Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a kutyánk a szomszé...

Megharapta a kutyánk a szomszéd kislányt, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Járunk kutyaiskolába. Sokat van nálunk a kislány, én szoktam rá vigyázni, 3éves, össze kellett varrni a kezét.

Amíg nálunk van a kutya nem hozzák hozzám a kislányt és már 2 másik gyerek anyukája is szólt, hogy nem hozzák addig a gyereket. Menhelytől kértem segítséget azt mondták ők így nem vehetik be, hogy harap, akkor? Mit lehet vele csinálni?



2018. jún. 7. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
62%

"én nem süllyedek le" - azon már túl vagy

A kutyának keress másik gazdát!

2018. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2018. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:
Még semmi. Majd ma jön az állatorvos és megbeszéljük mi legyen .
2018. jún. 8. 10:17
 44/64 anonim ***** válasza:
100%

Az altatós állatorvos?

Miért nem próbálod meg, hogy keresel állatmenhelyet neki?Ahol szakszerűen kezelik.

Veled volt 2 évig és ennyit érdemel tőled? Ez érthetetlen, ez a hozzáállásod!

Engem már a saját kutyám is harapott meg, mert beszorult a lába a kerítéshez, ki akartam húzni, és fájt neki, megharapta csúnyán a kezem.De mégcsak szidni sem szidtam érte, ő nem tehetett arról, hogy fájdalmában ösztönösen cselekedett.

Nagyon sajnálom a kislányt, lehet egy életre utálni fog minden kutyát, és fél tőlük, a fájdalomról ne is beszéljünk.

De én a 3 éves unokámat a kutyáinkkal soha nem hagyom ott, még nem játszhat velük, felügyelettel simogathatja meg.Jól zárható udvar lett csinálva, ahol játszik, kutyák kint.Elég egy félreérthető mozdulat a kisgyerektől, kutya ösztönösen odakap.

Erről a kutya nem tehet!

Viszont mindenképp máshova kell kerülnie, ahol megfelelően bánnak vele!

VIDD EL MENHELYRE!!!Mindenkinek ez lesz a legjobb.Később lelkiismeretfurdallásod lesz, hogy elaltattad.

2018. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen kutya meg gyerek. Komolyan nem értem. Tudvalevően harapós kutya, erre otthagyod a gyerekekkel... 2 éve nem harapott? És? Az a kutya vagy gyenge idegrendszerű és akkor nevelheted, amennyit akarod, vagy baromira elszúrták régen a nevelését. De bárhogy is, azért arra mindig kell gondolni egy kutyánál, hogy esetleg harap. (főleg egy olyannál, amelyik már harapott)

Nem értem miért kell elaltatni szerencsétlent, miért nem zárod kennelbe addig, amíg a gyerekek ott vannak? Ráadásul a gyerekeknek is meglehet mondani, hogy a kutyát kerüljék. Meg se próbálod örökbe adni valakinek, menhelyre vinni vagy fajtamentőkhöz? Egy csomó kutya van amelyik kisgyerek mellé nem való, de attól még éli világát egy hozzáértő felnőtt gazda mellet.

Az én kutyám is megharapta az előző gazdáját. Nevelgettem, most el van mint a befőtt, de tisztában vagyok vele, hogy azért fél szemmel figyelni kell rá, ha gyerek van a közelben.

2018. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a hibas. En sem vinnem hozzad a gyerekemet. Ha parom keresztlanyai nalunk vannak, mindig kifutora van teve a kutya. Azt a, egy-ket orat kibirja havonta 1x minthogy megharapja valamelyiket ugy, hogy nem harapos. Sogornom is mindig keri. Naluk kennelben vannak a kutyak, ha ott vagyunk.
2018. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként, ha az állatorvos elaltatja, azzal törvényt sért! Akkor lehet csak altatni, a törvénymódosítás szerint, ha egészségügyi ok van rá, azaz a kutyának nagyon betegnek kellene lennie. Egészséges kutyát elaltatni a felelőtlen, hülye gazdája miatt bűncselekmény!
2018. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim válasza:
100%

Nem helyes, hogy harap a kutya, az igen, hogy meg akartad óvni az altatástól.

Viszont ha már óvodát vagy bölcsit üzemeltetsz otthon, akkor szerintem a minimum, hogy a kertben legyen neki megfelelő kennel, rendesen beton kerítésalappal, drót- vagy acélrács ami olyan, hogy se a gyerek nem tud benyúlni, se a kutya ki. Tehát alsó 1 méteren inkább lemez, mint rács. Valamint az ajtóra olyan zár, hogy azt bentről a kutya, kintről pedig a gyerekek ne tudják nyitni még ha játszani akarnak se. És a kutyának bent kellene lennie legkésőbb akkor amikor az első gyerek megérkezik egészen addig, amíg az utolsót is haza nem vitték.


Ami az altatást illeti: 2 éve még sajnáltad, mert élő állat, de most már eljutottál oda, mint a vidéki kutyatartók nagy része, hogy a kutya csak egy olyan állat, mint a csirke, ha nem tetszik, hogy ott van csak kinyírjuk. A kutyaiskola meg nem olyan, hogy odamész heti 1x 2 hónapon át és a kutyád úgy viselkedik mint egy robot, mindent megtesz neked de amíg nem utasítod addig a sarokban ül. Nem erre való a kutyaiskola... Illetve az iskolai foglalkozások között is kellene foglalkozni a kutyával, nem csak ott.


Egyetértek a sok hozzászólással, hogy nem szívesen vinném hozzád a gyereket, akár van kutya akár nem. Ha nem látod, hogy a gyerek a kutya közelében játszik és nem csinálsz semmit, akkor mi garantálja, hogy a kis Pistike nem kezd-e rohangálni bármivel amivel véletlenül kinyomja Jucika szemét?


Szóval ha elaltatod vagy leadod ahelyett, hogy megoldanád a gondot, akkor szar alaknaknak, megkockáztatom, hogy gyilkosnak foglak tartani több más hozzászólóval együtt.


Nem vagyok egy ízig vérig állatvédő, de azért az emberi ostobaságot nem szeretem. Jobb lenne átgondolni, hogy mit kéne kicsit másként csinálnod, mielőtt szegény blöki húzza a rövidebbet, aki nem tehet az egészről nagyon.

2018. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya? Fajtamentők talán átvennék.

Kérlek ne ölesd meg, nem az ő hibája volt!

2018. jún. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a kutyussal?
2018. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!