Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nővérem nem akar kutyát mit...

Nővérem nem akar kutyát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk,de én készen állok egy kiskutyára,és tisztában vagyok vele,mit kell vállalni egy kutyával.Egy baj van. A nővérem semmiképp nem akar kutyát,főleg a szőr miatt egyáltalán nem allergiás meg semmi ilyen és szereti az állatokat,de nem akar kutyát mert hogy büdös meg ilyenek. Mit tehetnék hogy meggyőzzem? Ő tökéletesen megvan,de nekem hiányzik itthon egy barát. Légyszíves valaki segítsen! Előre is köszönöm!

2018. máj. 20. 10:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet nem szeretik a kutyákat vagy mert azzal sok a nyűg a macskával meg szinte semmi a macska nem büdös nem kell sétáltatni a tartása olcsóbb nem nem szedi szét a bútorokat nem ugat nem nyáladzik önálló egyedül lehet hagyni órákra. Imádom a kutyánkat de az nem lakásba való 1 hónapig bent lakott én akartam a falra másztam tőle a vezetékeket szét rágta 1 órára nem hagyhattam magára este vonyított mert nem engedtük be a hálóba szóval szenvedés volt nekünk is meg neki is mióta kint lakik harmónia van. A cicával semmi gondunk nem szőröz és nyugis lehet simizni és elfogadja ha nem érünk rá vele foglalkozni tudok tőle főzni mosni takarítani ezek egy kiskutya mellet nagyon nehezen kivitelezhetők. Ha a cicát elnézték tarts cicát.
2018. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

Én elhoznék egy családtól vmi ingyen elvihető kiskutyát.

Vagy csatangolj egyet suli után erdő fele, útszélen, kukáknál, tuti találsz vmi kidobott kutyát.

2018. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresnéd rá a pénzt...


100.000 maga a kutya, akit rendszeresen oltani kell, és jó minőségű táppal etetni.


És ha valami történik vele - megbetegszik, baleset stb. - akkor előfordulhat, hogy egy kisebb vagyont ott kell hagyni az állatorvosnál.


Ha a családod nem akar kutyát, akkor szomorú, de nem lesz kutyátok.


Azt mondtad, hogy a nővéred önkénteskedik egy állatmenhelyen. Hát akkor kísérd el! Te is kutyázhatsz, és egy csomó ebnek feldobod a napját.


Plusz egy kiskutyus ~15 évig él, mit csinálsz vele, ha netalán egyetemre mész? Őt is lepasszolod a szomszédnak, vagy bedobod a macska mellé, mert a családnak nem kell?

2018. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
84%
Ez a kérdés egy ördögi kör. Kéne állat otthonra, egy barát!! Kutyus lenne a legjobb de az macerás a szüleidnek, nővérédnek, nem engedik. Macskát is szeretnél de valahogy mégse, mert a "régire emlékeztetne" úgy mondtad végig mintha elveszítettétek volna, aztán belököd hogy oda adtátok a szomszédnak.?! Na most MIVAN? Aztán azt írod a szüleid szerették a Cicát, de mégsem engedik. Most akkor a szüleid nem engedik vagy te nem akarod? Akkor most végül mit is akarsz? Azt kéne előbb tisztázni, szerintem. De nekem elegem is van mert túl sok a paramétere már ennek. Inkább kezd el valami mást az állatos dolgon kívül, majd ha úgy alakul hogy megodható lesz szüleidnek, vagy felnősz, akkor azt csinálsz amit akarsz. Egyébként nincs barátod? Az a gond? Nem értem mi a lényeg amúgy de te tudod.
2018. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
87%

Keresd meg rá a pénzt, vedd meg a cuccokat és ha minden klappol beszelj újra a családdal...


Azt mondod nem kellene foglalkoznia vele másnak , erre a következő mondatod: Amikor elmegyek táborba...


Nem kell neked kutya :)

2018. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó tök jól megragadta a lényeget!!


Ha kutyád van, mondj le a táborokról is.

Mivel senki nem szeretné a kutyát. Ki vinné le egy hétig míg te táborba vagy? Ki etetné?



Amúgy a szülök eldöntik,hogy bele fér e anyagilag egy kutya. A mopsz meg hát jó fejek,bírom őket,de sosem kéne.


