Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szörnyen eltorzu...

Tényleg ilyen szörnyen eltorzult a gondolkodásom? Túl sokat kérek?

Figyelt kérdés

A családommal lakok még és vannak Saját kutyáim. Senkit nem zavarnak, nem ugatnak, takarítok utánuk, tisztán tartom őket, meg vannak nevelve, vagy velem vannak vagy zárt helyen. Magyarán senkinek sem dolga sem baja nincs velük. De szépen meg is kértem őket hogy ne is foglalkozzanak velük csak úgy.

Ehhez képest mi van? Egyszerűen nem képesek felfogni, elfogadni. Nap mint nap azt látom, hogy pl mennek el a kennel mellett s automatikusan bedobják nekik a moslékot, csirke csontot, minden szemetet, direkt kedveskednek velük, simogatják amikor rájuk szólok, büntetésben vannak, idehoznak mindenféle idegent amíg nem vagyok otthon és percekig állnak a kennel előtt és röhögve nézik hogy szegény kutya megőrülve ugat (mert ugye egy idegen van ott akit nem én, a főnök engedtem be) közben a "mi" kutyánkként nyilatkoznak róluk mikor közük sincs hozzá, képeket rakosgatnak róluk mindenhova, a saját dicsőségükként emlegetik ha megnyernek valami versenyt közben engem lenéznek hogy milyen sz*r hobbim van, az emberekkel kéne foglalkoznom. Nevelni vagyis inkább pattogtatni próbálják őket mások előtt (nulla hozzáértéssel) stb. Volt olyan hogy beengedtek valakit a kenneljükbe!! amíg nem voltam otthon, de ha megharapja akkor bezzeg az én kutyám viszik el, engem büntetnek meg, az volt az egy szerencse hogy még fiatal volt a kutya. Ha meg lezárom, lelakatolom őket akkor én leszek az őrült? Ha kérdezem miért, nem tudnak mit válaszolni. Pedig az elején kértem és közöltem hogy ők az én kutyáim, ők ne foglalkozzanak vele, és ha akarnak valamit hozzám jöjjenek. Tényleg olyan durva dolog ez? Amíg nem lakok egyedül, kuss a nevem és nem lehet csak az enyám a kutyám, mindenkinek joga van hozzá addig? Szerintem nem, különben sem vagyok már kisgyerek. Ti képesek lennétek elfogadni ezt vagy tényleg velem van a baj?


2010. jún. 21. 18:41
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Hát ez az, még engem bántanak, amikor én felelőssen vigyázok az állatokra. Itt nincsenek gyerekek akikre vigyázni kell, csak felnőttek, épp ezért senkinek sem árt hogy nem mindenkié a kutya.

Az ő kutyájuk meg állandóan rosszalkodik, szökik, tőlem kérnek tanácsot, ha adok nem fogadják meg, ha nem akkor szídnak...

2010. jún. 21. 19:54
 12/42 anonim ***** válasza:
67%

Én teljesen megértem,egyáltalán nem vagy eltorzult gondolkodású. Azt gondolom,hogy a családod nem érti meg hogy, miért nem lehet moslékot odadobálni nekik,nem jól szeretik a kutyákat...


Nem tudok mit mondani,mert gondolom ezerszer elmondtad nekik. Próbáld esteleg úgy bevonni a családodat,hogy takaríthassanak ők is,vigyétek együtt sétálni,stb...

2010. jún. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen igazad van. Én is hasonló cipóben járok (sajnos). Az egyik kutyám (befogadott) teljesen antiszociális, neveletlen és nagyon domináns. "Vért izzadva" próbálom kinevelni belőle a dominanciáját és próbálom szocializálni, de a család konkrétan ott tesz nekem keresztbe, ahol tud. Mondok egy példát: próbálom ránevelni a kutyát arra, hogy ha eszünk az asztalnál, ő nem jöhet be a helyiségbe, egész jól haladok, de ahogy kiteszem a lábam a házból, arra megyek haza, hogy 4-en etetik az asztalnál a kutyát, gügyögnek neki, amikor meg odamegyek rápirítani a kutyára, hogy menjen a helyére, rámmorog és/vagy megharap. Egyet lépek előre, kettőt meg vissza. Vagy a másik, hogy nem ugrálhat fel a kanapéra, szájbarágósan elmagyarázom mindenkinek, hogy ne engedjék fel a kanapéra, mire megyek haza (?), hogy a kutya a kanapén alszik. Az agyam eldobom. Néha már törnék-zúznék idegességemben. Az meg az utolsó csepp a pohárba, hogy olyan szinten telezabáltatják a kutyát, hogy nem tudom vele gyakorolni az engedelmességet, mert nem kell neki a jutalomfalat, úgy tele van tömve. Kész idegbaj. Dehát ez van. Nem tudok mit csinálni, max az az egy átmeneti megoldás lenne, hogy elzárom a kutyát, de sajnos nálunk erre nincs lehetőség. Szóval teljesen megértelek, nagyon dühítő, amikor szó szerint sz*arnak rá, hogy mennyi munkád és energiád vész el, amiatt, hogy ők pl.: csak kajával tudják kifejezni a szeretetüket a kutya iránt. Mondjuk nálunk egyéb dolgokat sem bír megjegyezni senki. Hogy mondjuk ne hagyjuk, hogy a kutya felugráljon ránk. Nem, ők meg is dícsérik a kutyát. :@
2010. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 Winner of Royal Hill ***** válasza:
0%

Szerintem is el vagy billenve.

