Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon féltékenyek egymásra a kutyák?

Figyelt kérdés
3 kutyánk van és iszonyatosan féltékenyek egymásra. ha már az udvarra kimegyünk, lökik el egymást, sokszor morognak egymásra és van, hogy össze is marakodnak. mit tegyek? verjem meg ilyenkor? de hogy? csapjak orrukra? az nem használ
2010. jún. 10. 16:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki beszélt a verekedős kutyákról.

Igen nehéz a falkavezéri szerepet megtartani, ha az ember alig van otthon. Nálad, akinél nincsenek problémák, valószínűnek tartom, hogy mindig van otthon valaki, akire felnéznek a kutyák. Abban az időszakban nálunk nagyon zűrös időszak volt, én sokat dolgoztam, anyám ivott, aztán meghalt és bár ő itthon volt, az a kutyáknak nem jelentett sok felügyeletet.

Most egész más a helyzet, sokkal többet vagyunk itthon, ráadásul a párommal bővült a falka, akire szintén felnéznek.

De ha most az történne, hogy kénytelenek lennénk sokkal többet távol lenni itthonról, valószínű újra jönnének a problémák. Legalábbis az én kutyáim mindig akkor hülyülnek meg, ha nem vagyunk itthon.

Szóval könnyű úgy fegyelmet tartani, ha az ember annyit van a közelükben, amennyit csak akar, de ez sajnos nem mindig alakul így és akkor szerintem lehet falkabeli versengés még akkor is, ha a gazda amúgy jó falkavezér lenne.


Egy ismerősömnek 8 kutyája volt viszonylag békességben, ritka verekedések mellett. Most "csak" 4 van, 3 volt, de egy idős bácsi is ráhagyta a kutyáját. De már a 3-al is problémák voltak. Nem minden kutya egyforma. Elég ha egy feltörekvős bekerül a csapatba.

2010. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
pontosan jól mondod.Nincsenek megnevelve a kutyái.ennyi aaz egész, mert a falkában nem a kutya dönti el a rangsort, hanem a gazda, de! mivel a falkavezér, ha falkavezért, ami szerintem a kérdező nem, de alatta is van egy sorrend, bár azt 1-2 verekedéssel el lehet dönteni.
2010. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én tanulok és dolgozom. A szüleim csupán pár órát vannak itthon a kutyáimat meg mindig úgy tanítottam, hogy senki más ne férhessen hozzájuk ilyen szempontból. Ez az én mániám. :D Tehát nem néznek fel másokra és különben nem is érintkezhetnek mással mert ha nem vagyok itthon akkor kennelben, szobában vannak. És ha velük is vagyok, más akkor is csak simogatás, kedveskedés, játék szinten érintkezhet velük. Parancs, etetés tabu.
2010. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!