Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanál 4...

Milyen kutyát választanál 4 éves ADHD-s gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Tehát izgága,örökmozgó,nem érzi a veszélyt,nem érti mi az,hogy nem. Tehát egy nyugodt,nagytestű kutyus kéne. Mindenképpen tenyésztőtől.

2018. jan. 25. 20:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
87%

"Ugyan kérlek meséld már el, hogy 30-40 évvel ezelött hol volt az ADHD, dyslexia, dysgraphia és társai?"


Ezt a rendkívül sértő választ kikérem magamnak a kérdező nevében is. Sajnos ismeretségi körben többeknek vannak ilyen problémái, nem kívánom, hogy megtapasztald. Ezek nagyon is valós problémák. Tudod, hol voltak régen azok, akiknek problémáik voltak? Rájuk mondták, hogy buta, nem akar tanulni stb. Nem ismerték fel, hogy nem nem akarnak, hanem nem tudnak úgy teljesíteni, mint mások. Ma már tudjuk, hogy ezek létező problémák. Ott van pl a húgom, ,kicsi korától baja van az írással, olvasással. Később derült ki, hogy diszlexiás. Emellett nagyon intelligens, pl teljesen egyedül, megtanult angolul magánszorgalomból. Most 16 évesen szóbeli felsőfokúja van úgy, hogy soha nem járt angolórára, a suliban németet tanultak. De az írás nem megy neki. Biztosan azért, mert hülye/lusta, nem igaz???


A kérdésre: menjetek el egy olyan szakemberhez, aki kutyás terápiával is foglalkozik. Ő meg tudja mondani a gyerekedet látva, hogy való-e mellé kutya. Mi itt látatlanban nem fogjuk tudni megmondani és ha a szakember nem kutyás maga is, akkor ő sem fogja tudni. Ha ő rábólint, akkor lehet fajtán gondolkodni. Én a leonbergit javaslom.

2018. jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
83%

Én nem feltétlenül akarnálak lebeszélni róla, mert a kutyák sokszor tényleg segítenek ilyen és hasonló jellegű problémákon.

De az is eszembe jutott, hogy mi van, ha kiderül, hogy nem működik a dolog? Ha nem segít a kutya jelenléte, vagy esetleg rosszabb lesz a helyzet?

Konkrét fajtát nem javaslok, talán próbáljátok meg azt, hogy elmentek egy menhelyre. Olyan kutyás szakember segítségét kérjétek, akik tud tanácsot adni, tud kutyát ajánlani. De akkor is inkább úgy, hogy kijártok hozzá, látogatjátok, időt töltötök el vele. Fontos, hogy a gyerkőc is kötődjön hozzá és a kutya is. Konkrét fajtán belül is sok személyiség van, és ha pont olyat fogtok ki, ami nem való Nektek, akkor mit csináltok?

Én ezt tudom tanácsolni.

2018. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
15%
Remélem még olvasod, nem hagytad a fenébe a sok hozzáértő miatt. Írtam privátot.
2018. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
23%

Remélem a sok fújolónak a saját sorsuk majd megmutatja valahogy, mi is az az adhd és akkor majd úgy tudnak hozzászólni dolgokhoz, hogy tudják is, mibe pofáznak bele...


Én is olvastam már, hogy jót tesz a kutyatartás. Mivel szakemberekhez fordultál és együtt próbáltok elérni valamit, már látszik, hogy megteszed a gyerekedért, amit tudsz. Ne az elvakult kutyásokat kérdezd, nekik csőlátásuk van. Angol adhd oldalakon keress a témára!

2018. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normália válaszokat!!! :)

Goldi a valószínűbb,kiderült,hogy kisfiam keresztapjának valami barátja tenyésztő.

Csak Március környékén lesz kiskutya,de nem baj. Így lesz időnk felkészülni. Addig meg úgy fest kapunk egy nyuszit,szintén keresztaputól :)

Bocsánat akiknek nem válaszoltam a privát üzenetre,csak nagyon sokan írtatok!

2018. jan. 26. 18:10
 46/61 anonim ***** válasza:
81%
Jól van, akkor kész állatkertje lesz a gyerekednek. Azért azt a bizonyos "nem" szót csak meg kellene tanítani neki mielőtt valaki sérül!!!!
2018. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
85%
Az igen, 3 db ötévesnél fiatalabb gyerek -az egyik speciális- egy nyuszi, egy kutya, egy háztartás. Wonder Woman szégyenkezhetne melletted. Mármint ha képes lennél mindezt a sok élőlényt normálisan, az ő igényük szerint ellátni, a minőségre koncentrálnál a mennyiség helyett. Pár könnyebben ölhető állatot is szerezz be, madarakat, hörcsögöt, biztos nem fogja bántani őket a gyereksereg, hiszen elég érettek már ahhoz, hogy megértsék, mi az a fájdalom. Ja, hoppá...
2018. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
93%

Azt is tudod azért ugye hogy a nyuszi az egyik legérzékenyebb állat a gyerekek nyúzására, amellett kettőt kell tartani belőle. Jaaa, hogy az mindegy mert azért van az állat hogy legyen ami a gyerekedet szórakoztassa? Az hogy vannak igényei az mindegy, jól elvan az egy 50x50-es ketrecben az udvar végében jó esetben takarmánnyal meg vízzel a gyerek meg megnyúzza amikor akarja, mert ugye a gyerek az első? Szerinted hány felelőtlenül vett húsvéti nyúl nem érte meg a húsvét másnapját mert odaadták még a normális gyereknek is és az se tudott vele elég gyengéd lenni. De hát ugye az állat az emberért van, nem érez, és azért van hogy kihasználjuk...


Lehet leosztani minket hogy csőlátásunk van, de kérdem én, ennek az anyukának nincs? Csak a gyereke problémáján és saját véleményén lovagol két napja és arra a válaszra reagál csak ami az ő véleményével egyezik, holott ez kb csak a 20%, aki nem ajánlja az már a csőlátású kutyab*zi és mit képzel magáról hogy jót akar majd az állatnak (meg amúgy a gyereknek is mert mind megírta hogy a kutya oda fog kapni). De hát ugye csak mi vagyunk a csőlátásúak és velünk nem lehet beszélni.

2018. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
72%
A goldi jó választás lehet, de én azért kikérném a tenyésztő és egy hozzáértő kiképző tanácsát is! Továbbá nem akármilyen kutyát vennék, hanem tényleg egy csúcs tenyészetből származó, törzskönyves, stabil kutyát. Remélem a keresztapa barátja tényleg tenyésztő, és nem csak egy magát annak valló szaporító, mert ha kifogtok egy ideggyenge példányt, az első félrenyúlásnál belemar a gyerekbe. Vagy ha netán beteg lesz, még hordhatod őt is állatorvoshoz. Persze a jó kutyának megkérik az árát, bőven száz fölött lesztek.
2018. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
90%
Itt az is gond hogy ilyen körülmények közé szerintem egy tenyésztő sem szívesen adna kutyát, addig tartana a beszélgetés míg meg nem említené hogy "jah hát tündéri a gyermek, csak a nemet nem érti". Egy tenyésztő sem adná ilyen kezekbe a kemény munkája gyümölcsét. Szaporítóktól meg ugye tudjuk milyen kutyát kapnának...
2018. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!