Egyenlőre a szüleidnél laksz,nehogymár lábujjhegyen járkáljanak,mert neked kutyáid vannak.

Ezt vagy megszokod,vagy elköltözöl.

Én is itthon lakok és nekem kell alkalmazkodnom.

Én örülök,ha megcsodálják a kutyáimat a szüleim ismerősei,barátai. Engem büszkeséggel tölt el.

Nekem nagyon az jön le,hogy Te borzasztóan irigy vagy. És nyakam rá,hogy mudijaid vannak...

2010. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

A szüleimnek sehogy sem kell járni a kutyáim miatt, mivel mint mondtam semmi dolguk velük, nulla problémát okoznak nekik, mintha ott sem lennének. Szerintem sokkal nagyobb fáradtság osajárkálni a kutyához és nem hagyni békén mint azt tenni amit én kértem. Különben meg azt hiszem miután ugyanúgy kifizetek magam után mindent, ugyanannyi jogom van mint nekik. Ha nincs is ugyanannyi, az sem a kutyáimra vonatkozik. Nem hiszem hogy azért mert a szüleim, joguk lenne beleszólni én mit csinálok a sajátjaimmal.

Nem vagyok irigy, te nem ismered a kutyáim. Ha én kérek valamit akkor annak értelme van. És ha nincs értelme? Mi közöd hozzá? Mit fáj az neked hogy nem akarja mindenki közösbe adni a kutyáját? Erre kpahatok értelmes választ? Hogy lehet ezen annyira felhúzni magad hogy ismeretlen embereknek beszólogass? Tudod nem mindenki a társaság királya. Vannak másmilyen emberek, pl maguknakvalók akik szeretik ha békén hagyják őket többször az átlagosnál. Különben meg az én kutyáimat nem megcsodálni akarják hanem úgy bánni velük mint ahogy az általuk megszokott, szemáttel tömni, ha olyan kedvük van belerúgni, röhögni rajta, heccelni, ha véletlenül valami jót tesz akkor verni a mellük. Nem hinném hogy erre bárkinek is szüksége van. Ha valaki szakértő csodálja meg a kutyáimat, nekem az a büszkeség.

Csak annyit kértem, hagyják őket békén.

A saját kutyájuk csak teng-leng, üvölt, csípked, szökik, és még én vagyok a hibás meg az irigy aki mindent megadok a kutyáimnak és normálisan tartom őket? Az nem ugyanolyan kutya? Avval nem lehet az enyémek helyett foglalkozni? Én sem ütöm a dolgom az ő kutyájukba, noha két perc alatt helyre tudnám tenni.

2010. jún. 21. 23:29
 16/42 A kérdező kommentje:
De mivel ők nem kérnek belőle ezért tiszteletben tartom, pedig az a kutya mások nyugalmát zavarja. Én csak ennyit várok tőlük is.
2010. jún. 21. 23:30
 17/42 anonim ***** válasza:
0%

Minek írtad ki egyáltalán a kérdést? Én úgy veszem észre, hogy azokat, akik a tieddel ellentétes véleményen vannak egyből leugatod és csak egyetértésre vágysz.

Addig amíg a szüleidnél laksz örülj, hogy lehet kutyád és nem hajítanak ki az önző, beteges aggódásod miatt. Egy dologban lehet tévedtem, nem a kutyáid antiszociálisak, hanem sokkal inkább a gazdájuk. Ennyit erről. Jah és nekem is egyből leesett, hogy a mudis lány vagy.

2010. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
*ütöm az orrom
2010. jún. 21. 23:32
 19/42 A kérdező kommentje:
És ezt mivel bizonyítod?
2010. jún. 21. 23:32
 20/42 A kérdező kommentje:
Nem csak a szüleimről van szó hanem más rokonokról akik nagyon nem laknak itt. De gondolom az én nevem kuss csak mert valakinek a gyereke vagyok? Az "megengedték" a kutyát nem azt jelenti hogy jogot formálhatnak rá. Ha a helyet sajnálják a kutyától (mert mint ismétlem azon kívül SEMMIT nem kell adniuk a kutyába) akkor már elég fukarok lehetnek.
2010. jún. 21. 23:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!