Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás felelősei?

Kutyatámadás felelősei?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel arra nyitottam ajtót,hogy a kinti macskánk után egy rottweiler lohol-a telkünkön. A kocsibejárón jöttek be,éppen ahhoz készülődtem,hogy becsukjam édesanyám után,mert szinte pont azelőtt ment el otthonról.

Szóval,utána pár másodperccel két fiatal férfi is kiabált a kutyára,és próbálták elhurcolni onnan az állatot,sikeresen.

Utána sietve elmentek.

A kutya póráz és szájkosár nélkül volt.

A macskánk kisebb sokkot kapott,de nem esett nagyobb baja pár sérülésen kívül.

Itt nem a macskán van a hangsúly,vagy hogy a kutya milyen ösztönökre hallgatott,hanem hogy a kutya tulajdonosai felelőtlenek voltak,és nem voltak tisztában a kutya viselkedésével.

Reménykedek benne,hogy ezt egy kaposvári is látja,és ha többet tud a két illetőről,akkor infót szolgáltat róluk számomra.

Köszönöm.

K.



2018. márc. 7. 16:32
1 2 3 4 5
 41/42 Szilvi & Argos ***** válasza:

Utcán nem kötelező a szájkosár, még ha a város szabályozásában esetleg (törvénytelenül!!!) szerepel is!!!

Csak akkor kell, ha tömegközlekedésen utazik a kutya és/vagy veszélyesség van nyilvánítva. Vagy akkor, ha a gazda tudja, hogy kiszámíthatatlan.


"(3) * Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."


[link]

2018. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

#41 Na tessék.Ha még a rendelet nem is írja elő (köszönöm innen is igen tájékozott apám,megint rád hagyatkoztam :D ),akkor ott a másik pont.

Az agresszió. Vagy tágabban a neveletlenség.

Mindegy,erre a két emberre akkor sem lehet igazi kutyatartónak tekinteni.

2018. márc. 12. 14:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!