Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nővérem nem akar kutyát mit...

Nővérem nem akar kutyát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk,de én készen állok egy kiskutyára,és tisztában vagyok vele,mit kell vállalni egy kutyával.Egy baj van. A nővérem semmiképp nem akar kutyát,főleg a szőr miatt egyáltalán nem allergiás meg semmi ilyen és szereti az állatokat,de nem akar kutyát mert hogy büdös meg ilyenek. Mit tehetnék hogy meggyőzzem? Ő tökéletesen megvan,de nekem hiányzik itthon egy barát. Légyszíves valaki segítsen! Előre is köszönöm!

2018. máj. 20. 10:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az olcsóbb neked? Merthogy a 150 ezer Ft alatt aligha találsz tenyésztőnél törzskönyves, szűrt kölyköket. 100-120 ezer Ft alatt meg végképp szaporító-gyanús.
2018. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
9%
Kutyát akarsz de a Nővéred nem akar.Ok cica neked nem kell rendben. Én sivatagi rókát próbálnék beszerezni (Nálunk is tervben van) kevés sétával is beéri pici helyet foglal őt nem lehet hanem muszáj lakásban tartani akkora mint egy cica. Értelmes okos állatkák kisgyerek mellé is ideálisak nem harap karmol éjszaka aktívabb édes aranyos tökéletes társ nagyon könnyen tanulnak és tanítani is kell őket. Nálunk van cica kutya is kutya kint cica kint-bent de még így is a kutyára napi 4-5 órám megy el a séta a fésülés a tanítás és a játék. Szerencsére én itthonról dolgozom és a munkaidőm is rugalmas ha nem így lenne nem lenne kutyánk. illetve be kell kalkulálni hogy a kutyák nem szeretnek egyedül lenni hosszú órákig szét szedi a lakást stb nincs rosszabb mint egy unatkozó kutya ezért olyan állat kell ami elviseli azt az időt egyedül még te suliban vagy. Nálunk vannak akváriumok a volt lakásban tilos volt a kutya cica ezért halak lettek ez is egy jó opció lehet heti 1x nagyobb vízcsere kell csak akkor sincs gond ha elmész 1 hétre és esetleg nem kapnak enni nem lesz bajuk szépek és sokkal-sokkal kevesebb a macera velük illetve a násztáncok az ikrázás stb nagyon izgalmas dolgok. Ha akvárium mellet döntenél válasz olyan halat ami kezdőknek való (véletlenül se aranyhalat) Guppy,Platty vagy ilyen az ékfoltos Razbóra is. Beszéljétek meg a nővéreddel mi lenne az az opció számotokra ami mind két félnek megfelel.
2018. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
A családom SEMMILYEN állatot nem akar.Egy hörcsögünk van az nem zavar senkit. Elegem van belőlük! (nem az állatokból) nem értenek meg és ez nagyon idegesítő. "Majd a saját lakásodba" Mégis mikor 20 év múlva? vagy mi? én nem lehetek boldog? Ők meg igen? Milyen igazság ez?!
2018. máj. 20. 15:22
 24/40 A kérdező kommentje:
Én nem adom fel! Én csak azért írtam ide hogy valaki segítsen hogy hogyan győzhetném meg őket mit mondjak mik legyenek az érveim? A többit tudom én abba nem kell beleavatkozni!
2018. máj. 20. 15:24
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Akkor akvárium kell neked ha mindent újonnan veszel akkor is egy mopsz árának mindössze 1/5-e. A fenntartási költsége is sokkalta kevesebb sokkal kevesebb időt igényel a karbantartás,nem büdös,nem szőröz,nem hangos ha használtan veszed meg hozzá a dolgokat és tenyésztőtől a halakat akkor 10000-15000ft-ból meg is vagy növénytápok-haleleség kb 3 havonta 2000ft havi 500ft-al lesz több villanyszámla ami 3 hónapra 1500ft szóval 3 hónap 3500ft ami a kezdeti beruházással max 35000ft egy mopsz fenntartása sokkal drágább az ennivalója 1 hónapra min. 6000ft és akkor még se oltás se chip se semmi.. 6000*3 18000ft a kutya ára 150000ft fekhely tál stb 40000ft állatorvos 30000ft azaz a kutya megvásárlása a fontos kellékek beszerzése és az állatorvos kerül az első 3 hónapban 238000ft-ba. Szóval nagyon nem olcsó móka egy kutya.Ezt be kell látnod ha nem dolgozol nem kivitelezhető. vagy itt a nyár lassan diák munka és ha megvan a kutya és az egyebek ára akkor hozd fel újra a családnak.
2018. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Még nem diákmunkázhatok. És én csak kutyát szeretnék,amit nem engednek.
2018. máj. 20. 15:59
 27/40 anonim ***** válasza:
94%
És a te "boldogságod" miatt az egész családnak szívni kéne?
2018. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Ha én gondoskodok róla akkor nekik miért kéne szívni? A szőr és a büdös miatt? Miért nekik nem hullik a hajuk ? És senkinek nincs rózsaillata. Ennyi erővel a kutyának is lehetne.
2018. máj. 20. 16:10
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint 14 sem vagy még ez se baj. 12 Évesen cicákat akartam nem egyet hanem egyből 2 darabot a szüleim ellene voltak mert egy cicát is elkel tartani na de hogy 2. Na én szépen elmentem a szomszédokhoz és megkérdeztem tudok e valamit segíteni mert szeretnék cicákat és szeretném összeszedni a pénzt szóval egész nyáron dolgoztam a szomszédoknál gazoltam kertet rendeztem takarítottam így mire 2,5 hónaposak lettek a cicák elhozhattam őket. Felfogtam hogy a szüleim nem milliomosok és egy állatra költeni is kell nem csak szeretni. valószínűleg le leszek pontozva de ez nekem egy gyermeki szeszélynek tűnik. Kérdező nem fogod fel hogy a kutya csak szenvedne sulis vagy nem tudsz vele rendesen foglalkozni és a családod nem akar egy nyűgöt a nyakába mert a kutya számukra az lenne egy értelmes ember pedig nem akar szenvedést a családjának azaz szed össze a pénzt rá és ne keress kifogásokat vagy mondj le róla és keres olyat ami nem nyűg az egész családnak. Azt mondod neked kell szenvedni hogy nekik jó legyen most meg azt akarod hogy ők szenvedjenek hogy neked legye jó...
2018. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Itt mindenki milyen értetlen. És nem gyermeki szeszély. Én megkeresném rá a pénzt de úgyse engednék. Pedig volt már egy macskánk és jé,azt is mennyire szerették. És akármennyire mondják semmi bajuk nem volt vele...
2018. máj. 20. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!