Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás felelősei?

Kutyatámadás felelősei?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel arra nyitottam ajtót,hogy a kinti macskánk után egy rottweiler lohol-a telkünkön. A kocsibejárón jöttek be,éppen ahhoz készülődtem,hogy becsukjam édesanyám után,mert szinte pont azelőtt ment el otthonról.

Szóval,utána pár másodperccel két fiatal férfi is kiabált a kutyára,és próbálták elhurcolni onnan az állatot,sikeresen.

Utána sietve elmentek.

A kutya póráz és szájkosár nélkül volt.

A macskánk kisebb sokkot kapott,de nem esett nagyobb baja pár sérülésen kívül.

Itt nem a macskán van a hangsúly,vagy hogy a kutya milyen ösztönökre hallgatott,hanem hogy a kutya tulajdonosai felelőtlenek voltak,és nem voltak tisztában a kutya viselkedésével.

Reménykedek benne,hogy ezt egy kaposvári is látja,és ha többet tud a két illetőről,akkor infót szolgáltat róluk számomra.

Köszönöm.

K.



2018. márc. 7. 16:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
68%

Nem én vagyok a Kérdező, ez a saját fiókom.


És azért védem a Kérdezőt, mert neki van igaza.


Igen, a macsek kijár. Nem erre vonatkozott a kérdés.

Eddig kóbor volt, tudja hogy kint sok veszély van, vigyáz magára.

A kutya ment be, nem a macska ki.


De az abszolút más tészta, hogy saját területen belül kergeti meg valaki más kutyája.

Nem a macskán van a hangsúly, hanem hogy valaki hagyta bemenni a kutyát macskát kergetni. (ha nem neveled meg, akkor az felér azzal, hogy nyugodt szívvel hagyod)


Amúgy meg egy kérdőjelből is értem, hogy az a mondat egy kérdés akar lenni, nem kell elkoptatni a klaviatúrát :)

2018. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
19%
De, sajnos muszáj nyomatékosítani a választ néhány személynél, nincs baja a klaviatúrámnak :) Főleg olyanoknál használom, akik csak fotón láttak kijáró macskát, nincsenek tisztában a viselkedésükkel!!!!!
2018. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
25%
szerintem is hiteltelen a kérdés... ha megnézzük, ugyanolyan szavakat használ már a kérdésben is a 84%-os válaszoló. "nem a macskán van a hangsúly" pl. mi szükség van kérdést kiírni, ha nem fogadjuk el az akár ellentétes véleményeket, javaslatokat? minek védeni magunkat több, idegennek ható hozzászólással? nagyon unatkozik valaki.
2018. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Én. Vagyok. A. Kérdező.


Gondosan elolvastam a problémát, és véletlenül kiidéztem azt az egy mondatot.

Gyakori jelenség, sokszor kommentelnek egymás szavaival az itteni válaszadók, amikor csak átfutják a korábbi válaszokat.


Szerintem meg ti ketten vagytok valójában egyetlen személy. Mindketten csak vihogtok, de egyikőtök se veszi észre a fától az erdőt :)

2018. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Mindenki aki nem hisz abban,hogy van egy ember,aki az én álláspontomat foglalja,az csillapodjon le.

Aki ahogy ti mondjátok "megvédett engem",az elhagyta az idézőjelet,mikor leírta,hogy a "macskán van a hangsúly".

Vagyok annyira eszes,hogyha egy másik fiókot csinálnék,akkor más írásstílust alkalmaznék. De mivel erre sem időm nincs,és nem akarom,hogy hiteltelen véleményt kapjak,ezért nem is csinálok új fiókot.

Undorító viselkedés. Én elfogadtam azt,amikor kiírtam a kérdésemet,hogy jöttök ti,negatív kommentelők. Nem fogok én is klónozott hadsereget összeállítani a magam érdekében.

Fogadjátok el,hogy vannak,akik nem értenek veletek egyet.Én is elfogadtam. Köszi!

Több pedig ne jöjjön azzal,hogy új felhasználót készítettem,mert tiltom őket a rákba ;)

2018. márc. 8. 15:21
 36/42 A kérdező kommentje:

Egyébként b*sszák meg,akik nem tudnak értelmezően olvasni.