Borzasztóan hullik a szőrük egész évben, több mopszos ismerősöm van, kolléganőmnek is az van. KOnkrétan ölbe vettem a kutyát és egy marék szőr maradt a ruhámon.

Eléggé beteges fajta,még tenyésztőtől is.


Ha pedig olcsó szapisat veszel akkor havonta járhattok az orvoshoz,mert olyan beteg lesz.


De szerencsére nem lesz kutyátok,mert úgy is anyudék fizetnének mindent, ők nem akarnak.


És igen amelyik gyerek akar kutyát de nem lehet,akkor lesz kutyája ha külön költözik. Ez meg igazából rajtad múlik.

2018. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

35-ös vagyok, had mondjak el neked valamit.

13 évesen minden vágyam egy yorkie volt. 2 évig spóroltam, gyűjtöttem mire meglett a pénz a kölyökre és a cuccaira. 400.000Ft!! Utána oda álltam a család elé a kéréssel, hogy kutyát szeretnék. Erre azt mondták: Megveheted, ha tartod az átlagodat és meglesz a nyelvvizsgád. Tanulás ezerrel, meglett minden. Ekkor voltam 15 éves. Megvettem a kutyát, aki most 4 éves. Idén végeztem a gimivel, vár az egyetem. Kutya nélkül egyértelműen soha. Tudod, mennyire nehéz? Városhoz vagyok kötve az egyetem miatt, nem mehetek cserediák programba (csaknrohadt dragán, mert a kutyát kivinni külön vagyon így dolgozom, hogy majd kitudjam. ).

2018. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon túlreagálod ezt a dolgot, kedves kérdező!

Én értem, hogy szeretnél kutyát, és rosszul esik, hogy nem engedik. De szerintem inkább annak örülj, hogy legalább egy hörcsögöd lehet. Nekem soha semmilyen állatot nem engedtek a szüleim. Pedig állatbolond voltam és vagyok még most is, időnként a párnámat is telesírtam, annyira nagyon vágytam volna egy kutyára vagy cicára, de egyszerűen nem engedték és kész. Még hörcsögöt se. Semmit. Bele kellett törődnöm, mit tehettem volna? Hiába könyörögtem nekik mindig, hajthatatlanok voltak.

De így is felnőttem, kibírtam valahogy, ez van.

EGyetemista vagyok, elköltöztem otthonról, lett egy kutyám és egy cicám. Majd neked is lehet később biztos. Várd ki, mást sajnos úgysem tehetsz, szóval ne türelmetlenkedj és háborogj. Az idő mindent megold majd. Addig is, foglalkozz a kis höriddel. :)

2018. máj. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a problémád, de neked is át kellene látnod kicsit, hogy ti egy család vagytok, alkalmazkodni kell egymáshoz. Jelen esetben a te szeszélyed áll a család többi tagjának véleményével szemben, nem várhatod el, hogy a többség alkalmazkodjon hozzád. Arról nem is beszélve, hogy valószínű a kutyát anyudnak kellene fizetnie. Mármint nem a kezdeti költségeket, mert elvileg arra te összegyűjtenéd a pénzt , de utána egy esetleges orvosi költséget. Tegyük fel, hogy tkval, jó helyről, tenyésztőtől vesztek kutyát, de az is bármikor lebetegedhet, ami nem függ össze a genetikájával, mondjuk babézia, megfázás, lábtörés stb stb .

Ezeknek a kezelési költsége olyan magasra is rúghat, hogy bizony annyit te nem lennél képes gyűjteni, plusz ilyen esetben nincs is idő ilyenekre, azonnal dokihoz kell vinni, ha ebben nincs egy szülő aki partner, akkor a kutya nagyon megszívhatja. Ha tényleg szereted a kutyákat, akkor elsőnek az ő érdekeit kell nézned. Most elmondom az én sztorimat.


Panelban éltünk, mindenképp szerettem volna egy kutyát, először egy nagytestűt, mert nekem azok a szerelmeim, aztán beértem volna egy kis yorkival is, de a szüleim semmi pénzért nem hoztak volna kutyát a lakásbs, szerintük a kutya kertbe való. Teltek az évek, én folyton könyörögtem, de sosem engedtek. Aztán egyszer átköltöztünk családi házba és én kapva az alkalmon, áthoztam nagypapám kutyáját hozzánk. (Nagypapám a szomszédban volt és nem nagyon szerette a kutyát, moslékkal etette, de mi átállítottuk prémium tápra) .

