünk. Errefele is vannak ugaós kutyák és kóbor kutyák is, de vaddisznóval és rókával is futottunk már össze, de nem látom az összefüggést. Most akkor nem kéne nekem sem kimozdulnom a kutyáimmal ezek miatt?



"A válaszolók kutyáinak a többsége el lett kényeztetve, ezért igénylik a sok sétát, hasonlót (meg persze a kicsi lakások miatt köhömm... köhöm...), de itt hozzá van szoktatva ahhoz, hogy annyit kap amennyit, ha úgy tetszik beletörődött és elfogadta a "szegény szomorú sorsát", de boldog is, amikor megyünk, felkészül rá, hozzászokott. "

Nem azért kell foglalkozni velük mert kicsi a lakás vagy sem. Azért kell mert igénylik a fárasztást.

Ráadásul a Dobermann EGY MUNKAKUTYA. Neki SZÜKSÉGE van a munkára, mozgásra. Ha még a fajta legminimálisabb létszükségelete is meghaladja a te limitedet amit nyújtani tudnál akkor miért nem választassz egy kanapékutyát?



"De könyörgöm, arról beszélünk, hogy hetente párszor visszük őket sétálni, arról, hogy lakásba tartjuk őket, arról, hogy ilyen kenel meg olyan kenel.

Máshol nincs ilyen dolga a kutyáknak. Lehetek én is, meg a kérdező is szörnyű, de százszor jobbak vagyunk, mint az emberek többsége, akik a két év cukisággal eltöltött idő után nem is foglalkoznak a kutyákkal, csak heti ötször megetetik. "

Csinálj még 3-4 fiókot mert az eddigi három úgylátszik nem elég hogy meggyőzz bárkit is vagy akár magadat.



"Szerintem nem érdemes veszekedni, mert itt senki se szörnyű gazdi ;)"

De igen. Te az vagy.

2018. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
0%

Fuuuh de értetlen vagy :D végem tőled


1. Régen harci kutyák voltak de ideje lenne megtanulnod az idézőjel jelentését


2.minden nap játszok a kutyákkal 2-3 órát és minden héten 3x szintén 2-3 orát sétálunk (nem a kertben nem tudom hogy ezt honnan szedted) és ezenkívül is eleget foglalkozok a kutyáimmal de nem tartozik magyarázattal senkinek


3. A kutya ösztön lény akinek kell az hogy kint legyen azt hogy bent van velem egész nap nem tesz jót neki ki akar menni ott játszani.

Apámnak aki sokat dolgozott kutyákkal elmondtam neki ezt az egeszet és mondta hogy ilyen hülyeséget meg nem hallott jót nevettem rajta mondta hogy régen is mindig kint voltak a vadasz kutyák pl a magyar vizsla és semmi baja nem lett sőt jobb volt neki



Nem értem mi a problémád megfelelő élőhelyet alakít ki neki ahova be tud menni ha fázik és eleget foglalkozik a kutyával semmi baja nem lesz

Nem bírod elfogadni ha nincs igazad ugye?

2018. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
0%

Jé mit találtam erről a fajtáról


"

Nagyon sok mozgást, gyakorlatot igényel mind fizikai mind mentális gyakorlatokat. Ellenkező esetben könnyen unatkozhat, mely nyugtalanná teszi őt, és ez viselkedési problémákhoz vezethet"


Ennek a kutyának kint a helye ott érzik jól magát

2018. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%

" A kutya ösztön lény akinek kell az hogy kint legyen azt hogy bent van velem egész nap nem tesz jót neki ki akar menni ott játszani. "


De mit játszik magában? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a rövid szőrű kutya a fagyban, hidegben nagy boldogan kergeti a labdácskáját... Az már életszerűbb, hogy fekszik, összekuporodik, hogy ne fázzon annyira, de magát sem fogja elszórakoztatni.

2018. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

#45 te teljesen összefüggéstelenül írsz, de komolyan


Azt a tényt, hogy munkakutya, és sok mozgásra, feladatra van szüksége, miért teszed egyenlővé avval, hogy akkor kint kell tartani?

Gondolom azért, mert nálad a kutya mozgatása avval egyenlő, hogy kint futkos a kertben, a házban pedig ugyebár azt nem tud.

De megint felhívnám szíves figyelmedet, hogy a kutya mozgatása, lefárasztása, dolgoztatása NEM ezt jelenti! Igenis el kell vinni sétálni, futni, és attól majd lefárad.

Senki nem mondja, hogy tilos a kertben játszani, labdázni a kutyával, de az nem elég, és nem indok arra, hogy emiatt kint tarts egy olyan kutyafajtát, ami erre abszolút nem alkalmas.

2018. jan. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

na, apád is jó hozzáértő személy lehet az biztos XD


a kutya valóban ösztönlény, és bele van kódolva, hogy naponta hosszú távokat gyalogoljon le a falkájával (nem pedig az hogy egy zárt területen belül szórakoztassa saját magát)

2018. jan. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%

Nem írok összefüggéstelenul csak pontokban amit nem raktam ki ez igaz


1.de képzeld egyedül is játszik a kutya sőt most figyel a másik kutyámval is

És már leírtam hogy én is szoktam vele játszani és elviszem sétálni ezzel semmi újat nem mondtál.


2. Pontosan azt mondtam hogy oszton lény és nem szabad bent tartani a zárt térben hanem kint a szabadban had szaglasszon futkorasszon jatszon ha be van zárva mit csinál egy nagy mozgékony kutya? Nem lehet lekötni


És igen apám értelmes nem értem hogy mi alapján vonod kétségbe mert nem azon az elven van mint te ? Hogy zárjuk be a kutyát a házba had unatkozzon az kutya kínzás nem az ha kint van (feltéve a megteremted neki a helyet és eleget mozog)


De veled nem lehet vitatkozni mert nagyon mindent tudónak hiszed magad pedig nem nagyon tudsz semmit

2018. jan. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

Képtelen felfogni...

Ha lefárasztod, nem fog unatkozni bent. Minden nap foglalkozni kell vele, aztán beviszed, bent elvan, de ott is lehet vele foglalkozni, max nem rohangál. Éjjel meg alszik úgy, hogy nem remeg attól, hogy fázik.

Fázik. Fázós kutya. Aludj már kint egyet vele egy szál pólóban légy szíves, próbáld már ki, milyen jó a hidegben játszadozni, szaladgálni.

Plusz ha mindig a kertben van, egy idő után az is ingerszegény lesz, tehát ugyanúgy unatkozni fog ott is, mint a házban. Akkor nem jobb neki, ha bent van veletek, figyel rátok, és nem fázik?

2018. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!