Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a kutyánk a szomszé...

Megharapta a kutyánk a szomszéd kislányt, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Járunk kutyaiskolába. Sokat van nálunk a kislány, én szoktam rá vigyázni, 3éves, össze kellett varrni a kezét.

Amíg nálunk van a kutya nem hozzák hozzám a kislányt és már 2 másik gyerek anyukája is szólt, hogy nem hozzák addig a gyereket. Menhelytől kértem segítséget azt mondták ők így nem vehetik be, hogy harap, akkor? Mit lehet vele csinálni?



2018. jún. 7. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
97%

A leg jólneveltebb kutyát is felügyelni kell a gyerekek közelében. A gyerekek hangosak, hirtelenek, nem tudhatod, hogy mi mit fog kiváltani a kutyából, főleg, ha érzékenyebb. Lehet, hogy a legutóbbi harapás se a kutya hibája volt, hanem pl. nyúzta egy gyerek.

Ok nélkül nem harap a kutya. Valami kiváltotta belőle. Ha amúgy szófogadó, jól szocializált, és eddig nem volt semmi gond, akkor ez az eset valamiben más volt.

A legbiztosabb, ha nem tartod együtt a sok idegen gyereket a kutyával, főleg, ha tudod, hogy történt már baleset. Akár a kutya reagálta túl, akár jogos volt, ezt egy módon lehetett volna elkerülni, mégpedig ha körültekintőbb vagy. Sajnos ennek a kutya fogja meginni a levét (megint) és persze a kislány.

2018. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Egyeztetünk állatorvossal, de ő már 2 éve is az altatást mondta.
2018. jún. 7. 21:55
 23/64 anonim ***** válasza:
96%

Lehet tudni mi történt az első esetnél? Ha amúgy tök normális a kutya, és hosszabb ideig semmi gond nem volt, akkor lehet, hogy szimplán egy gyerekmentes közeg kéne neki. Nem feltétlenül kell megölni, nem hinném, hogy egy vérengző vadállat, aki szórakozásból öldökölni akar.

Az altatás akkor lehet reális opció az én olvasatomban, ha egy időseb, rosszul szocializált, minden mozgó dologra ugró idegroncsról van szó, akit képtelenség lenne már rehabilitálni. Persze itt sem a kutya hibája lenne a dolog, hanem az embereké, akik ilyenné tették.

2018. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:
Az előző helyen nem gyereket harapott, felnőttet.
2018. jún. 7. 22:24
 25/64 anonim ***** válasza:
80%
Az teljesen mindegy, sőt, még nagyobb felelőtlenségre vall hiszen ha tudod hogy megharap egy elvileg magára vigyázni tudó felnőttet akkor egy magára vigyázni nem tudó, hirtelen mozdulatokat tevő, korlátait nem tudó gyereket nem fog megharapni? Hogy lehet képesítésed gyerekekkel foglalkozni?
2018. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
76%
Kérlek írj vissza! Nagyon sajnálom a kutyust, tényleg szeretnék segíteni, az, hogy harap, nrm jogosít fel senkit sem, hogy véget vessenek egy ártatlan életnek!
2018. jún. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
98%
Engem is harapott már meg kutya én voltam az áldozat és én mai napig úgy fogom fel hogy az én hibám volt hirtelen léptem felé megijedt védekezett slussz passz. Régebben többször előfordult vagy csak 1x? 2 évig semmi baj nem volt vele ha igaz amit mondasz akkor miért kéne elaltatni? tartsd kennelben míg ott vannak a gyerekek. ne a kutya szenvedjen. így is úgy is elő fognak venni de az nem megoldás hogy megölöd a kutyát mert nem úgy viselkedett ahogy te elvártad. A kutyát amúgy se engedjük ki 5 kisgyerekhez ez itt a te hibád és nem a kutyáé ha nem engedted volna oda a kicsikhez nem tudta volna megharapni a kislányt. Az is lehet hogy ingerelték még te nem figyeltél és már csak a harapást láttad biztos nem ok nélkül harapott valószínűleg egy ideje már a gyerekek között van szóval tuti hogy nem szórakozásból harapott az a szegény állat.
2018. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 bollocks ***** válasza:
64%
Szefósok mióta vigyázhatnak gyerekekre?
2018. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

Nem ingerelték ott voltam végig. Elővenni? Nem tudom mire gondolsz. A kórház nem jelentette a harapást, ismerős dolgozott épp szerencsére. Tehát nincs karanténban a kutya, nincs feljelentés meg semmi.

Amit az állatorvos mond az lesz.

2018. jún. 7. 22:48
 30/64 anonim ***** válasza:
91%
Atya isten ha nincs feljelentés akkor meg pláne miért altatnád el? Az állatorvos max azért mondja majd hogy altasd el mert akkor elrakhatja a pénzt... Ha ott voltál ahogy állítod miért nem léptél közbe egyszerűen nyugodtan végig nézted a dolgot? miért nem léptél közbe? A kutya miért volt szabadon a gyerekek között? lehet jobban járna egy rendes gazdival aki nem dobja szegényt 5 pici közé. Gondolom az előző gazdája bántalmazta is ezért is lett sérült. lehet a kislány is bántotta már csak eddig nem jutott eszébe. Neked nem való semmilyen kutya ha az első problémánál azon agyalsz hogy leöleted szegény állatot.
2018. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!