Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás felelősei?

Kutyatámadás felelősei?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel arra nyitottam ajtót,hogy a kinti macskánk után egy rottweiler lohol-a telkünkön. A kocsibejárón jöttek be,éppen ahhoz készülődtem,hogy becsukjam édesanyám után,mert szinte pont azelőtt ment el otthonról.

Szóval,utána pár másodperccel két fiatal férfi is kiabált a kutyára,és próbálták elhurcolni onnan az állatot,sikeresen.

Utána sietve elmentek.

A kutya póráz és szájkosár nélkül volt.

A macskánk kisebb sokkot kapott,de nem esett nagyobb baja pár sérülésen kívül.

Itt nem a macskán van a hangsúly,vagy hogy a kutya milyen ösztönökre hallgatott,hanem hogy a kutya tulajdonosai felelőtlenek voltak,és nem voltak tisztában a kutya viselkedésével.

Reménykedek benne,hogy ezt egy kaposvári is látja,és ha többet tud a két illetőről,akkor infót szolgáltat róluk számomra.

Köszönöm.

K.



2018. márc. 7. 16:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
80%

A kutyasétáltató hibázott, a kutyának soha, semmilyen körülmények között nem szabad idegen ember kertjében randalírozni.


Köteles pórázon sétáltatni, és csak akkor elengedni, ha 100% vissza tudja hívni.


Hívtam már vissza a kutyámat őzkergetésből (csak kettőt szökkent utánuk mire kapcsoltam, és rögtön hallgatott) és volt hogy talált egy macskát, akinél volt valami zsákmány, és meg akarta szerezni tőle. Első hívásra "elfelejtette" a macskát.


Olyan is volt, hogy le volt bontva a közös kerítésünk a szomszéddal (ki lett cserélve, meg pár kisebb módosítás náluk) és addig semmiféle helyettesítés nem volt a kerítés helyén. A kutyák egy lépést se tettek a szomszéd telekre, pedig gondolom tele volt mindenféle új, érdekes szaggal (munkagépek, munkások, ilyenek)

Akkor sem, amikor azt hitték hogy nem látjuk. Tudták, hogy az idegen terület, és tabu.

2018. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

#9 Sajnálom az esetet.

A faluban 3 foxi méretű tartja rettegésben a lakókat.

A nagybátyám lábszárát is megcsócsálta.

Viszont a kutyát meg vinni kell sétálni,szóvak azt a 300 métert igyekezve sétáljuk le,amíg esély van arra,hogy előjön.

Az önkormányzat meg pénzbírsággal fenyegeti csak a tulajdonosait.

Elég harcias állatok,és nem hat rájuk semmi. Falkába verődve járnak.

2018. márc. 7. 17:25
 13/42 A kérdező kommentje:

#11 Boldog vagyok,hogy ilyen okos kutyáid vannak.

Egy ember rám írt privátban egyébként a kerítés miatt.

Szegény nem értette azt,amit korábban leírtam:miután elment a kocsival édesanyám,utána szedelőzködtem,bakancsot húztam,hogy becsukjam a kaput.

Azóta sem írt :D

2018. márc. 7. 17:28
 14/42 anonim ***** válasza:
61%

Az a hekyzet, hogy nem kutya, hanem kultúra kérdése, hogy a kutyámat, ha tudom, hogy szarik a fejemre a sajat kutyám nem engedem el.

Én is fogtam már be más, két zebrányit átszaladó kutyájat, hogy ne üssék el, és ordítottam, hogy nevelje a kutyáját, és ha oda akarja engedni az enyémhez, kérdezze meg.


Csak ezzel az a baj, hogy az ilyenről leppattannak a dolgok, a kérések, a szólások, mint a szélvédőről a felvert kavics. Egy pillanatig nem fogja érdekelni a te "nyomorod", a macskád, kerted, lásd ell is húztak a frnacba. A minimum hogy a normális ember ilyenkor megáll, megérdeklődi, hogy történt-e valami.


Ez van, érzéketlenek lettünk egymással, le van carva a másik ember, " nekem legyen jó".

Mondhatod neki, ha megtalalod őket kedves kérdező, de ha akkor nem álltak meg, szerinted érdekelni fogja őket utólag? Érdekli ezeket, hogy pórazról, közterületen tilos bármilyen (zsebcirkálótól a rotiig) kutyát elengedni?

2018. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Áh.

Vakarom a fejemet.A rendőrség úgysem fog ilyen pitiáner dologgal foglalkozni.

Talán ha másokkal is történt hasonló,ugyanezekkel a jómadarakkal.

2018. márc. 7. 17:35
 16/42 A kérdező kommentje:

Nem is azt sajnálom,hogy megkergette a macskánkat és szívesen megrágcsálta volna,hanem hogy ezek ha így folytatják,másokat is veszélybe sodornak.

Nem csak a magam érdekében intézkednék.

Korábban nem is láttam őket a környékünkön.

2018. márc. 7. 17:51
 17/42 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem szólj a médiának! Ugranak egy ilyen hírre!

Egy kutya megkerget egy macskát! Breaking! Szemtanúkat keresünk!

Komolyan, ez nem semmi eset!

2018. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Nyilván egy darab rottweiler van egész Kaposváron. Inkább kérdezz körbe pár szomszédot, hátha ismeri őket valamelyik, valószínűleg nem a város másik feléből mennek pont a ti utcátokba sétálni.
2018. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

18:05-ös, te is elkaptad a lényeget.


Segítek: A kutyának elég volt egy pici inger ahhoz, hogy belógjon egy idegen kertjébe.


Szerencsére nem történt semmi, de nem sokon múlt.


Széttéphette volna valaki házicicáját. (akár egy méregdrága fajmacskát is, aki fél percig maradt felügyelet nélkül - igen, vigyázni kell rá, de emberi képtelenség 24/7 figyelni)

De ha "csak" egy befogadott kóbor, a gazdája számára úgyis felbecsülhetetlen eszmei értékkel bír, pótolhatatlan.


A macska felmenekülhetett volna valami értékes tetejére, pl. egy kertben parkoló autó. A kutya fel tud ugrani arra, és szétkarcolja, esetleg be is repeszti a szélvédőt, ami nem olcsó muri.


Fellökhetett volna egy kertben időző kisgyereket vagy idős embert - akár úgy is, ha csak vakon kergeti a macskát.


Beronthatott volna a házba is (gazda kinyitja az ajtót - macska be - kutya utána) és ott is végezhetett volna egy lakásátalakítást.


Természetesen nem a kutya hibája, hanem a gazdájáé. Jól nevelt kutya tudja, hogy más kertje tiltott terület, nem is kéne rászólni a gazdájának.


És a legrosszabb, hogy a kutya gazdája szó nélkül lelépett volna, és igyekezne kibújni a felelősség alól. Fizetni? Ááá...

2018. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

#17 Kívánom hogy téged is kergessen meg egy kutya!

Te sem fogtad fel a lényeget.Még ha nulla érzelmet is mutatsz az állatok iránt,akkor is közölnöm kell veled,hogy a macska helyében akárki lehetett volna. Mondjuk te!

#19 Köszönöm,hogy kiálltál mellettem,és megérted a helyzetemet.És hogy normálisan tudsz reagálni,és nem csak felületesen benyögtél valamit.

2018. márc. 7. 18:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!