Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanál 4...

Milyen kutyát választanál 4 éves ADHD-s gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Tehát izgága,örökmozgó,nem érzi a veszélyt,nem érti mi az,hogy nem. Tehát egy nyugodt,nagytestű kutyus kéne. Mindenképpen tenyésztőtől.

2018. jan. 25. 20:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Akadály
2018. jan. 25. 21:17
 22/61 anonim ***** válasza:
84%

“nem érti mi az,hogy nem.”


- Tompikám, ne üsd a kutyát, fáj neki.

PUFF! PUFF! PUFF!

(kutya fájdalmasan nyüszít.


És ezt minden nap, minden órában. Szüljél neki kistesót, ha rá mersz bízni egy érző élőlényt. Na?

2018. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy az? Senki.


Felvázoltad, hogy a gyerek nem érti hogy nem. Akkor hogyan tudatod vele, hogy hagyja békén akutyát, mert szegénynek elege van a nyúzásból?


Inkább járjatok el terápiás kutyázni, vagy lovardába, és később, 10 éves kora körül gondolkodj kutyában. A kutya és a gyerek érdekében, most még ne!!!

2018. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:
Képzeld van 2 kistesója és élnek!!!! :O
2018. jan. 25. 21:22
 25/61 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem jó ötlet a kutya, csak egy ilyen gyerekre pláne _nagyon_ figyelni kell, hogy mit művel vele. Amíg kicsi a kutya, addig azért, mert már egy négyéves is könnyen kárt tehet benne vagy pedig egyszerűen nagyon hamarutálni fogja őt a kutya, amikor meg már nagyobb, akkor azért, mert a kutya tehet könnyen kárt a gyerekben, ha az olyasmit csinál vele, amit már nem visel el (és lesz ilyen). Emellett ugye fel kell készülni, hogy a kutyát is fel kell nevelni, nagyon nem kész egy kölyökkutya. Világos, hogy az a cél, hogy családtag legyen és nem kerti dísz, úgyhogy jó kutyát kell faragni belőle, ami azért komoly feladat és rengeteg idő, ez pedig gondolom nem egyszerű ott, ahol még egy adhd-s kisgyerek is van. Ha nem tudtok erre kellő időt szánni, akkor csak egy újabb dolog lesz, ami pokollá teszi az életeteket, szóval alaposan meg kell ezt fontolni.


Én egy golden retrievert javasolnék, ha szerintetek működhet a dolog a fentiek ismeretében.

2018. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
95%

Aha, tehát van egy ADHD-s négy éves, akinek minden egyes alkalommal mondani kell, hogy ne tépje a kutyát, mert az fáj a blökinek, és van még két kisebb gyereked?


Hogyan akarsz ide kutyát? Ki fogja nevelni az ebet? Ki fog figyelni a legidősebbre, hogy ne okozzon se ő kárt a kutyában, se a kutya ne kapjon a gyerek felé?

2018. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Nem lesznek összezárva 0-24-ben. Akkor lesz a kutyával ha mi is ott vagyunk. Tudunk rájuk figyelni.

Barátnőm kisfia szellemileg sérült. Bernipásztoruk van. Nagyon imádja. A kutyának megvan a maga kis helye (kenel-ól) ahova visszahúzódhat. Az ő példájuk is nagyon fellelkesített. A baj,hogy valamiért nem szimpi nekem a fajta. Így a labin és a goldenen gondolkodunk. Itt is ezeket írtátok,meg priviben is, facebook csoportban is.

2018. jan. 25. 21:31
 28/61 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt értem, de te is érezheted, hogy egy szellemileg sérült és egy hiperaktív ADHD-s gyermek nem egy súlycsoport. Saját bevallásod szerint sem érti a gyereked, hogy nem.Ez nagyon sok baj forrása lehet.
2018. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
88%
Szegény kutya mi lesz a sorsa😞
2018. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok. De komolyan kinek kérdezel ha nem fogadod meg a válaszokat mindenki leirta hogy ne mert baj lesz de te hajtod a magad igazát akkor?
2018. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!