Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nővérem nem akar kutyát mit...

Nővérem nem akar kutyát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk,de én készen állok egy kiskutyára,és tisztában vagyok vele,mit kell vállalni egy kutyával.Egy baj van. A nővérem semmiképp nem akar kutyát,főleg a szőr miatt egyáltalán nem allergiás meg semmi ilyen és szereti az állatokat,de nem akar kutyát mert hogy büdös meg ilyenek. Mit tehetnék hogy meggyőzzem? Ő tökéletesen megvan,de nekem hiányzik itthon egy barát. Légyszíves valaki segítsen! Előre is köszönöm!

2018. máj. 20. 10:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Annyi állat létezik, miért pont az kell, amit a tesód nem szeretne?
2018. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mondd el neki, hogy szeretnél mégegy állatot, és kérdezd meg, hogy ő nem szeretne-e valamilyet.
2018. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
#6 osnak igaza van. Mondjuk én kutyákkal nőttem föl én ismerem mi a helyzet, de ha neked még nem volt ne németjuhásszal kezdj. Más dolgok is vannak, főleg egy nagykutyával. Kell chip, orvos, kaja, törődés, rászoktatni hogy és mikor van kaki,pisi(például panelba, vagy kert nélkül). A kutya annyira nem szobatiszta mint a macska de be lehet tanítani vagy megszokja.
2018. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Én egy pici mopszra gondoltam, annak lehet hogy ő is örülne ha hajlandó lesz róla beszélni megkérdezem. Ő nem szeretne semmilyen állatot a hörcsöggel se foglalkozik mert ugye az enyém.
2018. máj. 20. 12:05
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú mikor elmennek, nem él addig mint egy ember:/ megértem nem akarsz macsekot. Én imádnék egy új cicát, kell a változás, az ember olyan hogy ha hosszú ideig együtt van akárkivel/mivel, akkor ahhoz el kezd kötődni érzelmileg hozzá, főleg egy kis állathoz;) én képes vagyok akármilyet megszeretni, ha új ha nem.
2018. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Ja nem a cica nem halt meg illetve egyszer elcsapta egy autó de túlélte,hát tudod 9 életük van. :D Csak ott kellett hagyni mert 3 évig kertben élt és féltünk hogy nem szokná meg utána a lakást.
2018. máj. 20. 12:10
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi!! Inkább valami Cicát tervezz be vagy mást, nekem eddig ezen a kettőn kívül csak papagájom volt(Hullámos)...hát soha többet nem lesz az fix...
2018. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen mentalítással, hogy otthagytatok valahol a macskát, inkább ne legyen állatotok...

Másrészt. Egy mopsz olyan 150-200 ezer körül kezdődik. Ki fogja fizetni? Az első évben az oltások, fekhely, játékok, ivartalanítás olyan 60-70 ezerre jönnek ki (és akkor nagyon baráti áron számoltam). Ki fogja ezeket fizetni?

A mopszok alapból betegesek, az allergiás táp, különböző légzőszervi betegségek költségei pedig nem olcsók.

Gondolom általános/középiskolás vagy. Mi van, ha pár éven belül egyetemre mész? Koliba kutyát nem vihetsz, a kutyás albérletek ritkák és általában drágábbak. Ki fogja kivinni, amíg nyaralni lesztek? Az elkövetkezendő 10-12 év minden egyes napján, napi 3-4 alkalommal ki fogod vinni? Bulizás, pasizás, tanulási helyett? Hóban, fagyban, esőben, kánikulában?


Nekem is két kisebb tesóm van, ők is akartak kutyát, meg tudom érteni a nővéredet. Nálunk az volt a feltétel, hogy minden nap 1 hónapig naponta 3-4 alkalommal min.30 órás sétára el kellett menniük. Suli előtt, után, délután, éjszaka. Szerinted hány napig bírták? Végülis cicánk lett. Kevesebbet kell rá költeni és aktívan foglalkozni vele.

2018. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
A cicánkat a szomszédba hagytuk megbízható helyen,ott azoknál akiket több éve ismertünk. Amit a mopszról leírtál az igaz,de nem minden mopsz ilen egyébként olcsóbbért is van. A sétával tisztában vagyok,tudom mi jár ezzel.
2018. máj. 20. 12:56
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a Jófogáson olcsón árult fajtajellegű keverékekre gondolsz? Akkor az orvosi költségeket szorozd be 3-mal, ha egyáltalán megéli az 1 éves kort.
2018. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!