Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer tulajdonosok, lehet a...

Boxer tulajdonosok, lehet a boxereket kinnt tartani, ún. rideg tartásban?

Figyelt kérdés

Egyik szomszédunknak fajtiszta boxerpárja van, nemrég ellettek, ha kérnék adna is , de előbb szeretnék tájékozódni a boxerekről. Belga juhászunk van jelenleg. Mire kell figyelni egy boxernél? Milyen a természete? Mindent tudni szeretnék:D

20/F


2010. jún. 10. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Van két cikk, ami hasznos információkat tartalmaz:

[link]

[link]


A ridegtartáshoz annyit, hogy nekem magyar agaram van, az arcom kb szőrösebb, mint az ő teste, mégis az udvaron tartom. Duplafalú, hőszigetelt házban nem fagy meg. Szerintem a boxer is kibirja az udvaron, nem kell elkényeztetni.

2010. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
A boxer kicsit tág, nagyobb mozgásteret biztosít és ha mosás után kiteszed a szabadba, gyorsabban szárad.
2010. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ridegtartásban semmilyen kutyát nem szabad tartani, mert neki szüksége van emberre, foglalkozásra. Attól hogy egy kutya kint lakik még nem ridegtartásban van. Ha idegbeteg,s szomorú, harapós, ugatós kutyát akarsz akkor tartsad csak úgy...
2010. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Foglalkoznék én vele.
2010. jún. 10. 16:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk bokszerünk van. Az ember közelségét kívánja és nem szeret egyedül lenni. Igaz, hogy a mienk lakásban van, hosszú ideig nagy rombolásokat vitt véghez, ha egyedül kellett hagynunk. Igazán 3 éves korára sem nyugodott le teljesen. Ezt leszámítva ideális kutya, nem hamis, ha jól van nevelve és foglalkozol vele ideális társ. (Ha nem haragszol, mivel kutyás vagy két megjegyzémem lenne: nem fajtiszta, hanem fajtatiszta és a helyes írásmód a mai szabályok szerint:"bokszer."..) Jó kutyázást!
2010. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor átfogalmazom a "ridegtartást" "udvaron tartás"-ra. Természetesen én is rengeteget foglalkozom vele, nyáron amikor csak tudok, kimegyek az udvarra, viszem sétálni, viszem kutyasuliba. Ez természetes.
2010. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagy tisztában a fogalmakkal :) Ridegtartásnak azt nevezik, amikor az állat kb önellátó, vagy max enni adnak neki. Így tartják pl. a szürkemarhákat.


Most mi a kérdés? Hogy tud-e csak kinti kutya lenni? Mert azt persze kibírja, ha amúgy foglalkozol vele, naponta sétáltatod, stb. De a fajtamentők pl. csak lakásba bejárással adnak boxert, mert nagyon társaságigényes.

2010. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés feltevése. Tudjátok mit jelent a 'rideg tartás'?

Nem azt, hogy az udvaron van, hanem azt, hogy ott még háza sincs. Csatolok egy meghatározást a rideg tartásról:

"A rideg állattartás háziasított állatok hagyományos tartási módja, az újabb istállózó állattartással szemben. Az igazi rideg állatartás esetén a gulya vagy a nyáj télen-nyáron a legelőn van, soha nem hajtják zárt területre. Az állat legel, nem kell külön etetni és a nagyobb mozgás miatt a húsa kötöttebb, zsírszegényebb, mint ha istállóban tartanák. A tartás költségei így kisebbek, bár az állatok súlygyarapodása is lassabb, mint az istállóban tartott állatoké. Átmeneti tartási mód, amikor csak tavasztól őszig tartják az állatokat a legelőn, illetve amikor csak reggeltől estig."

Kutyára ez lefordítva, nincs se háza, se semmi. Ha arra gondoltál, hogy lehet-e udvaron tartani úgy, hogy van szigetelt háza, úgy már más.

Bár a boxer nagyon rövid szőrű fajta, így télen azért figyelni kell rá, hogy a háza tényleg szigetelt legyen, ne fázzon meg.

Vagy ha ezeket nem tudod neki biztosítani, akkor inkább legyen egy 'igénytelenebb' eb, aki jobban bírja a hideget.

2010. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor tudnátok olyan rövidszőrű fajtát mondani,- de lehet közepesen hosszú szőrű is csak ne legyen olyan, hogy a szeme se látszik ki- ami gond nélkül bírja a telet kinti kutyaólban?
2010. jún. 10. 18:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Én az erdélyi kopóról tudom, hogy bár rövidszőrű fajta, nagyon bírja a szabadban tartást is...
2010. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!