Amikor befogadtuk a cicust,vállaltuk azt is,hogy akármikor nem jöhet haza.Mivel nem fogjuk bent a macskát,ha ki akar menni,és ha ki akar menni,akkor kimegy,és nem fogja érdekelni,hogy milyen kapu van előtte.

Számtalanszor jött haza vérző fejjel. Elláttuk,lemosdattuk. Mi megtesszük a lehető legtöbbet a kóbor cicáért. Kint az utcán nőtt fel,nem fog bent kuksolni.

A kutya pedig:akárhogy is csűrjük-csavarjuk, nem volt rajta póráz. Ami pedig törvénytelen,és mások biztonságát kockáztatja meg. Szóval ne gyertek nekem,hogy a macskámmal húzzak el,és üljek le a s*ggemre. Van bennem annyi kötelesség és gógyi,hogyha egyszer ilyet csinált,akkor máskor is ilyet fog,mással. Más állattal vagy emberrel.

Éppen ezért szeretném a láncáradatot az elején megfékezni.

Szóval maradjatok nyugton. :)

2018. márc. 8. 15:27
 37/42 anonim ***** válasza:
79%

A kérdezőnek igaza van. A kutyának pórázon kell lennie közterületen egyrészt,főleg egy olyan emberre állatra veszélyes fajtának mint a rottweiler . Másrészt magánterületre még pórázon se jöhetne be nem hogy szabadon rohangálva!

Tehát feljelentést kell tenni a rendőrségen,mert ami történt az kutyával való veszélyeztetés ,ha ismert a két fiatal férfi akkor meg kellene találni őket és a kutyát.Jó ha lenne legalább 1 tanú is . Ha a rendőrség le akar rázni akkor, követelni kell a feljelentés elutasításának indoklását írásban. Na ilyenkor mégis el fogják fogadni a feljelentést. Más kérdés ,hogy lesz e érdemi nyomozás ,mert arra nem vennék mérget.

2018. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Az a baj utolsó,hogy ezek nem ismertek a környéken,ezért reménykedek,hogy valamelyik városi aki látta őket az tud segíteni.

Köszönöm az érdemleges válaszodat!

:)

2018. márc. 8. 19:30
 39/42 anonim ***** válasza:
79%

Durva, hogy ennyi fogyatékos van itt az oldalon (illetve nem olyan sok, csak 2-3 maximum, de még ez a szám is elszomorító), akik a kérdezőt támadják, mert nem tudnak értelmezni egy egyszerű szöveget. Légyszi maradjatok kussban, mindenkinek jobb lesz így, ne égessétek magatokat.

Én is kurvą ideges lennék, ha egy idegen kutya berohanna a kertembe. Ha nyitva a kapu, ha nem, teljesen mindegy, nevetséges az a retardált, aki még a kérdezőt akarja beállítani hibásnak, hihetetlen. Teljesen mindegy, hogy 3 méter magas betonfal, vagy apró, átléphető léckerítésem van, vagy akár semmilyen(!), attól még nem lehet csak úgy besétálni magánterületre. Kutyát pórázzal, szájkosárban kell sétáltatni, legalábbis az ilyen neveletlen, megbízhatatlan dögöket, a saját kutyámmal foglalkoztam annyit, és normálisan nevelem, hogy nem csinál ilyeneket, és biztosan behívható. Sajnos sokan erre képtelenek, én jelenteném ezt, hátha elviszi a sintér, és találnak neki valami normális gazdát.

2018. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

#39 De te megtaláltál,így növekszik az értelmesek száma ;)

A városi rendelet előírja a szájkosár használatát.Habár ezt édesapám mondta nekem,és ráadásul most minden szerencsétlennek odaszól,hogy szájkosár kell,én nem értek vele egyet.

Egy kis cirkálóra minek kéne? :D

Bánom is,hogy kiírtam a kérdésemet,mert csak az abberáltak jöttek nagyrészt,hasznos tanácsot kaptam,de az is elenyésző.

Régebben normálisabb volt ez a közeg,most meg ilyen fel-felbukkanó barmok jönnek.

2018. márc. 11. 20:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!