Aztán jött a ballagásom, kaptam pénzt a rokonoktól, 80 000 ftot. És jött a nyár is. Megbeszéltem anyával, hogy én szeretnék egy kutyát. Mi ketten pedig apát győztük meg, így már meg volt engedve. A bökkenő az volt, hogy a 80 000 ft csak a kutya oltásait és a KEZDŐ felszereléseit fedezte. Még hiányzott 160 000 ft, ami a kutya lett volna. Nekem az volt a jó, hogy anyáék kölcsönadtak ennyit, de keményen meg kellett dolgoznom érte. Viszont megvehettem életem első saját kutyáját, egy tkves közép schnauzer babát. Ez volt 1 éve. A kutya most lett nemrég egy éves, de el sem tudod képzelni mennyi mindenről mondtam már le miatta. Tábor? Ez számomra kész vicc. Egyszerűen nem akarom másra hagyni a kutyám, ha én vállaltam, plusz nem is tudnám, tekintve, hogy csak én szoktam foglalkozni vele. Anya is imádja és ha nem lennék itthon tisztességesen ellátná, sétáltatná, játszana vele, szedné utána a kakit, de vannak dolgok, amiket csak én tudok kezelni. Ilyen az, ha mondjuk este valami furcsát hall és eszeveszett vonyításba kezd, nekem elég egy felháborodott "Héééééé"-t hallatnom és csönben marad.

Első nyáron mikor megvettük, sehová, ismétlem SEHOVÁ nem tudtam elmenni. Nem mentem strandra sem, sem a városba a barátnőkkel. Óriási szervezést igényelt, hogy hetente egyszer elmehessek az egy órás edzésemre. Most már lényegesen könnyebb, hogy nagyobb lett, rendszeresen járunk kutyasuliba is, így elég jól nevelt. Tudom magammal vinni az edzéseimre, szinte csak olyan helyekre megyek, ahol őt is szívesen látják.

Most vagyon gimis, de már elkezdtük szervezni, hogy melyik egyetemre kellene mennem, mert a kutyát nem fogom itt hagyni. Csak a közeli városok jöhetnek szóba, ahol vagy olcsó az albérlet és könnyű találni, vagy haza tudok járni.

Amúgy a kutya a házban él, anyáék belátták, hogy nem csak kertbe való a kutya, de vedlési időszakban kín szenvedés az életünk. Mindenhol, még a tányérokon is kutyaszőr van. És ez nekünk csak vedlési időszakban van, a mopsz mellett ez egész évben így lenne, teljesen érthető, ha anyukádék nem akarnak bele menni.


De, hogy segítsek is valamennyit:

Hívd össze a családot, üljetek le, és közösen beszéljétek át a miérteket. Hogy miért nem akarnak kutyát. Ha a bűz és a szőr, akkor vannak olyan fajták, amiknek csak minimális kutyaszaguk van és nem nagyon hullik a szőrük (ilyen az uszkár mondjuk) . Ha szépen nyugodtan és kultúráltan, a veszekedést mellőzve megbeszélitek, de még mindig nem engednek, akkor nincs más választásod, mint várni, hogy saját házba költözhess. Esetleg vállalhatsz kutyasétáltatást, mehetsz menhelyre önkénteskedni is.

2018. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is szeretnék egy kutyát. Lakásban élek,de nem engedik mert sok pénz. Sehol nem tudok dolgozni mert diákmunka még nekem se lehet. Talán jövőre lesz rá pénz,egyébként még nem vetettük el a témát. Mamámnál is szerintem lesz kutya mert nagyon szeretnének és volt is nekik 2. Azt ajánlom menj barátnőkhöz,nagyszülőkhöz lehet menni,ha a szüleid elváltak és pl. egyik szülőd házba költözne valamikor vagy lakásba él de szeretne kutyát akkor esetleg nála próbálkozz(velem is ez van). De nem kell ez a dráma. Van egy hörcsögöd foglalkozz vele! Nekem is van és a világon őt szeretem a legjobban! Ne a kutya miatt sírj,egyszer úgy is lesz amibe majd senki nem szólhat bele,de a kutya nem egy zsepi,amit használsz aztán eldobod mert már nem kell. Jól gondold át mit teszel. Ha ez megvolt és még mindig szeretnél akkor keress rá pénzt.

További sok sikert!

2018. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!